Miałeś kiedyś wrażenie, że dostałeś headshota w momencie wyjścia zza ściany, gdy przeciwnik nie miał prawa cię jeszcze widzieć? Być może przeciwnik jest zwykłym cheaterem, ale jest niemała szansa na to, że gość ma takiego skilla. Jak dojść do takiego stopnia wytrenowania? O tym zaraz.

Czym jest wallhack (w skrócie WH)?

Wallhack to cheat, który pozwala widzieć wrogą drużynę przez ściany. Przewaga, jaką daje, jest łatwo wytłumaczalna: widząc cały czas wroga, wiesz, kiedy wyjdzie zza ściany i możesz go zastrzelić, zanim zdąży zareagować. Developerzy zauważyli w tym jednak szansę do trenowania: Counter Strike to gra, w której wielu prosów ma doskonale wyliczony czas, jaki zajmuje dojście ze spawn pointu do celu i używają tej wiedzy dla swojej przewagi. Strzelają w miejsce, gdzie powinien pojawić się wróg, licząc na to, że ten nie robił żadnej pauzy po drodze. Wallhack pozwala to dobrze przetrenować oraz nauczyć się, na jakiej wysokości będzie znajdować się głowa przeciwnika.

Komenda na legalny wallhack w CS:GO

Z powodów wymienionych wyżej Valve dodało oficjalną metodę na uruchomienie legalnego wallhack. Jak to zrobić?

 1. Otwórzcie konsolę za pomocą tyldy (~) na klawiaturze
 2. Wpiszcie “sv_cheats 1” i naciśnijcie Enter
 3. Wpiszcie “r_drawothermodels 2”, Enter
 4. Brawo, wallhack działa! Aby go wyłączyć, wpiszcie “r_drawothermodels 1”

Pamiętajcie jednak, że ten tryb służy tylko do treningu, więc nie odpalicie go w oficjalnych meczach rankingowych. Działa tylko w meczach lokalnych z botami lub przyjaciółmi, ew. na prywatnych serwerach. Jest to oficjalna opcja, więc za używanie jej nie dostaniecie bana.

Jeżeli macie problem z otwarciem konsoli, sprawdźcie w opcjach, gdyż możecie mieć wyłączona możliwość korzystanie z niej. Komendy natomiast wpisujcie bez cudzysłowia.

Wallhack cheat

Oczywiście WH może się wam kojarzyć z cheatem. Wallhack, razem z aimbotem, to jeden z dwóch najpopularniejszych cheatów w CS:GO, stąd powstało wiele firm oferujących rozwiązania third-party dla uzyskania tej przewagi w grze.

Nie polecam jednak używania nieoficjalnego oprogramowania:

 • Takie zachowanie przeczy fair play
 • Jest łatwe do wykrycia:
  • Valve wciąż udoskonala swój Anti-Cheat system
  • Współgracze będą widzieć twoje dziwne “celowanie w ścianę”
 • Można dostać bana nie tylko na grę w CS:GO, ale też na niektóre funkcje Steama
Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *