Marginesy w Wordzie to nic innego, jak pusta przestrzeń między tekstem a krawędzią strony (po lewej i prawej stronie, a także na górze i dole). Ich celem jest polepszenie czytelności dokumentu i sprawienie, aby po prostu lepiej się on prezentował. Co jednak, jeśli nie podoba nam się na przykład domyślna szerokość marginesów i chcielibyśmy ją zmienić? Jak ustawić margines w Wordzie?

To stosunkowo prosta czynność, a jednocześnie bardzo przydatna, więc warto wiedzieć, jak ją wykonać. Szczególnie, jeśli pracujemy z tym edytorem tekstu dość często i regularnie tworzymy w nim różnego rodzaju raporty czy sprawozdania. Wszystko, co musicie na ten temat wiedzieć dokładnie wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak ustawić margines w Wordzie? Instrukcja krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak ustawić margines w Wordzie nie należy do skomplikowanych. Wystarczy podążać za poniższymi krokami, aby uzyskać niemal dowolny efekt:

  1. Otwórz dokument w Wordzie.
  2. Przejdź do zakładki “Układ” na górze strony.
  3. Naciśnij na opcję “Marginesy” i wybierz z listy gotowy szablon marginesów lub kliknij na przycisk “Marginesy niestandardowe”.

Wśród dostępnych opcji znajdziesz m.in. marginesy normalne (2,5 cm z każdej strony) oraz marginesy lustrzane (dobre dla dokumentów drukowanych obustronnie). Jeśli wśród predefiniowanych szablonów marginesów nie znajdziesz nic, co by Cię zainteresowało, po otworzeniu ustawień marginesów niestandardowych pojawi się możliwość dostosowania ich w pełni do Twoich oczekiwań.

Możesz wstawić dowolny margines oddzielnie dla każdej części strony, czyli na przykład margines może wynosić 2cm dla prawej i lewej części, a 3 cm dla góry i dołu – Ty decydujesz. Możesz także ustalić margines na oprawę i jego pozycję. Kiedy już skończysz dostosowywać ustawienia, naciśnij “OK”, aby wprowadzić je w życie.

Marginesy w Wordzie – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się tym poradnikiem adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak ustawić margines w Wordzie. Jest to bez wątpienia coś, co niejednokrotnie może się przydać w życiu (przede wszystkim w pracy), więc warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Szczególnie biorąc pod uwagę, że marginesy w Wordzie są bardzo łatwe i szybkie do edycji.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten poradnik, być może podobnie będzie w przypadku innych naszych artykułów poruszających pokrewne tematy. Omawialiśmy już między innymi, jak usunąć stronę w Wordzie, przygotowaliśmy też tekst opisujący, jak wyjustować tekst. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne kwestie, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

orientacja strony Orientacja strony w Wordzie – jak ją zmienić?
Orientacja strony w Wordzie to kwestia, którą zazwyczaj nie zaprzątamy sobie głowy, ponieważ korzystamy cały czas jedynie z orientacji domyślnej. Zdarza się jednak, że z
interlinia Jak ustawić interlinię w Wordzie?
W dalszej części naszego cyklu poradników dotyczących programu Microsoft Word poruszymy kwestię interlinii. Dotychczas wyjaśniliśmy między innymi, jak wyjustować tekst w Wordzie i jak usunąć
przypis word Jak wstawić przypis w Wordzie?
“Przypisy Word” to słowa, które wyszukują często na przykład osoby piszące prace na studia, bądź też na przykład biorą udział w jakimś konkursie lub przygotowują
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *