Chcesz wiedzieć, jak usunąć konto Google z telefonu, ponieważ na przykład to dodane wcześniej już nieużywane i chcesz posługiwać się nowym? W gąszczu ustawień smartfonów taka opcja może być trudna dla znalezienia, dlatego też postanowiliśmy Wam w tej kwestii pomóc.

Poniżej znajdziecie prostą metodę, która sprawi, że usuwanie konta Google z telefonu będzie szybkie, łatwe i bezstresowe. Zapraszamy!

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Na początku musimy wejść w Ustawienia telefonu. To, jak dokładnie nazywały się będą poszczególne zakładki, zależy od wersji systemu Android, a także nakładki producenta, ale w każdym smartfonie powinno wyglądać to dość podobnie. Najpierw należy wejść w zakładkę “Konta i synchronizacja”.

jak usunąć konto google z telefonu

Dalej trzeba nacisnąć na Google. Jeśli mamy dodane kilka kont Google, w tym momencie musimy nacisnąć na to, które chcemy usunąć.

Kolejny krok to naciśnięcie na ikonkę trzech kropek na dole ekranu, podpisaną “Więcej”, po czym z rozwijanej listy wybrać “Usuń konto” i potwierdzić swoją decyzję. Może być także potrzebne wpisanie hasła do smartfona lub potwierdzenie usunięcia konta weryfikacją odcisków palców.

usuwanie konta google z telefonu

I to wszystko – konto Google powinno zostać błyskawicznie usunięte. Musimy jednak pamiętać, że bez niego m.in. nie pobierzemy aplikacji ze sklepu Google Play. Dlatego też prędzej czy później ponowne zalogowanie się na konto, czy to, czy inne, może okazać się konieczne.

Jeśli mamy wiele konto Google i chcemy dodać kolejne lub się przelogować, wystarczy, że wejdziemy w Ustawienia, a następnie zakładkę Google i naciśniemy strzałkę w dół przy naszym adresie e-mail. Będziemy mieli wtedy możliwość wybrania konta z listy tych, które dodaliśmy lub dodanie kolejnego.

Usuwanie konta Google z telefonu – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiecie już, jak usunąć konto Google z telefonu i będziecie w stanie bez problemu to zrobić. Wiedza ta w wielu przypadkach może się okazać przydatna, a usuwanie konta Google z telefonu to na szczęście bardzo szybki i prosty proces.

Jeśli zainteresował Was ten poradnik, to zapraszamy do zapoznania się również z innymi, takimi jak na przykład ten, w którym wyjaśnialiśmy, jak przygotować telefon do sprzedaży. Opisywaliśmy także między innymi, jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie. Koniecznie dajcie znać, jeśli są jakieś tematy, których dotychczas nie poruszaliśmy, a które Was zaciekawiły!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *