Discord to aplikacja kojarzona głównie z rozmowami głosowymi, stworzona początkowo z myślą o graczach, ale teraz używana przez znacznie szersze grono osób. Ma ona jednak także rozbudowaną funkcję czatu, na którym można na przykład tworzyć ankiety. Tylko jak zrobić ankietę na Discordzie?

To przydatna opcja, zwłaszcza, jeśli na serwerze jest sporo osób i trudno w uporządkowany sposób podjąć jakąś decyzję. Wyjaśniliśmy już, jak się robi ankietę na Messengerze. Proces tworzenia ankiety na Discordzie omówimy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak zrobić ankietę na Discordzie?

Odpowiedź na pytanie, jak zrobić ankietę na Discordzie jest zasadniczo dość prosta, jeśli wie się, co robić. Trzeba jednak wskazać, że, aby móc z niej skorzystać, trzeba posiadać uprawnienia do zarządzania serwerem (Administratorzy mają takie uprawnienie domyślnie, innym rangom trzeba je nadać manualnie).

Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, w której ktoś już zaprosił na dany serwer bota od ankiet – w takiej sytuacji wystarczy wpisać w chat komendę /poll pytanie i nacisnąć Enter, oczywiście podmieniając „pytanie” na to, co chce się ustalić za pomocą ankiety. Czyli na przykład /poll Chcecie zagrać w Fortnite? stworzy pytanie, na które można odpowiedzieć kciukiem w górę lub dół.

Jeśli jednak nie mowa tu o czyimś serwerze, tylko o własnym i chce się skonfigurować na nim ankiety, to trzeba wykonać następujące kroki:

1. Wejdź na stronę bota Simple Poll i kliknij na przycisk „Invite”.

zrób ankietę na discordzie

2. Zaloguj się i wybierz z listy pod „Dodaj do serwera” serwer, na którym chcesz robić ankiety, po czym kliknij „Kontynuuj”, a następnie „Autoryzuj”.

zrób ankietę na discordzie

3. Naciśnij na przycisk obok „Jestem człowiekiem” i rozwiąż Captcha, gdyby się pojawiło.

zrób ankietę na discordzie

4. Wejdź na serwer Discord i wpisz w czacie /poll pytanie, po czym potwierdź enterem, aby przetestować ankietę.

zrób ankietę na discordzie

zrób ankietę na discordzie

Warto wspomnieć, że można też stworzyć ankietę z wieloma odpowiedziami, czy to na swoim serwerze, czy na czyimś, o ile został na niego zaproszony bot Simple Poll.

W takiej sytuacji po wpisaniu /poll i pytania trzeba nacisnąć na „+ opcjonalnie 20” i wybrać z listy „choice_a”, wpisać pytanie, potem na „+ opcjonalnie 19” i wybrać „choice_b”, i tak dalej, aż zostaną wpisane wszystkie odpowiedzi. Maksymalnie można dać ich 20, ale też oczywiście mniej.

Ankiety Discord – podsumowanie

Niestety, żeby wykorzystać w praktyce odpowiedź na pytanie, jak zrobić ankietę na Discordzie trzeba zaprosić na swój serwer bota Simple Poll – sam z siebie Discord, bez bota, Discord nie daje możliwości szybkiego tworzenia ankiet. Na szczęście jednak zaproszenie bota nie trwa długo ani nic nie kosztuje, więc nie jest to złe rozwiązanie i warto wprowadzić je w życie.

Osoby zainteresowane tego typu tematami zapraszamy do zapoznania się także z innymi materiałami na naszym blogu. Może Was zainteresować chociażby poradnik, jak zmienić nick na Twitchu. Gdybyście mieli jakieś sugestie odnośnie do kolejnych tematów wartych poruszenia, dajcie nam koniecznie znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Cloudflare miało wielką awarię, padł m.in. Discord i GitLab
Dzisiaj w nocy miała miejsce kuriozalna sytuacja. Nie dało się przez pewien czas połączyć m.in. z Discordem, Patreonem i wieloma innymi witrynami, które używały Cloudflare.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *