Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Domyślne konto Google to te konto, które będzie w pierwszej kolejności uruchamiało nam się w różnych usługach tej firmy, m.in. YouTube czy Gmailu. Jeśli więc używamy wiele kont, ale jednego najczęściej, warto ustawić to najważniejsze na domyślne, aby nie trzeba było ciągle się przełączać między nimi. Tylko jak ustawić domyślne konto Google? Czy można wybrać, które konto ma być domyślne?

Jest oczywiście taka możliwość, natomiast może być trudno dojść samemu do tego, jakie konkretnie kroki trzeba wykonać. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was szczegółowy poradnik, w którym krok po kroku wyjaśnimy, jak zmienić konto domyślne Google. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Jak ustawić domyślne konto Google?

Procedura zmiany domyślnego konta Google jest dość pokrętna, ale w praktyce nie powinno zająć to dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Tak więc, jak ustawić domyślne konto Google? Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz wyszukiwarkę Google.
  2. Naciśnij na ikonkę swojego awatara w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Kliknij na przycisk “Wyloguj się ze wszystkich kont”.
  4. Przyciśnij przycisk “Zaloguj” w prawym górnym rogu i wybierz z listy konto, które ma stać się kontem domyślnym.
  5. Wpisz hasło i kliknij na przycisk “Dalej”.

I gotowe – konto, na które się właśnie zalogowaliśmy, powinno uzyskać status domyślnego. Można oczywiście w razie potrzeby przelogowywać się na inne konto, klikając na ikonkę awatara i wybierając inne konto z listy, natomiast to, na które zalogowaliśmy się jako pierwsze po wylogowaniu ze wszystkich ma status domyślnego.

W razie, gdybyśmy zmienili zdanie, w każdej chwili możemy też ponownie wylogować się ze wszystkich kont i jeszcze raz zmienić konto domyślne na inne.

Jak zmienić konto domyślne Google – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz poradnik dotyczący tego, jak zmienić konto domyślne Google okazał się dla Was przydatny. Jest wiele osób, które korzystają z różnych kont Google i, jeśli nie to konto które chcemy ustawi się jako domyślne, potrafi to być dość uciążliwe. Warto więc wiedzieć, jak to zmienić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo prosty i szybki proces, o ile wie się, gdzie szukać takiej opcji.

Przy okazji chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi podobnych tematów. Między innymi zdarzyło nam się wyjaśniać, jak usunąć konto Google z telefonu. Odpowiedzieliśmy także na pytanie, jak zrobić ankietę w Google. Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie do tego, czym powinniśmy zająć się w dalszej kolejności, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach pod tym materiałem!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.