Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Microsoft Teams to program do wideokonferencji, które wykorzystuje wiele szkół i uczelni, a także firm i osób prywatnych. Domyślnie podczas rozmów innym osobom wyświetla się po prostu obraz przechwytywany z kamerki, natomiast program ten oferuje także możliwość ustawienia tła, dzięki czemu zamiast na tle np. swojego pokoju, można wyglądać, jakby było się w innym miejscu (tło może też na przykład być jednokolorowe, nie musi to być konkretnie zdjęcie jakiejś lokalizacji). Tylko jak ustawić tło na Teams?

To pytanie pojawia się dość często, zwłaszcza wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym programem. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć krótki, ale treściwy poradnik, w którym omówimy ten proces krok po kroku, aby każdy mógł sobie z nim poradzić bez jakiegokolwiek problemu. Zapraszamy!

Jak ustawić tło na Teams?

Tło w Microsoft Teams można zmienić w dwóch sytuacjach – przy dołączaniu do spotkania, ale jeszcze przed wejściem do niego (na etapie, na którym sprawdza się audio i wideo), a także już podczas rozmowy. Nie ma opcji zmiany tła po prostu z poziomu ustawień, kiedy nie ma miejsce żadne spotkanie. Tło ustawione w jednym spotkaniu pojawi się także w kolejnych, dopóki nie zostanie podczas nich wyłączone (za pomocą opcji Opcja wyłączenia efektu tła) lub zmienione.

Tak więc, jak ustawić tło na Teams jeszcze przed dołączeniem do spotkania?

  1. Mając podgląd z kamerki, naciśnij na przycisk Filtry tła Ustawienia tłaznajdujący się pod nim.
  2. Kliknij na “Dodaj nowy” i wybierz plik z Twojego komputera, aby ustawić własne tło. Możesz też wybrać “Rozmycie”, aby było wyraźnie widać Twoje ciało, a reszta tła była nieostra.

I gotowe – jest to jak widać dość proste. Jeśli jednak zapomnimy zrobić tego podczas oczekiwania na dołączenie do spotkania, bez obaw. Wystarczy już po jego rozpoczęciu wykonać następujące kroki:

  1. Podczas spotkania przejdź do jego kontrolek, a następnie wybierz “Więcej akcji”, po czym “Zastosuj efekty tła”.
  2. Wybierz Rozmycie lub dodaj własne nowe tło ze swojego dysku.

W tym przypadku jak widać również sytuacja nie jest szczególnie skomplikowana.

Jak zrobić tło na Teams – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak ustawić tło na Teams nie jest zbyt skomplikowana. Trzeba jednak wskazać, że, dla najlepszego efektu, dobrze jest mieć za sobą green screen lub chociażby jedynie ścianę o jednym kolorze – w takim wypadku automatyczne wycinanie tła przez program i zastąpienie go innym, wybranym przez użytkownika, będzie skuteczniejsze. Trzeba też uważać, aby na przykład nie założyć koszulki w kolorze pokrywającym się z tłem, ponieważ Teams może mieć problem z usunięciem tylko tła w takiej sytuacji.

Zapraszamy przy okazji do zapoznania się także z innymi artykułami, które przygotowaliśmy na podobne tematy. Między innymi zdarzyło nam się już tłumaczyć, jak udostępnić ekran na Teams. Omawialiśmy także, który program do wideokonferencji wybrać – wspominamy w tym materiale oczywiście o Microsoft Teams, ale także o wielu innych narzędziach. Jeśli macie jakieś pomysły na to, czym powinniśmy się zająć w dalszej kolejności, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *