Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Musicie przesłać komuś link, na przykład mailu lub w czacie grupowym, bądź też wkleić go do prezentacji, ale jest on bardzo długi? To tylko kilka z ogromnej liczby przypadków, w których przydać się może skracacz linków, czyli narzędzie, które generuje na domenie krótki link, po wejściu w który użytkownik jest przekierowywany pod wybrany przez nas adres. Tylko jak skrócić link do strony?

Nie jest to na szczęście szczególnie trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić. Co również bardzo ważne, nie wiąże się to z żadnymi opłatami, nie trzeba też zazwyczaj logować się nigdzie czy rejestrować. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak skrócić link do strony?

Na czym dokładnie polega skracanie linków i w jakich przypadkach się go stosuje wyjaśnialiśmy w innym materiale. Teraz chcielibyśmy skupić się na tym, jak skrócić link do strony. Jest to tak naprawdę bardzo prosty proces. Wystarczy podążać za poniższą instrukcją:

  1. Otwórz stron do skracania linków (listę najlepszych stron znajdziesz w dalszej części artykułu).
  2. W pole na link wklej twój długi adres URL i kliknij na przycisk, aby go skrócić (np. “Shorten” w Bitly, “Skróć link” w Cuttly, “Tnij” w Tiny lub “Skróć” w linkd).
  3. Skopiuj wyświetlony krótki adres i przekaż go dowolnym osobom.

Jaki skracacz linków wybrać? Wśród najpopularniejszych opcji można wymienić Bitly, Cuttly, Tiny i linkd. Nie wiążą się one z żadnymi opłatami i nie wymagają rejestracji (w wersji podstawowej – oferują one konta premium, które pozwalają np. śledzić ile osób kliknęło w link, natomiast większości użytkowników powinny wystarczyć opcje darmowe).

Skrócenie linku – podsumowanie

Skrócenie linku to jak widać dość prosta sprawa, a wprowadzenie w życie odpowiedzi na pytanie, jak skrócić link do strony powinna zająć zaledwie kilkadziesiąt sekund. Warto wiedzieć, że taka opcja istnieje, ponieważ długie linki są nie tylko nieestetyczne, ale też czasami potrafią na przykład nadmiernie rozciągać stronę. Wykorzystanie zamiast nich krótkiego linka, który poprowadzi w dokładnie te samo miejsce, jest więc w niektórych przypadkach wskazane.

Jeśli przydał Wam się ten artykuł, być może okażą się dla Was użyteczne także inne, które dla Was przygotowaliśmy. Omawialiśmy między innymi, czym jest generator linków magnet i z którego warto skorzystać. Wyjaśnialiśmy także, jak zeskanować kod QR. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, jeśli więc są jakieś tematy, którymi chcielibyście, abyśmy się zajęli, dajcie nam koniecznie znać!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *