DualShock 4 to lubiany przez graczy kontroler, który dołączany jest do konsol PS4 i dedykowany właśnie im. Nie oznacza to jednak, że nie ma on również innych zastosowań. Jest możliwe również podłączenie go do komputera, dzięki czemu nie trzeba kupować drugiego pada, aby móc grać na różnych platformach. Tylko jak podłączyć pada PS4 do PC?

Bez obaw – podłączenie pada PS4 do PC nie jest specjalnie trudne lub czasochłonne. Każdy powinien sobie z tym poradzić, jeśli będzie wiedział, co nacisnąć czy jakich kabli użyć. Dwie proste, skuteczne metody omówimy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak podłączyć pada PS4 do PC? Praktyczna instrukcja

Jak wspomniano powyżej, są dwa sposoby na połączenie pada od PS4 do PC-ta. Pierwsza z nich to metoda bezprzewodowa (urządzenia łączą się ze sobą za pomocą Bluetootha), druga zaś przewodowa.

Warto przy tym mieć na uwadze, że niektóre funkcje kontrolera DualShock 4 (np. gniazdo słuchawkowe, które się w nim znajduje) mogą działać tylko w przypadku połączenia go z konsolą, a nie będą dostępne na PC.

Łączenie pada od PS4 z komputerem bezprzewodowo

Pada od PS4 można bezprzewodowo połączyć z komputerem za pomocą Bluetooth. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Share na komputerze (po lewej stronie, nad krzyżakiem), a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk PS (na dole, między gałkami).
  2. Przytrzymuj te przyciski, aż pasek świetlny na kontrolerze zacznie migać.
  3. Otwórz ustawienia Bluetooth na PC (Ustawienia -> Urządzenia), przesuń suwak pod napisem Bluetooth do pozycji włączonej i naciśnij na “Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne”.
  4. Kliknij na “Bluetooth” i wybierz z listy kontroler bezprzewodowy.

Po chwili urządzenie powinno sparować się z kontrolerem. DualShock 4 jest kompatybilny ze Steamem, ale, jeśli chcemy, aby działał on także w innych okolicznościach i w grach poza Steamem, warto zainstalować program DS4Windows, który pozwoli w oczach Windowsa zamienić go w pada od Xboxa.

Pad PS4 na PC metodą przewodową

Proces łączenia pada PS4 z PC-tem jest bardzo prosty. Jedyne, co trzeba zrobić, to wziąć kabel microUSB -> USB typu A i podłączyć wtyk microUSB do kontrolera, a wtyk USB typu A do laptopa lub komputera i poczekać chwilę.

Kolejny krok to zainstalowanie programu DS4Windows, który pozwoli DualShockowi 4 emulować pad od Xboxa, tym samym umożliwiając używanie go na Windowsie. W tym celu wejdź tutaj i pobierz ten program, po czym uruchom plik DS4Windows.exe.

Dalej trzeba wybrać, gdzie chcemy zapisywać swoje ustawienia kontrolera, po czym nacisnąć przycisk Install the DS4 Driver i zezwolić na instalację sterownika. Ostatni krok to kliknięcie Finish – na liście dostępnych kontrolerów powinien pojawić się DualShock 4, jeśli nie ma żadnego dostępnego kontrolera, uruchom komputer ponownie.

Podłączenie pada PS4 do PC – podsumowanie

Mamy nadzieję, że wskazane powyżej metody na to, jak podłączyć pada od PS4 do PC okazały się dla Was przydatne. Biorąc pod uwagę, że podłączenie pada PS4 do PC jest możliwe zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, każdy powinien być w stanie wybrać taką opcję, która będzie dla niego najwygodniejsza i sprawdzi się w danej sytuacji.

DualShock 4 jest przez wielu uważany za jeden z najlepszych kontrolerów, więc warto wiedzieć, jak wykorzystać go także na komputerach osobistych. Jeśli z jakiegoś powodu powyższe metody nie działają, warto sprawdzić, czy na pewno na komputerze jest zainstalowana biblioteka Microsoft.NET Framework 4.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy wspomnieć, że zdarzyło nam się również tłumaczyć, jak podłączyć pada Xbox One do PC – jest to równie proste, jak w przypadku pada do PS4. Omawialiśmy również swego czasu, jak wyłączyć touchpad, co warto zrobić podczas grania na laptopie. Jeśli macie jakieś pomysły lub propozycje odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo switch kontroler Nintendo Switch – kontroler domyślny i inne. Co wybrać?
Wybór pada do Nintendo Switch to jedna z pierwszych kwestii po kupnie konsoli. Dołączane Joycony to ciekawe akcesorium, jednak nie należy do najwygodniejszych, ani najwytrzymalszych.
Darmowe gry na PS4 – ranking najlepszych tytułów dostępnych za darmo
Granie na konsoli nie zawsze oznacza konieczność wydania pieniędzy na ulubione gry. Część z nich można pozyskać za darmo. Sprawdź przegląd najlepszych darmowych gier na
Netflix Netflix wypuszcza… pada do gier!
Największa aplikacja oferująca treści wideo w modelu subskrypcyjnym nie przestaje zaskakiwać swoimi pomysłami na dalszy rozwój. I nie mamy tu na myśli kolejnych sposobów na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *