PayPal to znany system płatności popularny przede wszystkim za granicą. Jeśli kupowaliście kiedyś jakieś przedmioty spoza kraju nad Wisłą to pewnie natrafiliście na charakterystyczną ikonkę PayPala w dostępnych metodach płatności. To właśnie dzięki wygodnym płatnością za granicą, wiele osób w Polsce wciąż posiada konto w tym serwisie. W tym artykule podpowiemy, kiedy warto zamknąć ten wirtualny portfel i pokażemy jak krok po kroku usunąć konto PayPal.

Kiedy i dlaczego warto usunąć konto PayPal?

Zacznijmy od początku, po co w ogóle usuwać konto w serwisie PayPal? Samo założenie i korzystanie z platformy jest w pełni darmowe … ale tylko do momentu, kiedy aktywnie używamy omawianego systemu płatności. Dosyć niedawno PayPal wprowadził bowiem opłatę za nieaktywność. Jest ona pobierana po 12 miesiącach i wynosi maksymalnie 45 zł (jeżeli na koncie znajduje się mniej pieniędzy, to jego stan zostaje zresetowany do zera).

Opłaty tej bardzo łatwo uniknąć, bo według regulaminu usługi wystarczy jedynie zalogować się na nasze konto przed upływem wspomnianych 12 miesięcy. Dodatkowo PayPal powinien poinformować nas o konieczności podjęcia akcji we wiadomości e-mail.

jak usunąć paypalJeśli jednak jesteśmy zapominalscy i rzadko patrzymy na wszystkie wiadomości w naszej skrzynce, to przy dłuższej przerwie warto po prostu zrezygnować z konta na amerykańskiej platformie, aby uniknąć przykrej niespodzianki.

Co zrobić przed zamknięciem konta PayPal?

Kilka rzeczy, które warto zrobić jeszcze przed usunięciem konta PayPal:

  • Pobranie historii transakcji (na wypadek konieczności potwierdzenia danej wpłaty lub zakupu).
  • Wypłacenie wszystkich dostępnych na koncie środków — możemy przesłać pieniądze na nasze konto w banku bądź poprosić PayPal o wystawienie czeku (w wypadku tego drugiego pobierana jest opłata 1,5 USD za przetworzenie). Pieniądze warto przelać na konta bankowe w tej samej walucie, aby uniknąć prowizji pobieranych przez PayPal oraz banki przy przewalutowaniu.
  • Usunięcie wrażliwych danych z naszego konta i odpięcie kart płatniczych.
  • Upewnienie się, że żadne płatności nie są wciąż przetwarzane. Jeśli tak jest, to przed usunięciem konta należy poczekać na ich sfinalizowanie.

Jak usunąć konto PayPal w przeglądarce?

Aby usunąć konto PayPal z poziomu przeglądarki:

  • Wchodzimy na stronę paypal.com i logujemy się na nasze konto.
  • W prawym górnym rogu klikamy na ikonkę ustawień.
  • W zakładce konto zjeżdżamy na sam dól i wybieramy przycisk “Zamknij konto”.

jak usunąć konto na paypal

  • Jeżeli został wyświetlony komunikat o konieczności podania numeru konta bankowego, to podajemy wymagane dane.
  • W nowo wyświetlonym oknie potwierdzamy zamknięcie konta PayPal dużym niebieskim przyciskiem.

paypal jak usunąć konto

I to wszystko. Konto PayPal zostanie niedługo zamknięte, a na przypisany do niego adres e-mail trafi końcowe zestawienie opłat. Jeżeli chcemy, by zestawienie trafiło na inny e-mail, to stosownej zmiany musimy dokonać w ustawieniach konta PayPal jeszcze przed jego zamknięciem.

Jak zamknąć konto PayPal na telefonie?

W celu zamknięcia konta PayPal poprzez aplikację mobilną na telefonie z Androidem lub iPhonie:

  1. Wchodzimy do aplikacji PayPal i zaraz po tym logujemy się na nasze konto.
  2. W lewym górnym rogu klikamy na nasz awatar.
  3. Przewijamy ustawienia na sam dół i wybieramy opcję “Zamknij Konto”.
  4. Jeśli zostaniemy o to poproszeni, to uzupełniamy numer konta bankowego.
  5. Potwierdzamy zamknięcie konta niebieskim przyciskiem.

Kontakt z pomocą PayPal

Jeżeli podczas zamykania naszego konta natrafiliśmy na błąd, to należy zgłosić ten problem do obsługi serwisu PayPal. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie pomocy jest skorzystanie z centrum rozstrzygania albo kontakt z infolinią. Dział obsługi klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 17:00. Przed telefonicznym kontaktem z supportem firmy PayPal w zakładce kontaktu warto wygenerować jednorazowy kod dostępu. Pozwoli to na szybszą weryfikację naszych danych i rozwiązanie sprawy.

Alternatywy dla PayPal

Po zamknięciu konta PayPal warto wybrać inne konto wielowalutowe. Na rynku pojawiła się już cała masa alternatyw, które często oferują więcej funkcji no i niższe prowizje niż poczciwy PayPal. Poniżej opisujemy trzy bardzo popularne usługi umiejące zastąpić PayPal.

Revolut

Revolut

Revolut to portal usług finansowych działających od 2015. Zaczynał on jako mały fintech świadczący korzystne wymiany walutowe, ale obecnie jest to już pełnoprawny bank mobilny z licencją na Litwie i gwarancją środków do 100 tys. euro. Na ten moment liczba klientów Revoluta wynosi ponad 20 milionów osób.

Mimo sporego progresu początkowe założenia Revoluta wciąż są kontynuowane. Głównym produktem jest tutaj bowiem konto wielowalutowe z dostępem do 150 walut. Wszystkie środki możemy dowolnie wymieniać z minimalną prowizją (a często nawet bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów w przeliczniku 1:1). Do naszego konta wielowalutowego podepniemy darmową kartę wirtualną lub zamówimy tradycyjną kartę plastikową.

Poza kontem wielowalutowym w Revolucie znajdziemy masę innych funkcjonalności jak: tworzenie jednorazowych kart wirtualnych do płatności Internetowych, giełda kryptowalut, cashback w wybranych sklepach, czy usługi kredytowe.

Więcej informacji o usługach Revolut znajdziecie w naszym dedykowanym tej aplikacji artykule zatytułowanym “Revolut – jak działa? Najważniejsze informacje”.

Zen

Zen

Zen jest międzynarodową, szybko rozwijającą się firmą fintech z siedzibą w Polsce, której założycielem jest Dawid Rożek. Usługa posiada licencję pieniądza elektronicznego wydaną przez Bank Centralny w Litwie. Oficjalnym partnerem Zen została organizacja Mastercard.

Podobnie, jak w przypadku Revolut, sztandarowym produktem Zen jest konto wielowalutowe z kartą wirtualną bądź kartą fizyczną. Na ten moment konta obsługują 30 najpopularniejszych walut, a opłaty za wymianę pomiędzy nimi wynoszą (w zależności o wybranego planu) od 0,5% do 0% wartości transakcji. Do każdego konta otrzymujemy także Polski numer IBAN, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby przy pomocy Zen realizować bądź odbierać międzynarodowe przelewy.

Ciekawe dodatkowe funkcje, jakie znajdziemy w ZEN, to portfel kryptowalutowy, dość wysoki cashback na zakupy i automatyczne przedłużenie gwarancji dla wybranych produktów (dostępne tylko w płatnych planach).

Wise

Wise

Ostatnia usługa umiejąca zastąpić PayPal w naszym artykule to Wise (wcześniej TransferWise). Oprócz względnie tanich międzynarodowych przelewów bankowych tutaj również znajdziemy praktyczne konto wielowalutowe. Daje ono dostęp do ponad 50 walut, konwertowanych automatycznie po aktualnym kursie. W sklepach Internetowych i stacjonarnych zapłacimy tutaj przy pomocy karty wirtualnej albo karty plastikowej (opłata za wyrobienie 41 PLN).

Wise ma silne zabezpieczenia i jest regulowany przez wiele prawnych instytucji. Na ten moment tej młodej firmie fintech zaufało ponad 15 milionów klientów na całym świecie.

Podsumowanie

Teraz już wiecie, jak szybko usunąć konto w PayPal. Wciąż macie zamiar korzystać z tego serwisu w przyszłości, czy może przeszliście już na jedną z alternatywnych platform? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *