Żeby wrócić do zdjęcia, które otrzymaliśmy za pomocą WhatsAppa, można po prostu wejść do danej konwersacji i do niego przewinąć. Jest to jednak mało wygodna opcja, zwłaszcza, jeśli jakieś zdjęcie zostało wysłane już dawno. Co więcej, w przypadku wyczyszczenia konwersacji utracimy do niego dostęp. W związku z tym często pojawia się następujące pytanie: jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do galerii?

Na szczęście jak najbardziej jest taka możliwość. Co więcej, skorzystanie z niej zajmuje jedynie kilka chwil. Wystarczy, że raz przeczytacie, jak to zrobić, a później z pewnością już za każdym kolejnym razem nie będzie z tym problemu. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do galerii?

Odpowiedź na pytanie, jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do galerii nie należy do skomplikowanych. Najlepiej skorzystać z niej od razu po otrzymaniu danego zdjęcia, aby później nie musieć go szukać w konwersacji, ale oczywiście zapisać można także fotografię otrzymaną już jakiś czas temu. Wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami:

  1. Otwórz WhatsAppa, znajdź w konwersacji zdjęcie, które chcesz pobrać i stuknij w nie.
  2. Przyciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz “Wyświetl w galerii”.
  3. Wybierz z listy “Zobacz zdjęcia” lub podobną opcję.
  4. Naciśnij na ikonkę zapisu, która pojawi się pod zdjęciem w Galerii.
  5. I gotowe! Zdjęcie zostanie pobrane na smartfona. Po wejściu do Galerii będzie można je odnaleźć we wszystkich zdjęciach, a także w specjalnie utworzonym przez aplikację folderze “WhatsApp images”.

Warto wspomnieć, że po naciśnięciu na trzy kropki zamiast “Wyświetl w galerii” można wybrać “Udostępnij” i wtedy np. zapisać zdjęcie w konkretnym miejscu w pamięci wewnętrznej/na karcie SD, przesłać je do Zdjęć Google i nie tylko.

Zdjęcie z WhatsApp w galerii – podsumowanie

Po zapoznaniu się z przygotowanymi przez nas wskazówkami powinniście już doskonale wiedzieć, jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do galerii. Taka opcja niejednokrotnie może się przydać, a, jak widać, skorzystanie z niej jest bardzo proste. Dzięki temu nie stracimy zdjęć nawet, jeśli odinstalujemy komunikator lub na przykład zdecydujemy się na wyczyszczenie historii wiadomości.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi artykułami na podobne tematy, które dotychczas dla Was przygotowaliśmy. Stworzyliśmy między innymi przewodnik opisujący najważniejsze i najpopularniejsze szyfrowane komunikatory. Przygotowaliśmy także materiał, w którym opisywaliśmy, czym dokładnie charakteryzuje się Signal, jeden z konkurentów WhatsAppa. Jeśli macie jakieś pomysły co do kolejnych artykułów, koniecznie się nimi podzielcie w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
google chat zmiany Google Chat się zmienia. Zobacz, co przygotowali twórcy!
Od pewnego czasu Google intensywnie pracuje nad aktualizacjami swoich aplikacji. Chce, aby cały system miał jednolity wygląd. Zmiany wprowadzono już w Kalendarzu, Mapach czy Dysku,
jeff bezos mohammad bin salman Jeff Bezos rzekomo został zhakowany przez… wiadomość na WhatsAppie od księcia Arabii Saudyjskiej
Już wcześniej słyszeliśmy, że Arabia Saudyjska mogła mieć coś wspólnego ze zhakowaniem w 2018 roku telefonu Jeffa Bezosa, właściciela Amazona i najbogatszego człowieka świata. Teraz
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *