Tusze do drukarek wybiera się zwracając uwagę przede wszystkim na typ i model urządzenia, w którym będą one stosowane. Przy wyborze tuszów należy określić także, jaki kolor jest Ci potrzebny i czy pojemnik zawierający wkład kolorowy ma być jeden, czy też podzielony na poszczególne kolory. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ w zależności od konkretnego modelu drukarki będziesz potrzebować jednego lub wielu pojemników.

Parametry techniczne tuszy

Przy wyborze tuszu do drukarki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne. Są one istotne zarówno ze względu na przydatność produktu, jak i na ich dopasowanie do posiadanego modelu urządzenia. Jeśli wybierasz tusze, to zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Pojemność – parametr ten podawany jest zazwyczaj w mililitrach – im większa pojemność tym lepiej, ponieważ może oznaczać, że wystarczy Ci na dłuższe użytkowanie, jednak należy pamiętać, że przy wyborze pojemności należy zwrócić uwagę także na cenę oraz wydajność.
  • Wydajność – jest zazwyczaj podawana dla 5-procentowego pokrycia jednej strony i wskazuje na to, ile stron możesz wydrukować przy użyciu jednego produktu. Wydajność jest bardzo ważnym parametrem, który należy porównywać z pojemnością oraz ceną produktu.
  • Kompatybilność – pozwala określić do jakiego modelu drukarki pasuje dany tusz. Producenci zazwyczaj wypuszczają na rynek zarówno modele przeznaczone do konkretnych urządzeń, jak i wersje uniwersalne, które pasują do wielu urządzeń.
  • Koszt jednej strony – zależy zarówno od pojemności, jak i wydajności produktu i pozwala obliczyć koszty eksploatacyjne. Parametr ten przyda się wówczas, gdy drukarka wykorzystywana jest bardzo często – np. w biurze.
  • Rodzaj – na rynku znaleźć można nie tylko oryginalne tusze, ale również ich zamienniki, a także produkty do napełniania oraz specjalny tusz fotograficzny.

Zakup średniej jakości produktu o niskich parametrach nadal pozwoli Ci na korzystanie z wszystkich możliwości drukarki, jednak musisz przygotować się na takie ewentualności, jak: krótsza żywotność produktu, niższa wydajność druku oraz ewentualne awarie – które mogą być związane na przykład z rozlaniem zawartości wkładu. Posiadają one wysoką jakość, dzięki czemu masz pewność, że Twoja drukarka nie ulegnie uszkodzeniu.

Oryginał czy zamiennik?

Jeśli możesz pozwolić sobie na to, aby wydawać niemałe pieniądze przy każdej wymianie, to lepszym wyborem będą oryginalne produkty, pochodzące bezpośrednio od producenta danej drukarki. Tego typu produkty będą pasować do Twojego urządzenia, a jakość druku będzie zawsze taka sama. Jeśli natomiast drukujesz dużo i nie stać Cię na to, aby za każdym razem płacić za oryginalne produkty, to bez obaw postaw na zamienniki – jednak pamiętaj, aby pochodziły one tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Takie rozwiązanie pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także uzyskać bardzo podobny, a czasem nawet identyczny poziom wydruków. Nie ulega wątpliwości, że kupując oryginał możesz mieć pewność, że druk zawsze będzie idealny i wyraźny. Gdy zdecydujesz się na zakup zamiennika, zwłaszcza jeśli pochodzi on z niepewnego źródła, wyniki mogą okazać się niezadowalające. Musisz uważać na to szczególnie wtedy, kiedy drukujesz zdjęcia i oczekujesz wydruków najwyższej jakości. Jeśli szukasz dobrego tuszu lub jego tańszego zamiennika, to koniecznie sprawdź tusze do drukarek w sklepie tuszmarkt.pl. Znajdziesz tam tusze do drukarek od 15 producentów – między innymi: HP, Epson, Canon czy też Sharp. Na stronie sprzedawane są zarówno oryginalne tusze, jak i wysokogatunkowe zamienniki. Czym powinien charakteryzować się dobry zamiennik? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że przy zastosowaniu zamiennika jakość wydruku nie powinna różnić się od jakości oryginalnego tuszu. Do zakupu nowego tuszu, zarówno oryginalnego, jak i zamiennika, potrzebujesz znać symbol atramentu – oznaczenie to znajduje się w specyfikacji drukarki na stronie producenta.

Udostępnij

Administrator

1 Komentarz

  • Haiko, 17 października 2022 @ 10:06 Odpowiedz

    Hajo 🙂 niezły artykuł, od oryginalnych części drukarek canon jest też firma mc-nova.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *