Steam jest obecnie najpopularniejszą platformą dla graczy na komputerach osobistych. Można tam kupować gry, pobierać je, wybierać dodatki czy nawet instalować modyfikacje. Warto jednak wiedzieć, że istnieje opcja, by zwrócić dany tytuł – bez podawania powodu. Jest to stosunkowo proste, wystarczy pamiętać tylko o kilku krokach. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać, by zwrócić grę na Steam oraz jak to zrobić!

Jakie warunki trzeba spełniać, by móc zwrócić wybraną grę na Steam?

Steam, jako największa platforma dystrybucyjna dla graczy PC-towych wymaga spełnienia kilku warunków, by kwalifikować się do zwrotu gotówki za daną grę. Jeżeli się ich trzymasz, refund będzie przyznany niemal natychmiast po zgłoszeniu. Co należy więc spełniać?

  • Nie może minąć więcej, niż 14 dni od zakupu gry. W przypadku przedsprzedaży da się zwrócić produkcję także przed wydaniem produkcji.
  • Nie można grać w dany tytuł przez więcej, niż 2 godziny.
  • Nie możesz otrzymać blokady VAC w wybranej do zwrotu grze.

Po spełnieniu tych warunków masz niemal 100-procentową szansę na uzyskanie zwrotu. Trzeba mimo wszystko pamiętać o tym, że nadużywanie funkcji refund może skutkować jej blokadą dla danego konta Steam. Warto wiedzieć, że do zwrotu kwalifikują się także subskrypcje, pakiety czy dodatki do gier. Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione, uzyskanie refundu będzie niemożliwe.

Jak zwrócić wybraną grę na Steam w kilku prostych krokach?

Cały proces wymaga zaledwie kilku minut wolnego czasu. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz mieć pewność, że odzyskasz pieniądze za tytuł, który nie przypadł do gustu. Jak krok po kroku zwrócić grę na Steam?

  • Uruchom klienta Steam i zaloguj się na swoje konto. Następnie należy przejść do menu “Pomoc” i wybrać “Pomoc techniczna Steam”.

Steam

  • Na liście “Ostatnie produkty” znajdziesz gry, które były ostatnio uruchamiane. Jeżeli nie ma tam produkcji do zwrotu – należy przejść do opcji “Gry, programy itp.”. Tam wystarczy wpisać tytuł konkretnej produkcji.

Steam

  • Po wyborze gry do zwrotu trzeba zaznaczyć powód, przez jaki chcesz otrzymać refund. Wystarczy zdecydować się na opcję “Moje oczekiwania były inne” lub po prostu “Przypadkowy zakup”. Obie te funkcje znajdziesz w menu.

Steam

  • Następnym krokiem jest wybranie opcji “Chcę otrzymać zwrot pieniędzy”

Steam

  • Na końcu trzeba wybrać formę zwortu (PayPal, saldo Steam itd.) wedle preferencji. Ostateczny formularz wystarczy wysłać za pomocą przycisku “Wyślij zgłoszenie”. Można także ewentualnie dodać uwagi w przeznaczonym do tego polu.

Steam

  • W tym momencie zgłoszenie jest wysłane i Steam je otrzyma. Należy poczekać od kilku godzin do maksymalnie kilku dni na odpowiedź zwrotną. Zwykle mimo wszystko Valve pozytywnie rozpatruje refundy, gdy spełniasz powyższe kryteria.

Po rozpatrzeniu sprawy – gra zniknie z biblioteki. Zależnie od metody zwrotu pieniędzy, otrzymasz gotówkę do salda Steam czy też jako przelew na Paypal. Wybór zależy już konkretnie od preferencji. Warto wiedzieć, że Valve ma aż 14 dni na wysłanie pieniędzy, jeśli chodzi o przelewy. Saldo Steam pojawia się znacznie szybciej – w maksymalnie 7 dni od wysłania zgłoszenia.

Zwracanie gier na Steam – dlaczego to tak często wykorzystywana oraz przydatna funkcja?

Zwrot gry Steam sprawia, że w kilka minut można odzyskać pieniądze za niechciany tytuł, który na przykład nie przypadł do gustu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Z jego pomocą można także po prostu przetestować dany tytuł pod różnymi względami. Częstym powodem refundów jest to, że gra nie działa zgodnie z oczekiwaniami – przycina, oferuje zbyt niski poziom klatek na sekundę. Wielu graczy właśnie w ten sposób testuje, czy dany tytuł będzie dobrze działał na ich sprzęcie. Do 2 godzin rozgrywki można po prostu zwrócić grę.

System zawarty w aplikacji Steam na komputery PC wiele ułatwia. Nie trzeba samodzielnie tworzyć zgłoszenia na przykład przez e-mail. W znacznym stopniu przyspiesza to także cały proces zwrotu – zostaje on przyznawany o wiele szybciej. Uzyskanie refundu jest również bardzo proste. Każdy bez większego problemu poradzi sobie ze zwracaniem gry, gdzie samodzielne tworzenie wiadomości ze zgłoszeniem byłoby sporo trudniejsze.

Refund tytułu pozwala więc oddać produkcję, która się nie spodobała, działa niezgodnie z oczekiwaniami czy też po prostu była zainstalowana tylko do testów. To niezwykle wygodne, bardzo często wykorzystywane rozwiązanie.

O czym dodatkowo należy pamiętać przy zwracaniu gier na Steam?

Valve umożliwia wielokrotne zwracanie gier. Mimo wszystko nie można tego mocno nadużywać – należy ograniczyć liczbę produkcji, które zwracasz. Steam zastrzega sobie prawo do tego, by zablokować opcję refund dla wybranych użytkowników. Takiej blokady nie da się samodzielnie zdjąć – należy pisać wiadomość do Valve, co także nie gwarantuje odblokowania.

Trzeba więc mieć na uwadze to, jak dużo gier jest zwracane. Zwykle z takiej funkcji nie korzysta się częściej, niż raz przez nawet kilka miesięcy. Mimo wszystko niektórzy gracze testują tak każdą nową produkcję, co później prowadzi do blokad.



Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

Steam Next Fest Dema będą ważniejsze na Steamie!
Kiedyś niezwykle popularne. Starsi gracze wciąż pamiętają kupowanie gazet o grach z płytami wypełnionymi demami. Dla wielu z nas to była jedyna szansa, żeby w
steam deck Poznaliśmy najpopularniejsze gry na Steam Deck!
Jeśli ktoś jest obeznany z tym, jak działa Steam, to wie, że Valve udostępnia osobną stronę dedykowaną statystykom. Można bez problemu sprawdzić, ile użytkowników Steam
Czy można grać na Faceit z banem VAC? Czy można grać na Faceit z banem VAC?
Każdy gra w CS2 (do niedawna CS:GO) tak jak lubi. Niestety oznacza to, że niektórzy posuwają się do używania cheatów w celu uzyskania nielegalnej i

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *