Nie każdy chce, by znajomi mogli go obserwować na Spotify. Standardowo można sprawdzić stronę wybranej osoby, listy odtwarzania, aktywność lub aktualnie słuchane utwory. Warto wiedzieć, że można to ograniczyć w dość prosty sposób. Z naszego poradnika dowiesz się, jak zablokować kogoś na Spotify. Ta funkcja jest dostępna dla urządzeń mobilnych oraz komputerów PC.

Jak zablokować kogoś na Spotify? Poradnik dla urządzeń mobilnych

Na Spotify możesz zablokować dowolną osobę. W pierwszej kolejności należy przejść do jej profilu, ponieważ tam znajdują się odpowiednie opcje. Warto jednak wiedzieć, jak sprawdzić osoby, które Cię obserwują, ponieważ tylko one widzą Twoją aktywność na Spotify. Poniżej przedstawiamy kompletny poradnik krok po kroku, dzięki któremu zablokujesz dowolnego użytkownika:

 • Na głównym ekranie wybierz ikonę koła zębatego, która znajduje się w prawym górnym rogu.

blokowanie na spotify

 • Przejdź na swój profil, klikając nazwę użytkownika.

 • Kliknij liczbę obserwujących Twój profil.

liczba obserwujących spotify

 • Z listy wybierz profil osoby, którą zamierzasz zablokować.
 • Na ekranie profilu kliknij ikonę trzech kropek, spowoduje to otwarcie rozwijanego menu.

Zablokuj

 • Kliknij opcję “Zablokuj”.

Jak zablokować kogoś

Od teraz wybrana osoba nie będzie mogła zobaczyć żadnej Twojej aktywności na Spotfiy. Taki stan pozostanie, aż do momentu manualnego odblokowania danego użytkownika. Robimy to w dokładnie taki sam sposób – zamiast opcji “Zablokuj” będzie dostępna po prostu inna funkcja.

Jak zablokować kogoś na Spotify w desktopowej aplikacji?

Na komputerach cały proces wygląda bardzo podobnie, jednak różni się wyłącznie interfejs. Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, jak zablokować kogoś na Spotify, jeśli chodzi o program dla PC:

 • Przejdź na swój profil, klikając nazwę użytkownika w prawym górnym rogu.

Jak zablokować kogoś na Spotify w desktopowej aplikacji

 • Wybierz liczbę obserwujących, by zobaczyć listę osób.

jak zablokować kogoś na Spotify na pc

 • Wybierz dowolną osobę, którą chcesz zablokować.
 • Na profilu danego użytkownika kliknij ikonę trzech kropek, która uruchomi rozwijane menu.

blokada na spotify

 • Wybierz opcję “Zablokuj”.

Cały proces jest naprawdę prosty i każdy powinien sobie z nim bez większego problemu poradzić.

Jak zachować prywatność na Spotify bez konieczności blokowania znajomych?

Warto wiedzieć, że Spotify zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach ma funkcję “Sesja prywatna”. Dzięki niej możesz korzystać z aplikacji, a żaden znajomy nie zobaczy Twojej aktywności. Wciąż jednak Twój profil jest wtedy dostępny wraz z listami odtwarzania czy polubionymi utworami. Nie widać mimo wszystko aktualnie słuchanej piosenki oraz aktywności, czyli statusu użytkownika.

Funkcję można włączyć zaledwie kilkoma kliknięciami. Zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej należy najpierw przejść do menu ustawień. Tam wystarczy wybrać opcję “Sesja prywatna”. Warto wiedzieć, że Spotify oferuje również prywatne listy odtwarzania, które są widoczne tylko dla danego użytkownika. Tę funkcję także znajdziesz w menu ustawień.

Czy tylko Spotify oferuje tak rozbudowane funkcje prywatności?

Już wiesz, jak zablokować kogoś na Spotify, jednak warto wiedzieć, że taka opcja jest dostępna również u największej konkurencji dla tej aplikacji, czyli Apple Music. Inne programy jak Tidal itd. także oferują funkcje prywatności, ponieważ dla niektórych użytkowników jest to niezwykle ważne.

Od dawna toczy się “walka” Spotify vs Apple Music, jednak tak naprawdę funkcjonalność obu programów pozostaje podobna. Różnić się może tylko sterowanie czy też sposób uruchomienia funkcji zapewniających prywatność.

Czy można blokować wyłącznie znajomych?

Spotify umożliwia zablokowanie tak naprawdę dowolnego użytkownika. Mimo wszystko tylko osoby obserwujące Cię mogą zobaczyć Twoją aktywność. Użytkownicy spoza listy znajomych i tak nie będą obserwować aktywności, więc blokowanie jest tu w pewnym sensie okrojone. Mimo wszystko po wykorzystaniu tej funkcji dana osoba nawet po zaobserwowaniu Cię zobaczy jedynie playlisty oraz samą stronę profilu.

W Spotify można wykupić subskrypcję Premium. Usuwa ona reklamy i sprawia, że dowolnie przewiniesz lub zmienisz utwór. Taki abonament można aktywować oraz w dowolnym momencie wyłączyć. Jeżeli zastanawiasz się, jak anulować subskrypcję Spotify, musisz wykorzystać stronę internetową – tylko tam znajdziesz odpowiednią opcję. Niezależnie od posiadanego abonamentu blokowanie użytkowników jest dostępne. Także osoby z darmowym programem mogą “ukrywać” swoją aktywność.

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
apple music vs spotify Apple Music vs Spotify (2023) – którą aplikację wybrać?
Spotify vs Apple Music, czyli pojedynek gigantów. Ten pierwszy spopularyzował usługę streamingu muzycznego i jest szalenie rozpoznawalny, a drugi wdarł się na rynek, zaskarbiając sobie
spotify zwolnienia Spotify ma problemy? Znów masowo zwalnia pracowników
Spotify znowu to robi: serwis zapowiedział, że niebawem dojdzie do kolejnej tury zwolnień. Tym razem pracę ma stracić około 17% załogi. Przyczyną zwolnień są wyzwania
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *