WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów tekstowych na świecie, a większość jego użytkowników korzysta z niego tylko i wyłącznie na urządzeniach mobilnych (jest on dostępny na smartfony z Androidem oraz iOS-em). Niektórzy jednak preferują komunikowanie się za pomocą laptopa czy komputera, choćby z racji na wygodniejsze pisanie niż na niewielkiej wirtualnej klawiaturze smartfona. Tylko jak zainstalować WhatsApp na komputerze? Czy to w ogóle możliwe?

Tak, istnieje taka możliwość – WhatsApp ma oficjalną aplikację na komputery i laptopy z systemem Windows (a konkretnie z systemami od Windows 8 w górę, włącznie z najnowszym systemem, czyli Windowsem 10, można z góry założyć, że nadchodzący Windows 11 też będzie obsługiwany). Jak ją zainstalować wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak zainstalować WhatsApp na komputerze?

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że WhatsApp jest powiązany z numerem telefonu. W praktyce oznacza to, że, aby skorzystać z niego na komputerze, i tak najpierw trzeba pobrać aplikację na smartfona i założyć konto. Dopiero później będzie można połączyć je z PC-tem.

Tak więc, jak zainstalować WhatsApp na komputerze? Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Pobierz WhatsAppa na smartfona i załóż konto.
  2. Wejdź na komputerze na stronę WhatsAppa i pobierz plik instalacyjny, klikając na “Pobierz dla Windows”.
  3. Uruchom pobrany plik instalacyjny i zainstaluj komunikator na PC.
  4. Włącz WhatsAppa na PC i przejdź do logowania.
  5. Kiedy na ekranie komputera zostanie wyświetlony kod QR, włącz WhatsAppa na telefonie.
  6. Po otworzeniu komunikatora na smartfonie stuknij w nim na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, po czym wybierz “Połączone urządzenia”.
  7. Naciśnij na “Połącz nowe urządzenie” i zeskanuj kod QR wyświetlony na ekranie PC.
  8. Po poprawnym ukończeniu weryfikacji zakończ konfigurację konta.

I gotowe! Jak widać, jest z tym trochę zabawy, ale nie zmienia to faktu, że WhatsApp na komputer Windows 10 jest jak najbardziej możliwy. Procedura weryfikowania komunikatora poprzez skanowanie kodu QR nie jest czymś, co pojawia się tylko we WhatsAppie – podobne rozwiązanie stosują także inne aplikacje.

WhatsApp na komputer Windows 10 – podsumowanie

Chociaż omawiany w tym artykule komunikator jest używany przede wszystkim na urządzeniach mobilnych, to warto wiedzieć także, jak zainstalować WhatsApp na komputerze. Czasami komunikowanie się za pomocą laptopa czy komputera może być po prostu wygodniejsze, zwłaszcza, jeśli chcemy sporo pisać. Jednocześnie nie da się mieć WhatsAppa tylko na komputerze – do działania na PC wymaga on najpierw zainstalowania także aplikacji mobilnej.

Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć, że to nie jedyny nasz artykuł dotyczący tego komunikatora. Dotychczas między innymi poruszaliśmy temat tego, jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do galerii. Dodatkowo dokładnie omawialiśmy tą aplikację w przewodniku dotyczącym tego, który szyfrowany komunikator warto wybrać. Gdybyście wpadli na jakieś pomysły dotyczące ciekawych tematów na kolejne materiały, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
google chat zmiany Google Chat się zmienia. Zobacz, co przygotowali twórcy!
Od pewnego czasu Google intensywnie pracuje nad aktualizacjami swoich aplikacji. Chce, aby cały system miał jednolity wygląd. Zmiany wprowadzono już w Kalendarzu, Mapach czy Dysku,
jeff bezos mohammad bin salman Jeff Bezos rzekomo został zhakowany przez… wiadomość na WhatsAppie od księcia Arabii Saudyjskiej
Już wcześniej słyszeliśmy, że Arabia Saudyjska mogła mieć coś wspólnego ze zhakowaniem w 2018 roku telefonu Jeffa Bezosa, właściciela Amazona i najbogatszego człowieka świata. Teraz
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *