Łatwo wymienić zalety abonamentów streamingowych. Są łatwo dostępne, oferują mnóstwo treści (w tym nowości i pokaźna biblioteka archiwalna), w dodatku są bardzo, ale to bardzo przystępne cenowo. W dodatku dzięki rozwojowi rynku mobilnego możemy je w zawsze wziąć ze sobą i oglądać gdzie tylko chcemy na smartfonach. Czy jednak aby na pewno wszędzie? Czy można oglądać HBO Max za granicą? Sprawdźmy!

Czy HBO Max działa za granicą?

hbo max vpn
Źródło: HBO Max

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: “czy HBO Max działa za granicą?” to… to zależy. Zależy od tego, skąd dokładnie chcecie oglądać HBO Max. Wyjeżdżając na teren państwa należącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), aplikacja kupiona w Polsce powinna działać dokładnie tak samo. Co to oznacza? Powinna oferować dostęp do tych samych treści, uwzględniając język polski. Może się to jednak wiązać z pewnymi ograniczeniami.

Zacznijmy jednak od przytoczenia informacji, nad którą każdy z was się pewnie teraz zastanawia. Jakie kraje należą do EOG? Europejski Obszar Gospodarczy pokrywa się z Unią Europejską. Ponadto do EOG należą Islandia, Liechtenstein i Islandia. Dokładnie tak samo, jak w przypadku UE do EOG nie należy Szwajcaria i Wielka Brytania.

Z jakimi ograniczeniami wiąże się działanie HBO Max za granicą? Przede wszystkim jak to zostało zastrzeżone w regulaminie: aplikacja jest w ten sposób dostępna tylko dla mieszkańców Polski podczas tymczasowego pobytu za granicą. Dla przykładu podczas wycieczki do Niemiec, HBO Max powinien działać, jakby nic się nie zmieniło. Aczkolwiek jeśli mieszkacie tam na stałe, powinniście wykupić dostęp do HBO Max w Niemczech.

Oczywiście nie rozwiązuje to dwóch kwestii:

 • Co, jeśli jadę gdzieś dalej?
 • Co, jeśli mieszkam na stałe w innym kraju, ale chciałbym mieć dostęp do treści po polsku?

W pierwszym przypadku HBO Max nie będzie działać za granicą. W drugim wykupując dostęp w innym kraju, jest niestety niemała szansa na to, że nie będziecie mieli dostępu do polskich napisów lub dubbingu.

Jak sobie z tym poradzić? Z tym nam może pomóc zmiana VPN.

Jak oglądać HBO Max za granicą?

Jest jeden sposób na to, jak oglądać HBO Max za granicą: użyć VPN. Sieci VPN pomogą wam przechytrzyć system i rozwiązać najważniejsze problemy. Pozwolą oglądać HBO Max za granicą podczas dalekich wycieczek, jak i wykupić dostęp do wersji z językiem polskim.

Sieci VPN mają jednak dużo więcej zalet. Przede wszystkim chronią użytkowników przed zbieraniem informacji na ich temat. Chronią przed zakażeniami różnymi zewnętrznymi aplikacjami i przed śledzeniem przez różne podmioty – np. dostawcę internetu. Chociaż ograniczenia regionalne są niestety zgodne z obowiązującymi prawami i licencjami, to VPN pozwala je obejść, tak, że nikt się nie zorientuje.

Zastanawiacie się teraz pewnie, czy VPN jest legalny? Tak, jeszcze jak! Jak już wspomniałem powyżej, VPN to przede wszystkim oprogramowanie ochronne i taka jest jego funkcja. Warto jednak pamiętać, że legalność VPN zależy od lokalnych praw. W państwach pokroju Rosji, Iranu i Korei Północnej działania VPN mogą być ograniczane, a w Chinach są wprost zabronione. Jadąc w takie rejony świata, pamiętajcie o tym, żeby zawsze dobrze przygotować się i sprawdzić lokalne prawa.

W “normalnych” demokratycznych krajach nie ma jednak z tym problemu. VPN można użyć nie tylko w celu oglądania “polskiego” HBO Max za granicą. Służy również do tego, żeby z Polski połączyć się jako użytkownik zagraniczny i w ten sposób uzyskać dostęp do treści niedostępnych w naszym kraju. Warto jednak pamiętać, że w takim przypadku te treści raczej nie będą mieć choćby polskich napisów.

Nie wydaje wam się: oglądanie HBO Max za granicą naprawdę jest takie proste. Zostaje właściwie jedna kwestia: jaki VPN wybrać? Sprawdźmy kilka popularnych programów!

HBO Max przez VPN – który wybrać?

Na rynku jest wiele aplikacji dostarczających rozwiązania VPN. W teorii wszystkie robią to samo. Który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem do HBO Max przez VPN? Sprawdźmy, co musi oferować dobra aplikacja, żeby spełniała nasze potrzeby.

Co powinien zapewniać dobry VPN?

 • Bezpieczeństwo i większa prywatność – Ochrona to oczywiście podstawowa funkcja każdego VPN. Warto jednak wybrać rozwiązanie sprawdzone pod kątem tego, czy nie zapisuje logów i zapewnia prywatność przed zakusami firm, które mogą mieć na to ochotę. Nawet przed waszym dostawcą internetu.
 • Dostęp do treści zablokowanych regionalnie – To oczywiście główny powód, dla którego będziemy w tym wypadku używać VPN. W ten sposób obejrzycie HBO Max za granicą, jak i z Polski obejrzycie treści w naszym kraju niedostępne.
 • Omijanie blokad prawnych – Jeśli znajdujecie się w kraju, który ogranicza dostęp do internetu, możecie posłużyć się VPN do ominięcia tych ograniczeń. Pamiętajcie jednak, o czym pisaliśmy wcześniej: zawsze przed wyjazdem zapoznajcie się z lokalnymi prawami.
 • Czytelny interfejskonfiguracja VPN powinna być łatwa, a sama aplikacja mieć przejrzysty interfejs, tak, żeby każdy się bez problemu w nim odnalazł.

 

Przejdźmy zatem do przeglądu aplikacji, które pomogą nam obejrzeć HBO Max przez VPN.

Surfshark VPN

logo surfshark
Źródło: Surfshark

Surfshark to względna nowość na rynku aplikacji VPN, która podbija serca użytkowników na całym świecie. Mimo młodego wieku już oferuje najsilniejsze zabezpieczenia oraz wysoką prywatność dzięki najwyższej jakości szyfrowaniu. Dzięki niemu nie tylko obejrzycie HBO za granicą, ale również otrzymacie należytą ochronę, korzystając z publicznego WiFi np. podczas koczowania na lotnisku.

Jak pisaliśmy w naszej recenzji Surfshark VPN, program ten oferuje szybkie połączenia na całym świecie dzięki swojej siatce serwerów. Ochroni każde wasze urządzenie, również smartfony, co może być znaczące w podróży. Nie sposób również nie wspomnieć o przystępnej cenie: Surfshark to najtańszy VPN w zestawieniu, co nie ma żadnego wpływu na jego wysoką jakość. W dodatku oferuje 30 dni gwarancji, dzięki której dostaniecie zwrot gotówki, gdyby coś wam się nie spodobało. Na to jednak szanse są niewielkie.

ExpressVPN a HBO Go

nordvpn czy expressvpn
Źródło: ExpressVPN

ExpressVPN to kolejna znana marka na rynku aplikacji VPN. W odróżnieniu od Surfsharka wyróżnia się długim, bo aż 14-letnim doświadczeniem na rynku. Owocuje to pokaźną siatką serwerów na całym świecie, co ułatwi oglądanie HBO Max za granicą, niezależnie od waszego miejsca pobytu. Na temat ochrony, szyfrowania i zabezpieczeń ExpressVPN nie można powiedzieć nic złego, to klasa sama w sobie.

ExpressVPN może jednak być trudniejszym do wypróbowania – jest najdroższym programem w zestawieniu, chociaż również oferuje 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Raczej nie przyprawi was o pytania dotyczące używania VPN, jednak może być warto skupić wzrok nad czymś bardziej na czasie. Spostrzegawczy mogą dostrzec, że HBO Go zostało zastąpione przez HBO Max i lepiej skupić się na tym.

NordVPN

NordVPN
Źródło: NordVPN

NordVPN może pochwalić się nie tylko największą liczbą dostępnych serwerów do wyboru (prawie 6 tysięcy!), ale również serwerami zoptymalizowanymi do różnych zadań, w tym streamingu. NordVPN to w tym momencie jeden z najczęściej wybieranych VPN na świecie, który został doceniony przez kilka milionów użytkowników.

Czemu tak się dzieje? O jego zaletach przeczytacie szerzej w recenzji NordVPN. Fakt jest jednak taki, że pozycja rynkowa NordVPN jest w pełni zasłużona. Dzięki szyfrowaniu klasy militarnej i szerokim wachlarzu opcji jest bardzo trudno pobić jego ofertę. Docenią to tym bardziej klienci poszukujący kompleksowego rozwiązania do ochrony wszystkich urządzeń w sieci domowej. Niezależnie od rodzaju i systemu operacyjnego.

NordVPN również jako jeden z niewielu VPN (np. w odróżnieniu od ExpressVPN) pozwala dobrać pakiet pod swoje potrzeby i tym samym obniżyć cenę. Całość można wypróbować przez 30 dni za darmo, a jeśli się zdecydujecie, to otrzymacie również kilka miesięcy gratis!

CyberGhost

cyberghost cena
Źródło: CyberGhost

VPN Cyberghost oferuje szybkie i bezpieczne połączenia ze wszystkimi serwerami w swojej sieci, dzięki czemu łatwo i szybko obejrzysz HBO Max za granicą. Całe twoje połączenie będzie odpowiednio chronione dzięki zastosowaniu najlepszego możliwego szyfrowania niezależnie od wybranego urządzenia.

Standardowo szerzej ofertę poznasz, czytając recenzję CyberGhost. Dowiecie się z niej wszystkiego o siatce serwerów i czemu CyberGhost może być świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujecie oglądać HBO Max za granicą.

Jak oglądać HBO Max po polsku za granicą? Poradnik krok po kroku

Sprawdźmy, jak oglądać HBO Max po polsku za granicą. W poniższym poradniku przedstawimy krok po kroku jak to zrobić. Poradnik jest aktualny nie tylko dla komputerów i laptopów, ale również smartfonów i tabletów oraz podobnie działających urządzeń. Niezależnie od wybranego VPN cały proces powinien mieć bardzo zbliżony przebieg. Dzieje się tak z tego powodu, że interfejs wszystkich programów jest dostosowany zgodnie z najnowszymi trendami, które starają się ułatwiać obsługę.

Jak oglądać HBO Max za granicą? Krok po kroku:

 1. Zainstalujcie wybrany VPN. Dla wielu to może być oczywiste, ale jednak bez instalacji aplikacji na waszym urządzeniu się nie obejdzie.
 2. Po instalacji zalogujcie się loginem i hasłem. Każda z przedstawionych w powyższym zestawieniu aplikacji wymaga założenia konta.
 3. Wybierzcie serwer. Domyślnie ustawionym serwerem w VPN będzie najpewniej ten najbliższy waszej prawdziwej lokalizacji. Do ochrony nic więcej nie potrzeba, a wybór dalszych serwerów może mieć jednak wpływ na szybkość przesyłu danych i działania internetu. Serwer, do którego podłączy się wasz VPN można oczywiście zmienić. Gdy chcecie oglądać HBO Max za granicą po polsku, musicie połączyć się z serwerem w Polsce. Gdy będąc w Polsce, chcecie oglądać treści dostępne tylko w konkretnym kraju, musicie połączyć się z serwerem w danym kraju.
 4. Potwierdźcie wybór, a następnie włączcie VPN. Do połączenia się z wybranym serwerem trzeba zazwyczaj nacisnąć duży przycisk włącznika umieszczony z reguły w centralnym punkcie interfejsu aplikacji.
 5. Otwórzcie aplikację streamingową, czyli w tym przypadku HBO Max. HBO Max powinno automatycznie wykryć, że znajdujecie się w wybranym przez was kraju. Biblioteka dostępnych treści powinna odpowiadać tej dostępnej w danym kraju.

Pamiętajcie. Całą operację powinniście przeprowadzać przy wyłączonej aplikacji. W innym wypadku aplikacja może “nie zauważyć”, że coś się zmieniło.

O czym warto pamiętać, używając HBO Max za granicą? Podsumowanie

VPN to potężne narzędzie, które warto mieć do swojej dyspozycji nawet wtedy, gdy nie potrzebujecie oglądać HBO Max za granicą. Ochrona, która zapewniają te aplikacje, jest nie do zastąpienia. O czym jednak warto pamiętać?

Chociaż VPN jest legalny, to jednak może się to zmieniać w zależności od państwa, w którym przebywacie. Drugą nie mniej istotną rzeczą jest stan prawny omijania blokad regionalnych. Z punktu widzenia konsumenta omijanie arbitralnych blokad jest oczywiście czymś wartościowym, jednak twórcy aplikacji streamingowych umieszczają je tam nie po to, żeby robić klientom na złość. Z ich perspektywy to tylko dostosowanie oferty do aktualnych praw i licencji na konkretne treści.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
canal+ Canal+ z gigantyczną karą. Klienci mogą starać się o odszkodowanie!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od pewnego czasu ma ręce pełne pracy! Co chwila słyszymy, że nakłada kary na firmy, które nie do końca były
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *