Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Do konta Steam masz przypisane dziesiątki, setki czy nawet tysiące gier i chcecie zadbać o jego bezpieczeństwo? Może obawiacie się, że w wyniku jakiegoś wycieku ktoś nieuprawniony poznał Wasze dane dostępowe? Sprawdźcie koniecznie, jak zmienić hasło na Steam!

Zmiana hasła na Steam nie należy do trudnych, ale nie każdy może łatwo znaleźć, gdzie to się robi i w jaki sposób. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was ten poradnik, aby ułatwić przeprowadzenie tego procesu. Zapraszamy!

Jak zmienić hasło na Steam? Praktyczny poradnik

Zmienić hasło można poprzez stronę internetową lub aplikację desktopową Steam. My wyjaśnimy ten proces dla aplikacji desktopowej, ale w przypadku strony internetowej wygląda to bardzo podobnie.

Odpowiedź na pytanie, jak zamienić hasło na Steam prezentuje się następująco:

  1. Otwórz Steama i zaloguj się.
  2. Naciśnij na przycisk “Steam” w lewym rogu programu.
  3. Z listy wybierz “Ustawienia”.
  4. Kliknij na “Zmień hasło”.
  5. Potwierdź tożsamość, np. poprzez token w aplikacji mobilnej Steam lub kod wysłany na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem.
  6. Wpisz dwa razy nowe hasło i kliknij na przycisk “Zmień hasło”.

I gotowe – hasło zostanie zmienione! Jak widać, wystarczy kilka chwil, aby to zrobić. Warto od razu przygotować sobie smartfona, na którym jest zainstalowana aplikacja Steam lub którego numer telefonu jest powiązany z kontem, aby jeszcze bardziej przyspieszyć cały proces i sprawić, że przebiegnie on jeszcze sprawniej.

Zmiana hasła na Steam – podsumowanie

Liczymy, że powyższa instrukcja dotycząca tego, jak zmienić hasło na Steam okazała się dla Was przydatna. Przypominamy, że dobre hasło powinno składać się z ponad 10 znaków, w tym liter, cyfr i znaków specjalnych.

Warto zmieniać hasło raz na pół roku dla bezpieczeństwa, na wypadek, gdyby na przykład wyciekło ono w jakiś sposób. Utrata konta Steam wiąże się z utratą gier, często mających sporą wartość, więc należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego konta, na przykład stosując uwierzytelnienie dwuetapowe.

Przypominamy przy okazji, że niedawno opowiadaliśmy o tym, jak usunąć konto Steam, a swego czasu tłumaczyliśmy także, gdzie są gry Steam. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne artykuły, które powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *