Dopiero co zakupiona wymarzona konsola przenośna znajduje się już w naszych rękach, a przed nami setki godzin świetnej zabawy. Jak jednak zacząć przygodę z tym nieznanym wielu systemem? Jak pobrać gry na Nintendo Switch i skąd brać darmowe wersje? Oto wszystko, co warto wiedzieć.

Jak pobrać gry na Nintendo Switch z eShopu?

Standardowo w przypadku konsoli Nintendo Switch gry sprzedawane są na specjalnych fizycznych kartridżach, które wkłada się do urządzenia. Można je nabyć w popularnych sklepach z grami lub w serwisach aukcyjnych.

Istnieje jednak możliwość zakupu gry online i pobrania jej przez Internet bezpośrednio na konsolę. Aby tego dokonać, w pierwszej kolejności warto upewnić się, czy posiadamy wystarczającą ilość miejsca na konsoli lub karcie pamięci. Jeśli brakuje przestrzeni, pomocna będzie tu wiedza, jak odinstalować grę na Nintendo Switch.

Następnie upewniamy się, że mamy stabilne połączenie z Internetem. Przechodzimy do menu głównego konsoli i wybieramy Nintendo eShop. Jeśli logujemy się w sklepie po raz pierwszy, zostaniemy poproszeni o wprowadzenie danych naszego konta Nintendo.

Po poprawnym zalogowaniu naszym oczom ukaże się lista dostępnych w sklepie gier. Możemy tu odszukać interesującą nas pozycję, korzystając z wyszukiwarki lub przejrzeć najpopularniejsze aktualnie pozycje. Gdy wybierzemy interesujący nas tytuł, wystarczy nacisnąć przycisk zakupu i sfinalizować płatność (np. kartą płatniczą).

Po zaakceptowaniu płatności gra zostanie automatycznie pobrana na naszą konsolę i będzie widoczna na liście dostępnych tytułów w menu głównym.

jak pobrać gry na nintendo switch za darmo
Źródło: Nintendo

Jak pobrać gry na Nintendo Switch z kodem?

Wiemy już, jak pobrać gry na Nintendo Switch w przypadku zakupu w eShopie. A co w sytuacji, gdy posiadamy już cyfrowy kod i chcemy go zrealizować? Sytuacja wygląda podobnie.

W menu głównym konsoli wybieramy eShop, a po zalogowaniu przechodzimy do naszego profilu, po czym po lewej stronie ekranu wybieramy „Zrealizuj kod” (Redeem Code). Teraz nie pozostaje nic innego, jak wpisać 16-cyfrowy kod i aktywować grę. Jeśli operacja przebiegnie poprawnie, rozpocznie się instalacja tytułu.

Jak pobrać darmowe gry na Nintendo Switch – czy to możliwe i czy w ogóle zadziałają w darmowej wersji?

Zastanawiasz się, jak pobrać gry na Nintendo Switch za darmo i czy w ogóle jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Podobnie jak na każdej innej konsoli, także na Switchu dostępne są wersje demonstracyjne oraz tytuły free-to-play. Jak je odnaleźć?

Z pomocą może przyjść zakładka News w menu głównym konsoli. Po kliknięciu jej wystarczy przejrzeć dostępne tam wpisy, aż natrafimy na taki, który dotyczy darmowych gier na Nintendo Switch. Po wejściu w taką wiadomość wyświetli nam się lista dostępnych za darmo tytułów. Wystarczy kliknąć interesującą nas pozycję, by przejść bezpośrednio do sklepu, skąd można ją pobrać.

Innym sposobem jest po prostu przejście do Nintendo eShop i odszukanie darmowego tytułu. Czego dokładnie szukać? W Internecie można znaleźć wiele rankingów najlepszych darmowych gier na Nintendo Switch. Warto się nimi posiłkować.

Co w przypadku darmowych wersji demonstracyjnych? Tutaj sprawa jest nieco prostsza. Przechodzimy do Nintendo eShop, korzystamy z wyszukiwarki, a następnie w filtrach zaznaczamy gry, które posiadają wersję demonstracyjną. Dzięki temu wyfiltrujemy wszystkie pozycje, które mają demo.

jak pobrać darmowe gry na nintendo switch
Źródło: Nintendo

Jak ponownie pobrać gry na Nintendo Switch po ich zarchiwizowaniu?

Co w sytuacji, gdy kupimy jakąś grę w Nintendo eShop, a następnie ją usuniemy lub zarchiwizujemy, ale po jakimś czasie chcemy w nią ponownie zagrać? Gdzie jej szukać?

W przypadku archiwizacji ikona gry nadal będzie dostępna w menu głównym, ale aby w nią zagrać, trzeba ją ponownie pobrać. Wystarczy więc kliknąć ikonę gry, a następnie wybrać „Pobierz”, by rozpoczęła się ponowna instalacja.

W sytuacji, gdy gra została usunięta, trzeba przejść do Nintendo eShop, a następnie kliknąć ikonę swojego profilu. Teraz wystarczy odszukać sekcję „Ponowne pobieranie” (Redownload Software), by wyświetliła się lista wszystkich zakupionych w Nintendo eShop gier. Wybieramy interesujący nas tytuł i rozpoczynamy ponowne pobieranie.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *