Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Hasło do konta (a w szczególności skrzynki e-mailowej) powinno być długie, zawierać wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne, a także być regularnie zmieniane. Nie należy też używać tego samego hasła do wielu kont. Jeśli więc przyszła już pora na to, aby zaktualizować Wasze hasło do e-maila bądź obawiacie się, że niepowołana osoba dostała się do Waszego konta, możecie zapytać: jak zmienić hasło na Gmail?

Niezależnie od powodu, z którego zdecydowaliście się na taki krok, działania, które trzeba będzie wykonać wyglądają podobnie. Wszystko opiszemy dla Was krok po kroku poniżej, tak, aby każdy bez problemu był w stanie przeprowadzić zmianę hasła do Gmaila szybko i sprawnie. Zapraszamy!

Jak zmienić hasło na Gmail?

Należy pamiętać, że hasło do Gmaila to jednocześnie hasło do całego konta Google. Zmiana hasła Gmail wiąże się więc również ze zmianą hasła do YouTube, Dokumentów Google, Dysku Google i wszelkich innych usług tej firmy. Tak więc, jak zmienić hasło na Gmail? Konieczne jest postępowanie zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do ustawień Gmaila (najłatwiej po prostu wejść w ten link, ale można też otworzyć Gmaila, kliknąć na koło zębate, potem na “Zobacz wszystkie ustawienia” i na zakładkę “Konta i importowanie”).
  2. Kliknij na “Zmień hasło”, wpisz aktualne hasło i przejdź dalej.
  3. Wpisz nowe hasło dwa razy i kliknij na “Zmień hasło”.

Google wymaga, aby hasło do Gmaila miało co najmniej 8 znaków. Należy pamiętać o tym, aby nie wpisywać haseł prostych (w stylu 12345678) czy zbyt oczywistych (swojego imienia i nazwiska, daty urodzenia i innych tego typu łatwych do zgadnięcia fraz).

Zmiana hasła Gmail – podsumowanie

Sytuacji, w których pojawi się pytanie, jak zmienić hasło na Gmail jest bardzo wiele. Począwszy od podejrzenia, że ktoś włamał się na konto, po zwykłą ostrożność (zaleca się bowiem, aby zmieniać hasła średnio raz na 6 miesięcy, nawet, jeśli najprawdopodobniej nikt niepowołany nie uzyskał do nich dostępu). Na szczęście proces ten jest szybki i prosty, każdy więc powinien sobie z nim poradzić, zwłaszcza, jeśli będzie podążał za naszymi wskazówkami.

Jeśli przydał Wam się ten materiał, być może pomocne okażą się dla Was także inne poradniki, które dotychczas przygotowaliśmy. Przykładowo, użyteczny może być ten odpowiadający na pytanie, jak usunąć konto Gmail czy też artykuł opowiadający, jak ustawić domyślne konto Google. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i sugestie, więc, jeśli jakieś macie, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *