Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji mniej i bardziej przydatne gadżety, które potrafią nam mocno ułatwić życie. Jednym z nich jest ładowarka indukcyjna, która przypadnie do gustu zwłaszcza tym osobom, które nie znoszą szukania kabla do ładowania i podpinania go do swojego smartfona. Ładowarka indukcyjna nie wymaga obsługi kabla. Wystarczy tylko, że położysz na niej swój telefon, który automatycznie rozpocznie ładowanie.

W jaki sposób działa ładowarka indukcyjna?

Działanie ładowarki indukcyjnej do smartfonów jest bardzo proste. W sprzęcie tym znajduje się tzw. cewka magnetyczna, która wytwarza pole elektromagnetyczne po podłączeniu ładowarki do prądu. Pole to oddziałuje na mechanizm zawarty w smartfonie.

Ważne jest odpowiednie umieszczenie smartfona w pobliżu ładowarki. Najlepiej kłaść swój sprzęt bezpośrednio na indukcję, ale nie zawsze jest to konieczne. Należy jednak pamiętać, że im bardziej oddalony telefon od ładowarki, tym gorzej będzie pobierał energię.

Jakie cechy powinna mieć najlepsza ładowarka indukcyjna?

 • QI – Zanim zdecydujesz się na dany model ładowarki indukcyjnej, zastanów się nad odpowiednim standardem, który oznaczany jest literą QI. Im większą liczbę posiada ten parametr, oznacza to, że sprzęt został zaprojektowany z lepszych materiałów. Jeżeli interesuje Cię ładowarka indukcyjna z najlepszym parametrem, wybierz tę oznaczoną jako QI 1.2, ponieważ aktualnie jest to jeden z najlepszych parametrów dostępnych na rynku. Wyższy parametr QI oznacza szybsze ładowanie smartfonu.
 • Stan naładowania – niektóre modele ładowarek indukcyjnych wyposażone są w specjalne diody, które pokazują stan naładowania telefonu. Dzięki temu nie musisz za każdym razem sprawdzać bezpośrednio na telefonie, jaki jest stan jego naładowania.
 • Długość kabla – ładowarki indukcyjne są również wyposażone w kabel. Jeśli chcesz podłączyć ją na stałe w jednym miejscu, powinieneś dobrać długość kabla w taki sposób, aby móc mieć swobodny dostęp do sprzętu.
 • Ilość cewek – parametr ten ma duże znaczenie, ponieważ im więcej cewek jest umieszczonych w ładowarce indukcyjnej, tym lepiej są one w niej rozmieszczone. Oznacza to, że niezależnie, w której części ładowarki położysz telefon, będzie się on ładował z taką samą mocą.
 • Materiał – im lepszy materiał zostanie wykorzystany do produkcji ładowarki indukcyjnej, tym lepiej. Dzięki temu ładowarka nie będzie się przegrzewać i będzie bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.
 • Design – ładowarki indukcyjne mają różny wygląd. Na rynku możesz zakupić modele całkowicie płaskie, na których smartfon układa się tylko poziomo, ale również znajdziesz modele wyglądające jak podstawki, na których ułożysz telefon w pionie. Funkcjonalność ta jest bardzo często wykorzystywana wśród ładowarek indukcyjnych samochodowych.

Jakie smartfony mogą być ładowane indukcyjnie?

Choć może się wydawać, że z ładowarki indukcyjnej mogą korzystać tylko osoby, które posiadają nowsze modele smartfonów, to jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą.

Jeżeli Twój telefon nie ma możliwości ładowania indukcyjnego, możesz zakupić do niego specjalną wkładkę, którą umieszcza się na jego pleckach. Dzięki temu będziesz mieć możliwość ładowania za pośrednictwem indukcji, jakiekolwiek telefonu. Koszt takiej wkładki nie jest powalający, ponieważ wynosi kilkadziesiąt złotych.

Dlaczego warto kupić ładowarkę indukcyjną?

Ładowarki indukcyjne posiadają naprawdę wiele zalet, do których można zaliczyć m.in.:

 • Wygodne korzystanie z ładowarki.
 • Estetyczny wygląd.
 • Nie musisz podłączać telefonu do kabla i co chwilę szukać go w torbie, na biurku czy innych miejscach.
 • Ładowarki wyposażone w większą liczbę cewek pozwalają na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie.
 • Dzięki specjalnym wkładkom, możesz ładować w ten sposób właściwie każdy smartfon.
 • Możesz sprawdzić stan naładowania telefonu bez konieczności jego podnoszenia z ładowarki.

Przegląd ładowarek indukcyjnych

Poniżej znajdziesz kilka przykładów ładowarek indukcyjnych, na które warto zwrócić uwagę.

Green Cell AirJuice Wireless Charger 15W

Green Cell AirJuice Wireless Charger 15W

Jedną z pierwszych ładowarek indukcyjnych, o których warto wspomnieć, jest model Green Cell AirJuice Wireless Charger 15W. Posiada estetyczną i minimalistyczną obudowę, a powierzchnia przeznaczona do ładowania jest antypoślizgowa. Ceniony jest przez możliwość szybkiego naładowania smartfonu, ponieważ jest w stanie pobrać energię nawet 2h szybciej, w porównaniu z innymi, tego typu ładowarkami.

Wszystko dzięki mocy wynoszącej 15W. Prezentowana ładowarka indukcyjna wyposażona jest w diodę LED, która informuje użytkownika o poziomie naładowania smartfonu. Sprzęt wyposażony jest w port USB-C, który jest dedykowany do zasilania ładowarki. Ładowarka Green Cell AirJuice Wireless Charger 15W jest kompatybilna z każdym smartfonem, który został wyposażony w modeuł Qi.

Może być również wykorzystywana do słuchawek bezprzewodowych Apple AirPods, AirPods Pro i Samsung Galaxy Buds. Niezależnie do tego, jak grube etui posiada dany telefon, ładowarka przebije się przez każdą obudowę. Koszt ładowarki wynosi ok. 70 zł.

Apple MagSafe Charger

Apple MagSafe Charger

Jeśli interesuje Cię ładowarka indukcyjna do iPhone, to może być strzał w dziesiątkę. Prezentowana ładowarka indukcyjna dedykowana jest dla iPhone’ów 12 i 13. Wyposażona jest w specjalne magnesy, które zostały dopasowane w taki sposób, aby złapać dobrą przyczepność ze smartfonem.

Wszystko to sprawia, że Twój iPhone zostanie bardzo szybko naładowany i dodatkowo jest chroniony przed ewentualnym upadkiem. Ładowarkę można wykorzystać również do innych akcesoriów z serii MagSafe. Posiada ona bardzo estetyczne wykończenie, dzięki czemu elegancko prezentuje się w każdym miejscu. Urządzenie to jest bardzo doceniane przez użytkowników za szybkość ładowania smartfonu. Koszt produktu wynosi ok. 180 zł.

Samsung Fast Charge

Samsung Fast Charge

Ładowarka indukcyjna dostępna jest w dwóch, neutralnych kolorach – białym i czarnym. Posiada kompaktowy i smukły wygląd oraz antypoślizgową powierzchnię. Dedykowana jest głównie dla smartfonów firmy Samsung, ale bez problemu naładujesz dzięki niej inne modele smartfonów. Jej moc wynosi 9 watów, jednak z powodzeniem może być wykorzystywana do ładowania urządzeń o mocy 7,5 i 5 watów.

Dodatkowo posiada diodę LED, dzięki której użytkownik jest na bieżąco informowany o stanie naładowania telefonu. Do ładowarki został dołączony zasilacz o mocy wynoszącej 15 watów. Urządzenie zostało zabezpieczone przed przegrzaniem i przeładowaniem. Pełne naładowanie smartfonu zabiera jej ok. 2 godzin i 15 minut. Koszt ładowarki wynosi ok. 130 zł.

Samsung Wireless Charger Pad

Samsung Wireless Charger Pad

Oferowana ładowarka indukcyjna Samsung Wireless Charger Pad posiada moc wynoszącą 15 W. Dzięki temu Twój smartfon może być naładowany nawet w godzinę. Jeśli chcesz, możesz podłączyć ładowarkę z USB Power Delivery, co sprawi, że prezentowana ładowarka indukcyjna będzie ładowała się jeszcze szybciej.

Sprzęt został wyposażony w wentylator zapewniający chłodzenie i zabezpieczający przed ewentualnym przegrzaniem. Dioda LED informuje o stanie naładowania telefonu oraz o tym, że w pobliżu ładowarki znajdują się metalowe przedmioty zakłócające jej pracę. Prezentowana ładowarka indukcyjna posiada minimalistyczny design, dzięki czemu wkomponuje się w każdą aranżację pomieszczenia. Koszt urządzenia wynosi ok. 200 zł.

Samsung Convertible

Samsung Convertible

Ładowarka indukcyjna Samsung Convertible to estetycznie zaprojektowany sprzęt, pozwalający ładować smartfony w pozycji poziomej i pionowej. Wyposażona jest w stojak, dzięki czemu w trakcie ładowania możesz np. oglądać film. Urządzenie zostało wyposażone w technologię Qi, dzięki czemu możesz na nim ładować wszelkie inne urządzenia posiadające tę technologię.

Maksymalna moc ładowarki wynosi 9 W, co sprawia, że Twój smartfon będzie bardzo szybko naładowany. Sprzęt został wyposażony w diodę LED, która pokazuje poziom naładowania telefonu. Dodatkowo zastosowano opcję, która pozwala na włączenie szybkiego ładowania np. w nocy.

Wówczas światło LED zostanie przyciemnione a wentylator będzie właściwie niesłyszalny. Ładowarka została wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeładowaniem. Dostępna jest w kolorze czarnym i białym. Koszt urządzenia wynosi ok. 200 zł.

Adam Elements OMNIA Q2x Wireless Charging Station

Adam Elements OMNIA Q2x Wireless Charging Station

Prezentowana ładowarka indukcyjna dedykowana jest nie tylko do bezprzewodowego ładowania smartfonów, ale i słuchawek bezprzewodowych. Dzięki jej estetycznemu wykończeniu, możesz ustawić ją gdziekolwiek zechcesz. Sprzęt ten może pracować ze smartfonami z systemem Android i iOS. Nie stanowi dla niej problemu ładowanie dwóch telefonów jednocześnie.

Ładowarka wyposażona jest w stojak umożliwiający zasilanie smartfonu w pionie i poziomie. Dzięki temu ładując możesz jednocześnie oglądać film lub prowadzić wideo rozmowę. Antypoślizgowa powierzchnia chroni telefon przed przesuwaniem. Dodatkowo ładowarka została wyposażona w ochronę przed przegrzaniem i przeładowaniem a także informuje użytkownika o tym, że gdzieś w pobliżu znajdują się przedmioty zakłócające jej pracę. Koszt ładowarki wynosi ok. 280 zł.

Samsung Super Fast Charge Duo

Samsung Super Fast Charge Duo

Dzięki temu, że prezentowana ładowarka indukcyjna posiada moc wynoszącą 15 W, nie musisz martwić się o długi czas oczekiwania naładowania Twojego smartfonu. Design sprzętu pozwala umieścić ją w każdym pomieszczeniu, ponieważ nie zabiera wiele miejsca i bardzo dobrze się prezentuje.

Ładowarka została wyposażona w oświetlenie LED, dzięki któremu będziesz wiedzieć, czy telefon jest już naładowany lub jaki jest poziom jego naładowania. Światło LED możesz przyciemnić wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować np. w nocy.

Urządzenie pozwala zaplanować harmonogram ładowania bezprzewodowego, dzięki czemu nie będziesz musiał pamiętać o przyciemnieniu diody. Ładowarka dedykowana jest do zasilania smartfonów, ale także słuchawek czy smartwatchy. Wyposażona jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem, przeładowaniem i zawilgotnieniem. Dodatkowo wykrywa obiekty, które zakłócają jej pracę. Zastosowano w niej wentylator chłodzący. Koszt ładowarki wynosi ok. 300 zł.

Razer Charging Pad Chroma

Razer Charging Pad Chroma

Ładowarka Razer Charging Pad Chroma to model, który może przypaść do gustu fanom gamingu, ale nie tylko. Wszystko dzięki kolorowemu podświetleniu dodającego jej niecodziennego efektu. Moc urządzenia wynosi 10 W, dzięki czemu Twój smartfon lub słuchawki, będą naładowane jeszcze szybciej.

Ładowarka została wyposażona w gumową podstawę, co sprawia, że nie będzie przesuwać się nawet po najbardziej ślizgiej powierzchni. Dodatkowo została ona objuczona miękkim materiałem, więc nie zarysuje biurka lub innego mebla. Sprzęt ten jest kompatybilny z oprogramowanie Razer Synapse 3, dzięki czemu może zostać połączony ze sprzętami i podzespołami Razer Chroma.

Dzięki temu każde stanowisko gamingowe, zacznie lśnić takim kolorem, jakim tylko chcesz. Dodatkowo sprzęt ten został wyposażony w zabezpieczenie przed przeciążeniem, przeładowaniem i przegrzaniem. Koszt ładowarki wynosi ok. 250 zł.

Belkin BOOST^CHARGE PRO MagSafe 2 in 1

Belkin BOOST^CHARGE PRO MagSafe 2 in 1

Prezentowana ładowarka indukcyjna Belkin BOOST^CHARGE PRO MagSafe 2 in 1 pozwala na ładowanie, w tym samym czasie, iPhone’a 12 lub 13 i słuchawek AirPods. Wyposażona jest w mocny magnes, dzięki któremu możesz umieścić na niej dane urządzenie w sposób pionowy lub poziomy, bez ryzyka, że smartfon się nie utrzyma.

Moc ładowarki wynosi 15 W, co sprawia, że naładujesz swój telefon szybko i sprawnie. Sprzęt ten wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu dopasujesz go do każdego wnętrza. Możliwość ładowania w pionie umożliwia swobodne oglądanie filmów lub prowadzenie wideo rozmów. Ładowarka została wyposażona w kontrolną diodę LED. Koszt urządzenia wynosi ok. 450 zł.

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *