Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy chcieli zmienić aktualny język przeglądarki na inny. Na przykład na taki, którego aktualnie się uczymy, aby łatwiej go przyswoić. W tego typu przypadkach często pojawia się pytanie: jak zmienić język w Google Chrome? Gdzie szukać takiej opcji?

Jak łatwo się domyślić, Google daje oczywiście możliwość zmiany języka, nie jest ona jednak widoczna na pierwszy rzut oka. Z tego względu zdecydowaliśmy się przygotować ten poradnik, w którym dokładnie omówimy tę kwestię. Zapraszamy!

Jak zmienić język w Google Chrome?

Zmiana języka w Google Chrome nie należy do trudnych zadań, ale opcja ta jest ukryta wśród ustawień zaawansowanych, więc niektórzy mogą mieć problem z jej znalezieniem. Tak więc, jak zmienić język w Google Chrome? Wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz Google Chrome i naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, po czym wybierz z listy “Ustawienia”. Możesz też w pasek adresu, gdzie zazwyczaj wpisuje się URL strony wkleić chrome://settings/ i nacisnąć Enter.
  2. Kliknij w “Zaawansowane” po lewej stronie ekranu, a następnie na zakładkę “Języki”, która rozwinie się poniżej.
  3. Naciśnij na “polski”.
  4. Rozwinie się lista dostępnych języków. Jeśli widzisz na niej ten, który Cię interesuje, kliknij na trzy kropki obok niego i naciśnij na “Wyświetlaj Google Chrome w tym języku”, po czym na “Uruchom ponownie”.
  5. W przypadku, gdy pożądanego języka nie ma na liście, kliknij na “Dodaj języki”, znajdź na liście ten, który Cię interesuje, naciśnij na niego, po czym kliknij na “Dodaj”. Pojawi się on wśród dostępnych języków, więc naciśnij na trzy kropki obok niego i wybierz “Wyświetlaj Google Chrome w tym języku”, a następnie “Uruchom ponownie”.

To wszystko! Po uruchomieniu przeglądarki ponownie powinna ona być już w tym języku, który wybraliśmy.

Zmiana języka Google Chrome – podsumowanie

Jak widać, wystarczy kilka chwil, aby wprowadzić odpowiedź na pytanie, jak zmienić język w Google Chrome w życie. Do wyboru dostępne są dziesiątki języków (w tym wiele wersji jednego języka, na przykład angielski kanadyjski, brytyjski i amerykański), każdy więc powinien bez problemu znaleźć to, czego szuka. W razie czego można oczywiście bez problemu wrócić do poprzedniego języka lub zamienić go na jeszcze inny w ten sam sposób, jaki opisaliśmy powyżej.

Warto przy okazji wspomnieć, że to nie pierwszy artykuł, jaki przygotowaliśmy na tego typu temat. Przygotowaliśmy na przykład materiał opisujący, jak przebiega zmiana języka Windows 10. Wyjaśnialiśmy także, jak zmienić język na FB. W przypadku, gdybyście wpadli na jakiś pomysł odnośnie do tego, czym powinniśmy się zająć w dalszej kolejności, koniecznie się nim z nami podzielcie poniżej!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *