Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć na cały obraz sytuacji, wiemy, że Nintendo Switch było głównie reklamowane jako konsola przenośna, ale niekoniecznie trzeba je wykorzystywć w ten sposób.

Łatwo nie zauważyć, że kwestia jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może się wydać skomplikowana, gdy model „poboczny”, czyli Lite jest tylko przenośny, a nowy model OLED jest reklamowany za sprawą lepszego ekranu, co również może zmylić. W dodatku istnieją sposoby na to, jak podłączyć Nintendo Switch do laptopa. Dorośli kupujący prezent dla dzieci mogą pewnych spraw łatwo nie zauważyć w wierchuszce dorosłego życia.

Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora?

A więc macie problem z tym, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Na szczęście to bardzo łatwe. Jeśli kupiliście nową konsolę, w pudełku znajdziecie stację dokującą, kabel HDMI i kabel do podłączenia do prądu. Używany sprzęt również powinien mieć te elementy zestawu. Mamy nadzieję, że wszystko jest ok.

Stacja dokująca ma dwie strony. Z przodu znajdziecie duże logo Nintendo Switch. Tylna ścianka jest czysta i wyraźnie grubsza. W niej znajdziecie zaślepkę, którą otworzycie zdecydowanym ruchem. Pod nią znajdziecie trzy (w wersji OLED cztery) wejścia:

  • Wejście USB-C – na kabel do podłączenia do prądu.
  • Wejście HDMI – na kabel do telewizora.
  • Wejście USB.
  • (Tylko w wersji OLED) Wejście Ethernet, do podłączenia konsoli z kablowym Internetem.

W celu rozwiązania problemu, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora musicie uruchomić konsolę w trybie stacjonarnym. Po podłączeniu do stacji dokującej kabli od prądu i HDMI możecie zamknąć klapkę, a kable wypuścić przez otwór umieszczony z boku stacji. Kabel od zasilania podłączacie do gniazdka, a kabel HDMI do telewizora. O ile nie macie wyjątkowo starego TV, powinniście bez problemu znaleźć wejście HDMI.

czy nintendo switch można podłączyć do telewizora

W tym momencie możecie włączyć telewizor, konsolę i cieszyć się grą na dużym ekranie. Jeżeli telewizor nie przestawi się automatycznie na obraz z konsoli, musicie w telewizorze zmienić źródło obrazu na obraz przekazywany przez wejście HDMI. Na pilotach ta opcja jest z reguły w języku angielskim jako “source”.

Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez stacji dokującej?

Oficjalnie nie ma sposobu na to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez stacji dokującej, jednak nieoficjalnie da się to zrobić. Niestety potrzebujecie w tym celu odpowiedniej przejściówki, a najlepiej rozgałęziacza.

Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez stacji dokującej?

  • Sposób 1: przejściówka USB-C => HDMI. W ten sposób z jednej strony używacie kabla USB-C podłączonego do konsoli, a po przejściówce kabla HDMI do podłączenia do telewizora. W ten sposób czas gry jest ograniczony do czasu, jaki konsola może wytrzymać na baterii. Gry wyświetlane na telewizorze są z reguły w wyższej rozdzielczości, więc konsola szybciej zużyje baterię niż w trybie przenośnym.
  • Sposób 2: rozgałęziacz USB-C => USB-C i HDMI. Rozgałęziacz może zapobiec problemowi z baterią, zapewniając kabel do podłączenia ładowarki.

Jeżeli macie problem z tym, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez stacji dokującej, ponieważ straciliście/zgubiliście/zepsuliście swoją stację dokującą, jest jeszcze jedno rozwiązanie. Stację da się dokupić. W Internecie znajdziecie wiele zamienników, a na portalach z ogłoszeniami o używanych rzeczach często ludzie wystawiają swoje docki, np. po zepsutych konsolach.

Jak podłączyć Nintendo Switch OLED do telewizora?

Nintendo Switch OLED to najnowsza odsłona słynnego pstryczka. Nintendo Switch OLED ma dwa razy więcej wbudowanej pamięci i trochę szybszą pamięć RAM. Gwiazdą tego wydania jest oczywiście wymieniony już w nazwie ekran OLED, który sam w sobie sprawi, że gry będą wyglądać dużo lepiej, ale tylko w trybie handheld. Po podłączeniu do telewizora jakość będzie wciąż zależeć od mocy konsoli i jakości telewizora samego w sobie.

Jak podłączyć Nintendo Switch OLED do telewizora? Dokładnie w ten sam sposób, co “zwykły” model, więc po dokładny opis jak podłączyć Nintendo Switch OLED do telewizora zerknijcie akapit wcześniej. Jedyną różnicą jest wspomniane wcześniej gniazdo Ethernet, którego nie było w poprzednich edycjach.

Jak podłączyć Nintendo Switch Lite do telewizora?

Niestety nie ma oficjalnego sposobu na to, jak podłączyć Nintendo Switch Lite do telewizora. Nintendo zaprojektowało to urządzenie w taki sposób, aby było w pełni przenośne. Chcecie konsolę podłączaną do telewizora? Kupcie normalnego Switcha.

Problem można „obejść”, stosując metody opisane w akapicie „Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez stacji dokującej”, ale w przypadku Switcha Lite może być to kompletnie nieopłacalne i bez sensu, szczególnie że potrzeba dodatkowego zewnętrznego pada.

Nintendo Switch nie łączy się z telewizorem – co zrobić?

Nie panikować! Jeśli twoje Nintendo Switch nie łączy się z telewizorem, można w kilka szybkich i prostych kroków zbadać, z czym jest problem.

  • Sprawdź, czy konsola działa – wyjmij ją z docka i zobacz, czy w trybie przenośnym wyświetla obraz. Jeśli tak, konsola jest sprawna.
  • Sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone.
  • Sprawdź, z jakiego źródła telewizor wyświetla obraz. Może wystarczy przełączyć na HDMI.

Jeśli wciąż Nintendo Swich nie łączy się z telewizorem, pozostaje sprawdzić wszystko przez podmiany. Najlepiej na innym telewizorze, innym kablem HDMI i innym dockiem. W ten sposób określicie, co jest powodem, dla którego wasze Nintendo Switch nie łączy się z telewizorem.

Zalety podłączenia Nintendo do telewizora – podsumowanie

Tryb przenośny ma swoje zalety w podróży, ale nie oszukujmy się – nie ma nic lepszego niż granie w Nintendo Switch gry z kanapy, we własnym domu i na własnym dużym telewizorze. Zalety z podłączenia konsoli do telewizora przewyższają niekomfortową grę na małym ekranie.

Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj sposób na to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo switch Nintendo Switch – jak podłączyć do laptopa i telewizora 
Nintendo Switch to popularna konsola do gier, która umożliwia graczom korzystanie z ulubionych gier w podróży. Urządzenie to jest niewielkie i mobilne, nic więc dziwnego,
jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
c seed CES 2024: telewizor za 800 tys. zł? Czemu nie!
Podczas trwających targów CES 2024 został przedstawiony telewizor kosztujący prawie 800 tys. zł! Wygląda naprawdę nieźle, tylko czy kogoś będzie na niego stać? 137-calowy telewizor
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *