Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Główną atrakcją dokumentów w Wordzie jest oczywiście tekst, a także wszelkiego rodzaju obrazki czy wykresy. Warto jednak wiedzieć, że program ten daje także możliwość dostosowywania pliku w inny sposób, tak, aby był on maksymalnie atrakcyjny wizualnie dla odbiorców. Przykładem może być chociażby opcja dodania obramowania dokumentu. Tylko jak zrobić ramkę w Wordzie?

Nie jest to szczególnie trudne. Poniżej wyjaśnimy, gdzie szukać tej opcji i co zrobić, aby ramka w Wordzie była idealnie dopasowana do charakteru naszego dokumentu. Przy okazji omówimy także, jak wstawić ramkę obrazu w tym programie. Zapraszamy!

Jak zrobić ramkę w Wordzie? Praktyczny przewodnik

W pierwszej kolejności chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić ramkę w Wordzie dla całej strony. Wystarczy w tym celu podążać za poniższymi krokami:

  1. Otwórz dokument w Wordzie.
  2. Naciśnij na zakładkę “Projektowanie” na górze ekranu.
  3. Kliknij na przycisk “Obramowania stron”.
  4. Dopasuj typ, styl, kolor, szerokość i wzór ramki w Wordzie do swoich preferencji.
  5. Wybierz z listy rozwijanej, czy ramka ma się pojawić w całym dokumencie, czy tylko w wybranej sekcji.
  6. Kiedy skończysz, naciśnij “OK”, a ramka powinna automatycznie się pojawić.

Jeśli nie chcesz dodać ramki do strony, a do tekstu, wejdź w “Obramowania stron”, a następnie przejdź do zakładki “Obramowanie” i dopasuj wszystkie ustawienia, po czym potwierdź zmiany przyciskiem “OK”. Z kolei w zakładce “Cieniowanie” możesz ustawić tło dla tekstu.

W przypadku, kiedy chcesz dodać ramkę do obrazka, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz dokument.
  2. Naciśnij na obrazek lewym przyciskiem myszy.
  3. Kliknij na zakładkę “Formatowanie” na górze ekranu.
  4. Naciśnij na przycisk “Obramowanie obrazu” i wybierz kolor, grubość i typ kreski ramki.

Alternatywnie możesz wybrać którąś z predefiniowanych ramek, klikając na jej miniaturkę w sekcji “Style obrazu”. Z kolei po naciśnięciu na przycisk “Efekty obrazów” uzyskasz dostęp do m.in. możliwości dodania cienia do obrazu.

Ramka w Wordzie – podsumowanie

Warto wiedzieć, jak zrobić ramkę w Wordzie, ponieważ nie da się ukryć, że aspekt wizualny dokumentu jest bardzo ważny. Jeśli zdecydujemy się dodać do niego różne ozdobniki, takie jak ramka w Wordzie, może on zostać lepiej odebrany. Jednocześnie musimy pamiętać, że raport, brief czy artykuł powinien być przede wszystkim czytelny i przejrzysty. Nie możemy więc przesadzać z różnego rodzaju dodatkami.

Użytkowników tego programu Microsoftu zapraszamy do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami. Dotychczas zajmowaliśmy się między innymi tematem tego, jak usunąć stronę w Wordzie. Tłumaczyliśmy także, jak wyjustować tekst. Są to umiejętności, które prędzej czy później mogą okazać się przydatne, czy to w pracy, czy poza nią. Jeśli jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć, a czego jeszcze nie omawialiśmy, koniecznie dajcie nam znać!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *