Załóżmy, że kupiliśmy nowego laptopa bądź wymieniliśmy (lub zresetowaliśmy) smartfona i chcemy połączyć się ze swoją siecią Wi-Fi, a tu zonk… musimy wpisać hasło, jednak naklejka zdarła się z modemu, a kartka, na której było zapisane zniknęła w tajemniczych okolicznościach. W takim przypadku możemy zapytać: jak sprawdzić hasło do WiFi?

Bez obaw – jest to bardzo proste i szybkie, jeśli na jakimś innym laptopie czy komputerze jesteśmy w danej chwili połączeni z daną siecią. Nie wymaga to również żadnych specjalnych programów czy narzędzi. Cały proces wytłumaczymy Wam krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak sprawdzić hasło do WiFi Windows 10?

Jeśli jesteśmy połączeni z siecią, odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić hasło do WiFi, nie jest zbyt skomplikowana. W pierwszej kolejności należy wejść w Ustawienia systemu, a potem przejść do zakładki “Sieć i Internet”.

Następnie trzeba z listy po lewej stronie wybrać kategorię “Wi-Fi”.

jak sprawdzić hasło do internetu

Kolejny krok to naciśnięcie na napis “Zmień opcje karty”.

sprawdzanie hasła wifi

W oknie, które się pojawi, znajdź kartę zatytułowaną “Wi-Fi”, po czym naciśnij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz z listy “Stan”.

jak sprawdzić hasło wifi

Naciśnij na przycisk “Właściwości sieci bezprzewodowej”.

jak sprawdzić hasło do wifi windows 10

Przejdź do zakładki “Zabezpieczenia”, po czym zaznacz okienko obok “Pokaż znaki”.

jak sprawdzić hasło do wifi

I gotowe – wyświetli Ci się Twoje hasło, które możesz skopiować, zapisać na kartce czy po prostu wpisać w innym urządzeniu.

Sprawdzanie hasła WiFi – podsumowanie

Wiecie już, jak sprawdzić hasło do WiFi Windows 10, jeśli jesteście połączeni z daną siecią. Warto zapamiętać ten proces, ponieważ nieraz może okazać się bardzo przydatny. Co jednak, jeśli nie jesteśmy aktualnie połączeni z daną siecią na żadnym sprzęcie?

Cóż, nie pozostaje nic innego, jak próbować zmienić hasło do sieci za pośrednictwem panelu administratora routera, a jeśli to jest niemożliwe, trzeba skontaktować się z producentem routera lub dostawcą Internetu (jeśli uzyskaliśmy router od dostawcy).

Przy okazji proponujemy zapoznanie się także z innymi naszymi poradnikami. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak sprawdzić kto korzysta z mojego WiFi oraz jak sprawdzić siłę sygnału WiFi. Dajcie znać, jeśli macie pomysły na kolejne użyteczne artykuły, które powinniśmy przygotować!

WARTO PRZECZYTAĆ:

vpn na router – czy to mozliwe VPN na router – czy to możliwe? Sprawdzamy!
Jak już pewnie wiecie, podczas pracy VPN jest nieodczuwalny dla użytkownika. Tak jest w teorii, problem robi się, gdy masz w domu wiele urządzeń. Oczywiście
co to jest wps Co to jest połączenie WPS? Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać z Wi-Fi
Obecnie w prawie każdym domu znajduje się router umożliwiający połączenie telefonu, tabletu czy laptopa z bezprzewodowym Internetem światłowodowym. Jednym ze sposobów podłączenia urządzeń do sieci
Jak zmienić hasło do WiFi? Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie sieci domowej
Przez ostatnie dwadzieścia lat dostęp do internetu w warunkach domowych zaliczył ekspresowy rozwój. Najpierw były modemy o prędkości 56 kilobajtów na sekundę, których użycie blokowało
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *