Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Technologia 5G jest często komentowanym tematem, zwłaszcza, kiedy większość z nas pracuje w trybie zdalnym. Możliwość przesyłania dużych plików projektowych czy praca online całego zespołu na jednej prezentacji, to w trybie home office codzienność.

Nowy wymiar home office

Rozwój Internetu oraz nieograniczone możliwości streamingu i przesyłania danych to dziś priorytety, na które odpowiada technologia 5G*. W minionym roku większość z nas przekonała się, jak ważnym wsparciem są nowoczesne rozwiązania i jak dużą swobodę pracy zdalnej gwarantują. Przesyłanie plików czy łączenie się w jednym czasie wielu osób, wystawiło tradycyjny Internet na dużą próbę.

Korzystanie z urządzeń z technologią 5G bardzo ułatwi funkcjonowanie firmom, które swoje działania musiały przenieść do cyfrowego środowiska. Z pewnością wielu z nas dotknęła sytuacja, w której mniejsza przepustowość Internetu powodowała problemy z połączeniem, częste wylogowywanie się ze spotkań online (co jest utrudnieniem, jeśli prowadzimy ważną prezentację) czy brak możliwości dołączenia do spotkania większej liczby osób, które jednocześnie rozmawiają, przesyłają komentarze, ale też pracują na plikach w chmurze.

Duże pliki to kolejny problem, który rozwiązuje technologia 5G. Na dostosowanych do tej technologii urządzeniach, możemy bez problemów przesyłać nie tylko prezentacje, ale również wysokiej jakości filmy i pliki audio, bez obaw, że dojdą z opóźnieniem do odbiorcy. Bezpośredni transfer zapewnia nie tylko pewność, że jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się wokół nas, ale umożliwia pracę projektową dla kilku klientów jednocześnie.

Reaguj w czasie rzeczywistym

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom procesy, m.in. tworzenie nowej strategii dla klienta czy planowanie budżetów, z powodzeniem mogą się odbywać w środowisku cyfrowym, w którym wykorzystujemy to urządzenie, które w danej chwili mamy do dyspozycji – smartfon, tablet czy ekran monitora. W ten sposób zyskujemy możliwość pracy niezależnie od miejsca i czasu oraz pewność, że nie pominiemy żadnego z kluczowych punktów projektu. Technologia 5G umożliwia reakcję w czasie rzeczywistym, również w sytuacjach kryzysowych. Przejście z jednego urządzenia na drugie jest płynne i gwarantuje natychmiastową kontynuację pracy, bez konieczności czekania na aktualizację systemu czy aplikacji.

Jak technologia 5G usprawni nasze życie poza pracą? Możliwość szybkiego przesyłania nagranych telefonem filmów oznacza usprawnienie komunikacji między użytkownikami mediów społecznościowych. Zsynchronizowane ze sobą urządzenia, które na bieżąco przetwarzają duże ilości danych i w czasie rzeczywistym odpowiadają na potrzeby domowników, sprawią, że nasze domy będą jeszcze bardziej smart.

*Sieć 5 G nie jest powszechnie dostępna w Polsce.

Artykuł sponsorowany przez Samsung.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *