Microsoft Teams to jeden z najpopularniejszych obecnie programów do rozmów wideo. Domyślnie wyświetla on dla każdej osoby po prostu obraz z jej kamerki, ale nie zawsze jest to najlepsza opcja. Czasami trzeba odtworzyć jakąś prezentację, omówić coś czy pokazać, jak się wykonuje jakąś czynność. W takich sytuacjach często można spotkać się z pytaniem: jak udostępnić ekran na Teams?

Nie jest to wbrew pozorom trudne, ale trzeba po prostu wiedzieć, gdzie szukać takiej opcji. Na początku trzeba po prostu to zapamiętać, a potem udostępnianie ekranu w Microsoft Teams powinno już wejść w krew. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej, tak, aby podczas rozmowy nie sprawiło Wam to najmniejszego problemu. Zapraszamy!

Jak udostępnić ekran na Teams? Instrukcja

Udostępnianie ekranu w Microsoft Teams wymaga zaledwie kilku sekund i można to zrobić zarówno w systemie Windows, jak i MacOS (aktualnie nie jest to wspierane w przypadku systemu Linux). Tak więc, jak udostępnić ekran na Teams?

W tym celu należy znaleźć na dole ekranu ikonkę monitora ze strzałką w prawym górnym rogu i nacisnąć na nią (znajduje się ona między ikonką mikrofonu i trzech kropek). Następnie musimy wybrać ten widok, który chcemy pokazać – warto tutaj uważać, aby zamiast przeglądarki nie pokazać komuś na przykład zawartości swojej skrzynki e-mail. Kiedy będziemy chcieli zakończyć udostępnianie, trzeba po prostu kliknąć na ikonkę na dole ekranu i proces ten zostanie przerwany.

Warto wspomnieć, że domyślnie udostępniać będziemy nasz obraz, a także uczestnicy spotkania będą dalej słyszeć głos z naszego mikrofonu. Bywa jednak, że potrzebujemy, aby słyszeli oni także dźwięki, które odtwarzane są aktualnie na naszym komputerze, na przykład w klipach zawartych w prezentacji. W takiej sytuacji musimy jeszcze raz kliknąć na ikonkę udostępniania, a następnie zaznaczyć opcję „Dołącz dźwięk systemowy”. Póki co taką opcję wspiera jedynie Windows, a nie ma jej w systemie MacOS.

Udostępnianie ekranu w Microsoft Teams – podsumowanie

Po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami powinniście wiedzieć już, jak udostępnić ekran na Teams. Jest to bardzo przydatna umiejętność, a jej nabycie jest, jak widać, stosunkowo proste. Udostępniać można bez problemu pulpit, ale też na przykład przeglądarkę internetową, PowerPointa, jakiś dokument czy cokolwiek innego, co przyjdzie nam tylko na myśl.

Swoją drogą, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym opisywaliśmy najpopularniejsze i najlepsze programy do wideokonferencji. Oczywiście nie zapomnieliśmy w nim o omawianym w tym poradniku Microsoft Teams, ale omówiliśmy także wiele innych rozwiązań. Swego czasu tłumaczyliśmy też, jak sprawdzić, czy kamerka jest włączona – jeśli często macie do czynienia z rozmowami wideo, warto się zapoznać ze zgromadzonymi w tym materiale informacjami.

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *