Większości osób zapewne zdarzyło się, że wybrały one jakiś nick w grze, a w pewnym momencie zaczęły go żałować – czy to niemal od razu, czy na przykład po kilku latach. Tak może zdarzyć się na przykład w Fortnite. Pojawia się więc pewne bardzo popularne pytanie, a mianowicie: jak zmienić nick w Fortnite? Wbrew pozorom to proste!

Zmiana nicku w Fortnite nie jest skomplikowanym zadaniem, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać takiej opcji. Cały ten proces krok po kroku omówimy poniżej, tak, aby każdy mógł sobie z nim poradzić. Zapraszamy!

Jak zmienić nick w Fortnite?

Jako że Fortnite jest grą stworzoną przez Epic Games, jako nick użytkownika przyjmuje się właśnie nazwę wyświetlaną konta Epic Games i to właśnie ją należy zmodyfikować, jeśli chcemy zmienić nick. W takim razie, jak zmienić nick w Fortnite? Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, opisanych poniżej:

  1. Wejdź na stronę internetową Epic Games lub uruchom Epic Games Launcher i zaloguj się.
  2. Najedź na swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Z listy wybierz opcję “Konto”.
  4. Odszukaj pole „Wyświetlana nazwa”, naciśnij przycisk edycji i wpisz w nim nowy nick, pod którym chcesz być widoczny w Fortnite.
  5. Potwierdź swoją decyzję.

Zmiana nazwy wyświetlanej w Epic Games, a co za tym idzie nicku w Fortnite, jest możliwa raz na dwa tygodnie. Można ją przeprowadzić pod warunkiem, że wcześniej zweryfikowano adres e-mail powiązany z kontem.

W przypadku gry na konsoli należy pamiętać, że nazwa wyświetlana Epic Games to nie to samo, co tag gracza w PlayStation Network czy usługach Xboxach. Zmiana gamer tagu na tych platformach przebiega inaczej, natomiast zmienia ona tag dla całego konta Xbox/PSN.

Fortnite zmiana nicku – podsumowanie

Pytanie, jak zmienić nick w Fortnite pojawia się dosyć często – mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się dostatecznie na nie odpowiedzieć i nikt nie będzie już miał problemów z przeprowadzeniem tego procesu. Nie da się ukryć, że czasami może to być wręcz niezbędne. Na przykład w sytuacji, kiedy zakładaliśmy konto kilka lat temu i wybraliśmy jakąś nazwę, która teraz wydaje nam się zawstydzająca lub nieodpowiednia.

W przypadku, gdyby przypadł Wam do gustu ten poradnik, być może spodoba Wam się również ten, w którym opisywaliśmy, jak zainstalować Fortnite na telefonie – nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Swego czasu tłumaczyliśmy także, jak zainstalować Roblox. Gdybyście mieli jakieś pomysły lub propozycje odnośnie do kolejnych materiałów, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *