Yahoo jest, obok Google oraz MSN, jedną z najczęściej wykorzystywanych stron startowych przez internautów. Podobnie jak konto Google, Yahoo umożliwia skorzystanie z wielu zróżnicowanych funkcji — między innymi skrzynki na wiadomości e-mail, map, danych finansowych, czy agregatora wiadomości.

Niemniej jednak — podobnie jak wcześniej omawiane opcje — nie jest to propozycja dla każdego. Ponadto, jeśli posiadasz już konto Google czy MSN, kolejne oferujące mniej więcej te same funkcje raczej nie będzie Ci potrzebne. W takim zaś razie — jak usunąć konto Yahoo?

Co daje posiadanie konta Yahoo?

Zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób możesz usunąć swoje dane z serwerów Yahoo, przypomnimy Ci pokrótce o korzyściach, jakie płyną z posiadania konta Yahoo. Być może to tylko formalność, a Ty podjąłeś już decyzje, jednak mniej zdecydowaniu użytkownicy powinni wiedzieć, do jakich usług stracą dostęp rezygnując z konta.

  • Yahoo Mail — skrzynka e-mailowa z szeregiem ciekawych funkcji, alternatywa dla Gmaila. Wiadomości możemy tu katalogować według ustalonych przez nas filtrów, a także przechowywać w zdefiniowanych przez nas folderach.
  • Yahoo Secure — zaawansowane opcje zabezpieczeń konta i zarządzania wynikami wyszukiwania. Są one przypisane do danego konta Yahoo, dlatego po jego usunięciu automatycznie powrócisz do domyślnych ustawień wyszukiwania Yahoo
  • Yahoo+ – szereg usług premium oferowanych przez Yahoo jako subskrypcje. Znajdziesz tu między innymi usługi analizy sytuacji finansowych, porady giełdowe, a nawet możliwość wykupienia specjalnego ubezpieczenia urządzeń domowych bezpośrednio od Yahoo (w USA i kilku wybranych krajach)
  • automatyczne przenoszenie danych — logując się na swoje konto Yahoo z nowego urządzenia, automatycznie uzyskujesz dostęp do wszelkich danych, jakie wprowadziłeś z poprzedniego. Mowa tu o wynikach wyszukiwania, preferencjach i tak dalej.
  • serwisy tematyczne — Yahoo prowadzi szereg zróżnicowanych serwisów tematycznych (Yahoo Finance, Yahoo Entertainment, Yahoo Sports itd). Możesz zalogować się na nie swoim kontem Yahoo, a następnie spersonalizować — oczywiście, po usunięciu konta Yahoo utracisz taką możliwość.

Stracisz też dostęp do innych, niewymienionych tu usług Yahoo — w tym usług płatnych. Ich subskrypcja zostanie automatycznie anulowana.

Jeśli jesteś zdecydowany na usunięcie konta — zapoznaj się z kolejną częścią naszego artykułu. Przygotowaliśmy profesjonalny i zrozumiały poradnik, jak usunąć konto Yahoo, dzięki któremu zrobisz to szybko i bezproblemowo.

Jak usunąć konto Yahoo? Kasowanie konta Yahoo krok po kroku

Usunięcie konta Yahoo nie jest zbyt skomplikowane. Wymagane jest dowolne urządzenie z dostępem do internetu, a także około 2-3 minut wolnego czasu. Zatem jak usunąć konto Yahoo? Proces jest prostszy niż w przypadku tego, jak usunąć konto Google.

W pierwszej kolejności zalogować się powinieneś na swoje konto. Możesz też od razu przejść na stronę usuwania konta — ale i tak zażąda ona od Ciebie wprowadzenia danych logowania, zanim będziesz mógł przejść dalej. Po zalogowaniu się zostaniesz przekierowany dalej, do formularza usuwania konta Yahoo.

Na pierwszej stronie możesz zapoznać się z ostrzeżeniem informującym o konsekwencjach usunięcia konta, które omówiliśmy powyżej. Zostaniesz poinformowany, że stracisz dostęp do wszelkich usług i subskrypcji Yahoo. Ważne jest także, byś wiedział, że w przyszłości inni użytkownicy będą mogli utworzyć własne konto pod Twoją dotychczasową nazwą użytkownika. W przypadku, gdy dalej jesteś zainteresowany — scrolluj na sam dół strony i kliknij przycisk “dalej”.

W nowo otwartym oknie poproszony zostaniesz o potwierdzenie swojej decyzji. W tym celu wpisz w wyznaczonym polu e-mail przypisany do konta Yahoo, na którym jesteś zalogowany i które chcesz usunąć. Następnie kliknij znajdujący się poniżej, niebieski przycisk “tak, zamknij konto Yahoo”.

W takim przypadku w ciągu kilku sekund Twoje konto zostanie usunięta, a Twoje dane znikną z serwerów firmy. Jest to też ostatni moment, aby wycofa„ się z usunięcia konta. W tym celu po prostu wybierz biały przycisk “anuluj” tuż poniżej przycisku niebieskiego.

O czym pamiętać powinieneś przed usunięciem konta Yahoo?

Razem z kontem usuwasz również swoją skrzynkę wiadomości e-mail. Jeśli prowadziłeś ją przez dłuższy okres czasu, być może znajdują się tam ważne wiadomości, których jeszcze nie przeczytałeś, i/lub maile zawierające ważne informacje. W miarę możliwości dokładnie przejrzyj skrzynkę odbiorczą, a najważniejsze dla Ciebie maile prześlij na swoje zapasowe konto e-mail. Pamiętaj, że po usunięciu konta Yahoo przywrócenie Twojej skrzynki wiadomości e-mail będzie już niemożliwe.

Jeśli po prostu nie jesteś zainteresowany konkretną, płatną subskrypcją Yahoo — możesz zrezygnować tylko i wyłącznie z niej. Usługa Yahoo umożliwia Ci bowiem oddzielne zarządzanie każdą z subskrypcji, bez konieczności usuwania całego konta, jeśli konkretna opcja Ci nie podpasuje.

Nawet po usunięciu konta, nadal możesz korzystać z wyszukiwarki Yahoo Search, a także dodatków Yahoo do przeglądarek, z których korzystasz. Pamiętaj jednak, że będziesz zmuszony do korzystania z domyślnych opcji personalizacji. Jeśli ich również chcesz się pozbyć, sprawdź nasz artykuł, jak usunąć Yahoo z Chrome i innych przeglądarek.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
jak udostępnić ekran z telefonu na komputer Jak udostępnić ekran z telefonu na komputer? Najprostsze sposoby!
Nasze smartfony to świetne narzędzia, o czym najlepiej świadczy stale rosnący ich udział w rynku. Człowiek potrafi się przyzwyczaić do tego stopnia, że sięga po
jak przesłać film z telefonu na komputer Jak przesłać film z telefonu na komputer? Instrukcja krok po kroku
Czy jest z nami na sali ktoś, kto nigdy nie nagrał filmu swoim telefonem? W rzeczywistości większość tych filmów traci jakąkolwiek wartość zaraz po tym,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *