Recenzja NordVPN musiała powstać, ponieważ to jeden z najpopularniejszych VPN-ów dostępnych na rynku. Wśród nowych użytkowników, którzy dopiero rozważają wykupienie tej usługi, budzi sporo pytań. Jak działa NordVPN? Czy jest bezpieczny?

Czy NordVPN jest darmowy? Jak z niego korzystać? Czy oferuje okres próbny i jak wygląda jego cennik? Wszystko to i wiele więcej wyjaśniamy w naszej szczegółowej recenzji. Przyglądamy się najważniejszym funkcjom oraz wymieniamy wady i zalety tej usługi.

Jak działa NordVPN?

NordVPN to jedna z najpopularniejszych usług VPN (Virtual Private Network) na rynku. Ale co to jest NordVPN, jak działa NordVPN? Zacznijmy od podstaw.

VPN, czyli Virtual Private Network, to sieć prywatna działająca w oparciu o infrastrukturę publiczną, czyli internet. NordVPN tworzy tzw. tunel VPN, który szyfruje dane wysyłane z naszego urządzenia do internetu. Dzięki temu nawet jeśli ktoś próbowałby przechwycić te informacje, nie byłby w stanie ich odczytać, gdyż nie posiada odpowiedniego klucza deszyfrującego.

Ma to szczególne znaczenie w kontekście korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, które z natury są niebezpieczne i łatwe do zinfiltrowania przez hakerów. Dzięki konfiguracji VPN stosujemy dodatkową warstwę zabezpieczeń i szyfrujemy swoje połączenie, przez co nasze dane pozostają bezpieczne.

NordVPN ukrywa również nasz adres IP, co oznacza, że nasza lokalizacja geograficzna i aktywność online są chronione. Dzięki temu można bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi, chronić swoją tożsamość online i uzyskać dostęp do treści, które mogą być zablokowane w naszym regionie.

nordvpn co to
Źródło: NordVPN

NordVPN jest więc świetną opcją na ominięcie geoblokady. Dzięki dostępności niemal 6000 serwerów na terenie 60 krajów użytkownik może w jednej sekundzie być widocznym jako internauta z Polski, w drugiej jako odwiedzający witrynę ze Stanów Zjednoczonych, a w trzeciej przeglądać sieć jak Brytyjczyk.

Opcja anonimizacji adresu IP i zmiany na inne położenie geograficzne odkrywa przed użytkownikami NordVPN nowe możliwości – mogą zyskać dostęp do serwisów streamingowych i usług oferowanych wyłącznie dla osób z konkretnego kraju. Prostym przykładem jest możliwość oglądania amerykańskiego Netflixa, który posiada w swojej bibliotece najwięcej tytułów.

NordVPN – w jakim celu warto używać?

Wiemy już, jak działa NordVPN. Zanim jednak opiszemy, jak korzystać z VPN, trzeba odpowiedzieć na pytanie, w jakim celu warto to robić? Temat pokrótce poruszaliśmy już powyżej. Oto najważniejsze atuty korzystania z NordVPN.

 • Anonimowość w Internecie – NordVPN ukrywa nasz adres IP, co oznacza, że nasza aktywność online jest chroniona.
 • Bezpieczne korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi – dzięki szyfrowaniu danych, NordVPN zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.
 • Ominięcie blokad regionalnych – NordVPN pozwala na dostęp do treści, które mogą być zablokowane w naszym regionie – np. filmów i seriali na platformach streamingowych.
 • Ochrona prywatności – NordVPN chroni naszą prywatność, nie rejestrując żadnych logów aktywności użytkownika.
 • Gry online – w niektórych sytuacjach NordVPN może pomóc w zmniejszeniu opóźnień (lagów) podczas grania online.
 • Zakupy online – NordVPN może pomóc w znalezieniu lepszych ofert, omijając regionalne ceny.
 • Korzystanie z torrentów – NordVPN pozwala też zachować większą anonimowość i bezpieczeństwo w trakcie korzystania z popularnych klientów wymiany danych P2P.

Czy NordVPN jest bezpieczny?

Jaki VPN wybrać? Bardzo ważną kwestią podczas podejmowania decyzji o usłudze VPN, poza pytaniem, czy VPN jest legalny, są zasady bezpieczeństwa i między innymi to, jakiego mechanizmu szyfrującego używa usługodawca i czy zapisuje logi użytkowników. A więc czy NordVPN jest bezpieczny?

NordVPN używa zaawansowanego szyfrowania AES-256, które jest standardem w branży i jest wykorzystywane przez specjalistów na całym świecie do ochrony poufnych informacji.

Recenzowany VPN ma przy tym ścisłą politykę braku logów. Oznacza to, że nie śledzi i nie rejestruje naszej aktywności online podczas korzystania z szyfrowanego połączenia. Brak jakichkolwiek informacji sprawia natomiast, że firma nie udostępnia tych danych zewnętrznym organom, nawet jeśli zostanie o to poproszona, gdyż fizycznie nie znajduje się w posiadanych tych informacji.

NordVPN oferuje też funkcję Double VPN, czyli podwójnego szyfrowania. W takiej konfiguracji usługa przesyła nasz ruch sieciowy przez dwa serwery VPN, podwajając tym samym szyfrowanie i wzmacniając bezpieczeństwo naszych danych.

nordvpn cena
Źródło: NordVPN

Ważnym elementem każdego dobrego VPN-a jest też funkcja Kill Switch, która natychmiast rozłącza urządzenie od internetu, jeśli połączenie VPN niespodziewanie zostanie przerwane. Taki mechanizm zapobiega wyciekom danych – bez Kill Switch nieświadomy niedziałającego VPN-a użytkownik mógłby ujawnić wrażliwe informacje.

NordVPN ma też wbudowaną ochronę przed wyciekiem DNS, która zapobiega ujawnieniu adresu IP przez serwery DNS. Użytkownicy mogą ponadto skorzystać z prywatnego DNS oferowanego przez usługodawcę.

Warto jednak pamiętać, że żadna usługa VPN nie jest w 100% niezawodna i zawsze istnieje ryzyko wycieku danych. NordVPN doświadczył naruszenia bezpieczeństwa jednego ze swoich serwerów w 2018 roku, ale firma odpowiedziała na to transparentnie i podjęła kroki, aby zapewnić, że podobne incydenty nie zdarzą się w przyszłości.

W ogólnym rozrachunku NordVPN opinie wśród internautów ma pozytywne. Można więc stwierdzić, że jest bezpiecznym wyborem. Usługę warto jednak przetestować w ramach okresu próbnego i samemu ocenić jej jakość. W razie czego warto też wiedzieć, jak zmienić VPN na inny.

nordvpn jak korzystać

 

NordVPN – jak korzystać?

NordVPN – jak korzystać? Korzystanie z tej usługi nie różni się niczym od tego, jak używać VPN w ogóle. Wystarczy kilka prostych kroków.

 1. Instalacja NordVPN pobierz aplikację po wybraniu odpowiedniego pakietu NordVPN, a następnie zaloguj się do swojego konta. Usługa oferuje aplikacje na wiele popularnych platform i umożliwia korzystanie np. z NordVPN na Chrome, NordVPN na Androida, NordVPN na Windowsa, a nawet za pomocą wtyczki NordVPN.
 2. Konfiguracja VPNjak ustawić VPN w telefonie? NordVPN oferuje łatwe w obsłudze aplikacje VPN, do których nie potrzeba obszernej wiedzy technologicznej. Wystarczy zainstalować VPN, wprowadzić swoje dane uwierzytelniające i gotowe. Można również przejść do ustawień VPN, aby włączyć lub wyłączyć niektóre dodatkowe funkcje, takie jak Kill Switch, które automatycznie zakończą połączenie internetowe, jeśli VPN zostanie niespodziewanie rozłączony.
 3. Wybór serwera – w aplikacji NordVPN można też wybrać serwer, z którym chcemy się połączyć. NordVPN oferuje prawie 6000 serwerów z 60 krajów na całym świecie. Wybór jest więc ogromny.
 4. Nawiązanie połączenia z VPN – po wybraniu serwera, wystarczy kliknąć przycisk „Połącz” i poczekać, aż połączenie zostanie nawiązane. Gotowe!

nordvpn jak działa

NordVPN – ile urządzeń można wykorzystywać do prywatnego połączenia w ramach jednej subskrypcji? Abonament upoważnia każdego użytkownika do instalacji aplikacji NordVPN na 6 urządzeniach jednocześnie, niezależnie od platformy – może to być Windows, macOS, Android, iOS czy Linux.

Co prawda na rynku istnieją usługi, które limit wykorzystywanych urządzeń jednocześnie mają większy, ale 6 sprzętów to wciąż dobry wynik. Tym bardziej, że sieć domową można zabezpieczyć, instalując NordVPN na routerze. Wtedy z automatu wszystkie urządzenia znajdujące się w tej samej sieci będą korzystać z prywatnego połączenia VPN.

recenzja nordvpn opinie

NordVPN okres próbny – czy jest i ile trwa?

Nie masz pewności, jaki VPN wybrać? Wiele usług VPN umożliwia korzystanie za darmo w ramach okresu próbnego, by sprawdzić działanie narzędzia i w razie niezadowolenia móc się wycofać z subskrypcji. Jak jest w przypadku NordVPN? Okres próbny wynosi tu aż 30 dni. Przez ten czas użytkownik może normalnie korzystać z pełnej oferty usługi i sprawdzić, czy w ogóle mu odpowiada. Jest to więc świetny sposób na zdobycie NordVPN za darmo.

Co w przypadku, gdy po 30 dniach stwierdzimy, że nie jesteśmy zadowoleni z działania NordVPN. Jak zrezygnować? Aby otrzymać zwrot pieniędzy, nie wystarczy anulować płatności cyklicznej na koncie użytkownika. Oprócz tego należy skontaktować się z działem obsługi klienta NordVPN i poinformować, że chcemy anulować subskrypcję i uzyskać zwrot poniesionych kosztów.

Usługodawca zgodnie z regulaminem zwróci nam pieniądze. NordVPN – zwrot pieniędzy, czy musimy jakoś argumentować? Nie musimy podawać żadnej przyczyny. Należy jednak pamiętać, że o anulowaniu usługi i zwrot środków trzeba się upomnieć w ciągu 30 dni od uruchomienia subskrypcji. Jeśli spóźnimy się przynajmniej o jeden dzień, pieniądze nie zostaną nam zwrócone.

Z anulowaniem okresu próbnego NordVPN nie warto więc zwlekać. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakości działania usługi, lepiej wykonać to przed upływem 30 dni. Takie podejście do klienta jest godne pochwały i pokazuje, że NordVPN nie ma nic do ukrycia. To ponadto świetne wyjście w przypadku, gdy z jakichś względów u nas NordVPN nie działa poprawnie.

NordVPN – cennik

Ile kosztuje NordVPN? Recenzowana przez nas usługa to jedno z najtańszych VPN dostępnych na rynku. W niskiej cenie użytkownicy otrzymują dostęp do sporej liczby funkcji i przede wszystkim ogromnej bazy serwerów rozsianych po całym świecie.

NordVPN – cena zależy jednak od wybranego pakietu. Usługa jest bowiem dostępna w trzech abonamentach, różniących się między sobą funkcjami i możliwościami (ale zawsze dostajemy dostęp do usługi na wielu platformach, w tym VPN na Mac). Oto one:

 • Pakiet Standard – to podstawowy pakiet, zapewniający dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji i możliwości. Oferuje on oczywiście szybki i bezpieczny VPN. Do tego użytkownik otrzymuje moduł ochrony przed malware, a także śledzenia i blokowania reklam.
 • Pakiet Plus – nieco bardziej rozbudowany abonament, który oprócz wszystkich elementów pakietu Standard oferuje również wygodny menedżer haseł i skaner naruszenia danych osobowych.
 • Pakiet Complete – jak sama nazwa wskazuje, w ramach tej subskrypcji zyskujemy dostęp do kompletnych funkcji NordVPN. Zawiera więc wszystko, co w pakiecie Standard i Plus, a dodatkowo oferuje szyfrowanie najnowszej generacji i aż 1 TB przestrzeni do wykorzystania na dysku sieciowym.

Ile kosztują pakiety NordVPN? Cena może się wahać w zależności od aktualnie oferowanych promocji i rabatów. Bardzo często użytkownicy mogą też skorzystać z dedykowanych usłudze NordVPN kodów rabatowych. Są one przyznawane np. w ramach Black Friday lub innych ważnych sprzedażowo wydarzeń.

Cennik NordVPN z rabatem dostępnym obecnie (dla pakietu 2-letniego) prezentuje się następująco:

Pakiet/czas zobowiązaniaPakiet miesięcznyPakiet rocznyPakiet 2-letni
NordVPN Standard47,39 zł/mies.16,29 zł/mies. + 3 miesiące gratis10,79 zł/mies. + 3 miesiące gratis
NordVPN Plus51,29 zł/mies.20,19 zł/mies. + 3 miesiące gratis14,69 zł/mies. + 3 miesiące gratis
NordVPN Complete55,19 zł/mies.24,09 zł/mies. + 3 miesiące gratis18,59 zł/mies. + 3 miesiące gratis

Opinie o NordVPN

NordVPN jest często chwalony przez ekspertów i użytkowników za swoje funkcje, szybkość i bezpieczeństwo. Potwierdzamy to też w naszych testach.

NordVPN oferuje wysokie prędkości dzięki autorskiemu protokołowi NordLynx. Świetnie sprawdza się też w odblokowywaniu treści usług streamingowych. Duża liczba serwerów sprawia, że nawet jeśli któryś zostanie zablokowany np. przez Netflixa, to zawsze można przełączyć się na inny z tego samego kraju, zyskując dostęp do biblioteki.

Cieszy też jasne podejście do polityki bezpieczeństwa i związany z tym mechanizm braku rejestrowania logów. Dzięki temu NordVPN jest atrakcyjnym serwisem dla osób, które chcą chronić swoją prywatność i tożsamość w sieci.

Nie można też zapominać o sporej liczbie funkcji bezpieczeństwa, a także dodatkach niewchodzących w skład tradycyjnego VPN-u. Mowa tu m.in. o rozwiązaniu Kill Switch, które odcina internet po wykryciu rozłączenia z usługą, możliwości przepuszczania ruchu sieciowego przez 2 serwery VPN, blokowaniu reklam, a także ochronie antywirusowej.

co to jest nordvpn

Nie dziwi zatem fakt, że NordVPN opinie zbiera w większości pozytywne. Doceniają go zarówno zwykli użytkownicy, jak i specjaliści. Dla polskiego internauty dodatkowym atutem jest rozsądna cena. Decydując się na podstawowy pakiet w rozliczeniu 2-letnim, miesięcznie za usługę zapłacimy około 11 złotych, choć w ramach licznych promocji abonament można wykupić jeszcze taniej. To świetny VPN w telefonie i nie tylko.

NordVPN – zalety

NordVPN ma wiele zalet, które czynią go jednym z najpopularniejszych dostawców VPN na rynku. Oto niektóre z nich:

 • Polityka zero logów – NordVPN chroni naszą prywatność online nie tylko dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu, ale także za pomocą polityki zero logów. Oznacza to, że usługa nie rejestruje naszej aktywności i nie przechowuje informacji na ten temat na swoich serwerach.
 • Szybkość i stabilność – NordVPN jest znany ze swojej szybkości i stabilności, co jest kluczowe szczególnie podczas strumieniowania treści w rozdzielczości 4K, pobierania torrentów czy chociażby grania online.
 • Duża liczba serwerów – NordVPN oferuje niemal 6000 serwerów w 60 krajach, co jest jednym z najlepszych wyników spośród wszystkich VPN-ów dostępnych na rynku.
 • Zaawansowane funkcje – NordVPN oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak Kill Switch, który automatycznie zakończy połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN zostanie niespodziewanie przerwane. Inną godną odnotowania funkcją jest Double VPN, które zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas surfowania w internecie, a także Meshnet. nordvpn windows
 • Odblokowuje popularne serwisy streamingowe – NordVPN działa z takimi serwisami streamingowymi, jak Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime czy Disney+.
 • Możliwość korzystania z kilku urządzeń – NordVPN pozwala na jednoczesne połączenie do 6 urządzeń, co pozwala pokryć zapotrzebowanie nawet bardziej wymagającego użytkownika. Ponadto usługę można zainstalować na routerze, by objąć jej działaniem całą sieć Wi-Fi.
 • Dobre ceny – NordVPN oferuje atrakcyjne ceny, szczególnie przy dłuższych subskrypcjach.

NordVPN – wady

Jak każda usługa, NordVPN nie jest pozbawiony wad. Na szczęście nie wpływają one drastycznie na użytkowanie. Oto one:

 • Ceny wzrastają podczas odnowienia – gdy zakończy nam się subskrypcja, propozycja odnowienia jest w wyższej cenie niż pierwszy abonament (co jest typowe dla niemal wszystkich VPN-ów). Co więcej, licencja odnawia się automatycznie, chyba że wyłączymy cykliczne płatności. Jeśli nadal chcemy korzystać z usługi, tańszym rozwiązaniem będzie założenie nowego konta użytkownika.
 • Niewygodna mapa w aplikacjach mobilnychNordVPN na Androida jest nieco mniej wygodny w obsłudze niż aplikacja NordVPN na Windowsa, ze względu na interfejs oparty na mapie. Na mniejszym ekranie jest on mniej czytelny, ale nie stanowi to dużego problemu i wystarczy nabrać trochę wprawy, aby tego nie odczuwać.

nord vpn recenzja android

NordVPN recenzja – podsumowanie

NordVPN to jedna z najpopularniejszych usług VPN na rynku, która oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak Kill Switch czy Double VPN. Jest łatwa w użyciu (nie trzeba się zastanawiać, jak włączyć VPN), oferuje szybkie prędkości i ma szeroki wybór serwerów na całym świecie. NordVPN jest również znany ze swojego zaangażowania w ochronę prywatności i bezpieczeństwa użytkowników dzięki polityce braku logów.

Jednak, jak każda usługa, NordVPN ma swoje wady. Mowa między innymi o wyższych kosztach odnowienia subskrypcji czy nie do końca przemyślanym interfejsie na urządzeniach mobilnych. Nie są to jednak mocno uciążliwe błędy, dlatego NordVPN jest często chwalony przez ekspertów i użytkowników. Jeśli  więc szukamy niezawodnej i bezpiecznej usługi VPN, NordVPN może być dobrym wyborem. Warto jednak pamiętać, że zawsze warto skorzystać z okresu próbnego i gwarancji zwrotu pieniędzy, aby samemu przetestować usługę i ocenić jej jakość.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *