Nintendo Switch jako konsola inna niż wszystkie, ma też bardzo nietuzinkowe podejście do ładowania. No właśnie, do ładowania, a nie do podłączenia do prądu. W końcu w przeciwieństwie do zwykłych, stacjonarnych konsol, które muszą być stale podłączone do prądu, Nintendo Switch może pracować w trybie przenośnym. W takich momentach korzysta ze wbudowanej baterii.

Potrzeba ładowania konsoli wzbudza wiele pytań pokroju jak ładować Nintendo Switch lub ile ładuje się Nintendo Switch. Spokojnie, do wszystkiego dojdziemy.

Jak ładować Nintendo Switch?

Temat ładowania tej konsoli to ciekawa kwestia. Nie jest to nic skomplikowanego (szczególnie że ma port USB-C), ale ze względu na swoją niestandardowość potrafi człowieka zmylić. Nie ma powodów do wstydu. Zawsze lepiej sprawdzić, w końcu kto pyta, nie błądzi.

Konsola Nintendo Switch to na dobrą sprawę tablet o większych możliwościach niż zwykłe tablety. Dodatkowo wyróżnia się przez dołączoną do zestawu stację dokującą, która służy za “przejściówkę” do podłączenia do TV, ale również hub. Dzięki stacji dokującej nie tylko podłączycie konsolę do telewizora kablem HDMI, ale też do internetu kablowego. Znajdziecie również dwa sloty USB, do których podłączycie akcesoria (np. adapter 8BitDo) lub zwykły kabel USB, którym można naładować podłączonego do niego pada (lub podłączyć przewodowy pad).

Stacja dokująca ma jednak jeszcze jedno, być może najważniejsze zastosowanie. Jeśli zastanawiacie się jak ładować Nintendo Switch, to stacja dokująca jest odpowiedzią. Odkładając konsolę do stacji dokującej, podłączacie ją przez wejście USB-C, które może jednocześnie przekazywać obraz i ładować sprzęt. Nie musicie w tym celu wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Jeśli stacja dokująca jest podłączona do prądu, wasza konsola zacznie się ładować zaraz po tym, jak umieścicie ją w podstawce.

ile ładuje się nintendo switch

No dobrze, a jak ładować Nintendo Switch podczas gry? Nic się w tej kwestii nie zmienia. Najszybciej się naładuje, gdy nie będziecie z niej korzystać, ale możecie bez problemu w tym czasie grać na telewizorze. Jeśli podczas rozpoczęcia rozgrywki konsola nie miała pełnej baterii, w jej trakcie się doładuje do 100%, a następnie konsola będzie się starała utrzymać ten poziom. Sprawdźcie, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora!

Nintendo Switch ładowanie USB bez stacji dokującej

Jak ładować Nintendo Switch bez stacji dokującej? Nie jest to duże utrudnienie, chociaż może skomplikować sprawę. Zacząć trzeba jednak od innego pytania: czemu nie możesz podłączyć konsoli do stacji dokującej? Jeśli jest to kwestia związana z zepsuciem, zniszczeniem, zgubieniem lub po prostu utratą stacji, mam dla ciebie dobrą nowinę. Stację ładującą da się dokupić.

Stacja ładująca to w gruncie rzeczy prosty hub, którego zadaniem jest bycie czymś na kształt przejściówki między konsolą a telewizorem z funkcją ładowania i podłączenie kilku rzeczy. To sprawia, że jest prosty w produkcji i jeśli przejrzycie sklepy internetowe z elektroniką, bez problemu znajdziecie zamienniki.

W ten sposób możecie nie tylko dokupić brakującą część, ale też dokonać małej personalizacji konsoli. Zamienniki stacji dokującej często są w innych kształtach lub z dodatkowymi uchwytami na kontrolery. Do wyboru, do koloru, odpada problem, jak ładować pady Nintendo Switch!

Jeśli natomiast interesuje was oryginalna stacja dokująca, z tym jest trudniej, ale nie trudno. Nintendo co prawda nie sprzedaje zamienników, ale wielu ludzi sprzedaje swoje używki lub nieużywane stacje dokujące (np. po wymianie na zamiennik). Ogólnie prędzej się zepsuje konsola niż stacja dokująca, stąd łatwo dostać używaną.

Macie stacje dokującą, ale jej zapomnieliście? Jest jeden bardzo prosty sposób. Nintendo Switch ładowanie USB może użyć… każdej ładowarki od smartfona, musi mieć tylko tę samą wtyczkę. Nie jest to żaden problem techniczny. Ładując taką ładowarką, wciąż możecie grać w trybie handheld. Podłączenie do telewizora jest oczywiście niemożliwe.

Jak powinno wyglądać pierwsze ładowanie Nintendo Switch?

Nie jest to bardzo istotne, ale przed pierwszym użyciem powinniście naładować baterię w konsoli do pełna. Ile ładuje się Nintendo Switch? Pierwsze ładowanie powinno być szybkie – konsola powinna być w miarę pełna.

Ile ładuje się Nintendo Switch?

Zastanawialiście się kiedyś, ile ładuje się Nintendo Switch? Na jak długo powinniście odłożyć konsolę, żeby była znowu gotowa do drogi? Według oficjalnych informacji producenta Nintendo Switch ładuje się około 3 godziny. Oczywiście, jeśli będziecie w tym czasie grać, ten czas będzie dłuższy.

Nintendo Switch nie chce się ładować – co robić?

Jeśli Nintendo Switch nie chce się ładować, trzeba sprawdzić podstawowy:

  • Podłączenie do prądu. Wiem, proste, ale wielu o tym zapomina. Może wyłączyliście listwę?
  • Wyłączcie i włączcie konsolę (jeśli jeszcze ma baterię). Kolejna podstawa, która pomaga w zaskakująco wysokiej liczbie przypadków.
  • Sprawdźcie z inną ładowarką. Skąd ją wziąć? Wystarczy jakakolwiek ładowarka do smartfona z wejściem USB typu C.

Jeśli macie pewność, że nie wyłączyli wam prądu, a konsola się nie ładuje z żadną ładowarką, może to być usterka techniczna. Wtedy pora zgłosić sprzęt na gwarancję.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *