Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Twój nick na Twitchu jest za mało chwytliwy i chcesz go zmienić? Może po prostu już Ci się nie podoba (lub został wymyślony sporo lat temu i już do Ciebie nie pasuje)? W tego typu sytuacjach można spotkać się z pytaniem, jak zmienić nick na Twitchu i czy w ogóle jest to możliwe. Na szczęście serwis ten daje taką opcję.

Poniżej wyjaśnimy, jak zmienić zarówno nazwę użytkownika, jak i nazwę wyświetlaną – wbrew pozorom jest spora różnica między tymi dwoma kwestiami. Wszystkiego dowiecie się w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak zmienić nick na Twitchu? Poradnik dla nazwy użytkownika i nazwy wyświetlanej

Nazwa użytkownika na Twitchu to ta, za pomocą której można logować się do serwisu i która pojawia się w URL-u kanału (link do kanału to zawsze twitch.tv/nick). Z kolei nazwa wyświetlana jest tą, która pojawia się w profilu i w trakcie komentowania jakiejś transmisji. Obie te nazwy są takie same, z wyjątkiem wielkości liter – np. nazwa użytkownika to może być izakooo, a nazwa wyświetlana IzakOOO.

Pierwszą z nich można zmienić raz na 60 dni, drugą w dowolnym momencie, przy czym nazwę użytkownika można zmienić na dowolną inną wolną, a nazwę wyświetlaną, jak już wspomniano, tylko na taką samą jak nazwa użytkownika, ale z inną wielkością liter. W takim razie, jak zmienić nick na Twitchu? Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź na Twitcha i zaloguj się.
  2. Naciśnij na swój awatar w prawym górnym rogu ekranu, po czym wybierz z listy “Ustawienia”.
  3. Jeśli chcesz zmienić nazwę użytkownika, zjedź na dół strony i naciśnij na ikonkę ołówka obok “Nazwa użytkownika”. Wprowadź nową i naciśnij na “Zaktualizuj”. W przypadku, gdy chcesz zmienić nazwę wyświetlaną, poniżej wpisz ją obok “Wyświetlana nazwa” i naciśnij na “Zapisz zmiany”.

Zmiana nazwy, czy to wyświetlanej, czy tej bardziej znaczącej, następuje od razu, więc błyskawicznie użytkownicy będą mogli znaleźć dany kanał pod nowym adresem URL lub będą widzieli inną jego nazwę. Pamiętajcie tylko, jeśli zmieniacie nazwę użytkownika, aby wszędzie zaktualizować link do kanału na nowy!

Zmiana nicku na Twitchu – podsumowanie

Liczymy, że udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić nick na Twitchu. Potrzeba skorzystania z tej wiedzy nie jest niczym niezwykłym – wiele osób przestaje lubić wcześniej wybraną nazwę użytkownika lub wręcz się jej wstydzi, więc w pewnym momencie decyduje się ją zmienić. Jak widać, na Twitchu nie jest to szczególnie skomplikowany proces.

Jeśli przydał Wam się ten artykuł, być może przypadnie Wam do gustu także kilka innych o podobnej tematyce, które do tej pory stworzyliśmy. Zdarzyło nam się między innymi tłumaczyć, jak zmienić nazwę użytkownika w Windows 10. Wyjaśnialiśmy również, jak zmienić nick w Fortnite. W przypadku, gdybyście wpadli na jakieś pomysły odnośnie do kolejnych materiałów, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *