Nintendo Switch to przenośna konsola ciesząca się dużą popularnością. Wbudowana bateria wystarcza na kilka godzin działania, ale mimo to często trzeba ją ładować za pomocą dedykowanego sprzętu. Czy nada się do tego ładowarka od telefonu? Czy istnieje możliwość uzupełnienia baterii w sprzęcie Nintendo ładowarką samochodową? Odpowiadamy!

Ładowarka Nintendo Switch – którą wybrać?

Nintendo Switch wyposażone jest w złącze USB-C. Teoretycznie więc konsolę można ładować dowolną ładowarką, nawet tą dołączaną do telefonu (sprawdź, jak ładować Nintendo Switch). W praktyce jednak warto ograniczyć się do oryginalnego zasilacza, który znajduje się w opakowaniu z konsolą. Tylko w takim przypadku będziemy mieć pewność, że proces uzupełnienia baterii przebiega optymalnie.

Warto też pamiętać, że ładowarka Nintendo Switch nie służy do ładowania padów. O tym, jak ładować pady Nintendo Switch, pisaliśmy w osobnym poradniku.

Alternatywą mogą być oczywiście zamienne ładowarki Nintendo Switch, produkowane przez zewnętrznych producentów, takich jak Subsonic czy Belkin. Podczas wyboru akcesorium warto kierować się specyfikacją techniczną, aby była ona zbieżna z oryginalną ładowarką Nintendo Switch (zobacz specyfikację Nintendo Switch), a także opiniami konsumentów.

zasilacz do nintendo switch
Źródło: Nintendo

Warto pamiętać, że o ile do ładowania samej konsoli wystarczy praktycznie dowolna ładowarka USB-C, tak do zasilenia stacji dokującej lepiej ograniczyć się do dedykowanych zasilaczy – w przeciwnym razie może nawet dojść do uszkodzenia sprzętu.

Dobrze również, jeśli ładowarka obsługuje technologię szybkiego ładowania Power Delivery. Nintendo Switch nie jest bowiem kompatybilne z innymi rozwiązaniami tego typu, jak chociażby Quick Charge.

Ładowarka Nintendo Switch – parametry

Oryginalny zasilacz do Nintendo Switch pracuje w dwóch trybach. Konsolę ładuje z napięciem i natężeniem 5V/1.5A, podczas gdy zasilanie stacji dokującej odbywa się w trybie 15V/2.6A. Ładowarka Nintendo obsługuje też technologię szybkiego ładowania Power Delivery.

Mając powyższe na uwadze, baterię w konsoli można uzupełnić dowolną ładowarką od telefonu z końcówką USB-C. W przypadku stacji dokującej lepiej ograniczyć się jednak do oryginalnego zasilacza dołączanego do zestawu, gdyż inne ładowarki mogą nie oferować tak specyficznych parametrów ładowania, przez co konsola może nawet ulec awarii.

Nintendo Switch ładowarka od telefonu – czy możliwe jest ładowanie ładowarką z telefonu?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, w przypadku Nintendo Switch ładowarka od telefonu będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy uzupełnić zapas energii gdzieś w drodze. Większość dostępnych na rynku ładowarek z powodzeniem poradzi sobie z tym zadaniem. Nie należy ich jednak używać do zasilania stacji dokującej.

A co z Nintendo Switch Lite? Ładowarka od telefonu sprawdzi się także w tym przypadku. Przy okazji odpada problem zasilania stacji dokującej, gdyż konsola w tej wersji nie jest z nią kompatybilna.

Nintendo Switch ładowarka samochodowa – czy możliwe jest ładowanie Nintendo Switch w samochodzie?

Co w przypadku, gdy jesteśmy w drodze i chcemy pograć, a bateria domaga się ładowania? Ładowarka samochodowa do Nintendo Switch także będzie dobrym pomysłem. Wystarczy, że będzie ona zapewniać ładowanie o mocy 18 W, najlepiej ze wsparciem technologii Power Delivery. W praktyce ładować można jednak każdą ładowarką samochodową, choć słabsza będzie uzupełniać baterię po prostu dłużej.

Zasilacz do Nintendo Switch – gdzie można go kupić?

Zasilacz do Nintendo Switch można kupić w popularnych sklepach z elektroniką. Listę autoryzowanych partnerów Nintendo można znaleźć bezpośrednio na stronie japońskiego producenta. Jeśli chcemy kupić oryginalną ładowarkę, warto zwrócić uwagę na opakowanie, na którym znajduje się logo Nintendo.

Ile kosztuje ładowarka Nintendo Switch?

Ładowarka Nintendo dedykowana bezpośrednio konsoli Switch kosztuje w okolicach 100 zł. Oryginalne akcesorium wyprodukowane przez Nintendo to natomiast koszt około 130 zł, choć obecnie jego dostępność w sklepach jest dość ograniczona.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo switch Nintendo Switch – jak podłączyć do laptopa i telewizora 
Nintendo Switch to popularna konsola do gier, która umożliwia graczom korzystanie z ulubionych gier w podróży. Urządzenie to jest niewielkie i mobilne, nic więc dziwnego,
jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *