
Urządzenia mobilne w ostatnich kilkunastu latach zaliczają gwałtowny rozwój. Jeśli mielibyśmy szukać powodów, dla których stało się to możliwe, jednym z ważniejszych, a być może nawet najważniejszym powodem było opracowanie odpowiednich baterii. To właśnie one pozwoliły na pracę przenośnych telefonów, a wiele lat później na pojazdy elektryczne.
Po co komu ładowarka do hulajnogi elektrycznej?
No właśnie, bo czym się właściwie różni bateria do hulajnogi od tych, które znajdują się w telefonach i innych urządzeniach przenośnych? Wielkością, kształtem, rozmiarem, pojemnością, mocą, pewnie rodzajem podłączenia. Ostatecznie jednak to dokładnie ta sama technologia. Skoro udało nam się opracować baterie, które pozwoliły na napędzanie pojazdów elektrycznych, logiczne było, że potrzebne będą również ładowarki do hulajnogi.
Ładowarki do hulajnogi elektrycznej – użycie
Skoro już jesteśmy przy porównaniach do smartfonów, warto zauważyć, że użycie ładowarki do hulajnogi jest równie proste, co użycie ładowarki do smartfona. Hulajnogi elektryczne, chociaż większe i cięższe są projektowane w taki sposób, aby można było je złożyć i wnieść do domu lub do pracy, gdzie bez problemu można je podłączyć do prądu i zapomnieć – ładowarka się wyłączy, gdy bateria będzie pełna.
Ładowarki do hulajnogi to świetny wynalazek, który sprawił, że cały proces jest dużo łatwiej dostępny dla każdego obywatela:
- Ładowanie prądem jest tanie.
- Hulajnogi elektryczne są zero emisyjne, czyli ekologiczne.
- Ładowanie jest bezpieczne, ponieważ ładowarki do hulajnogi używasz w domu lub w pracy.
- Nie wymaga od użytkownika żadnej uwagi, poza tym, żeby podłączyć zasilacz do hulajnogi.
Czy można kupić ładowarki do hulajnogi?
Oczywiście! Tak jak każdy tego typu sprzęt, ładowarki do hulajnogi są narażone na to, że ulegną zepsuciu. W jaki sposób psują się ładowarki do hulajnogi elektrycznej?
- Mogą się zużyć tak jak inne części do hulajnogi elektrycznej.
- Są podatne na zwarcia w sieci elektrycznej.
- Podobnie jak w przypadku smartfona: łatwo ładowarkę po prostu samemu zniszczyć, np. urywając kabel. Kto z nas nie rozwalił w życiu chociaż jednej ładowarki w ten sposób, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Każdy producent hulajnóg elektrycznych pozwala na osobne dokupienie nowej ładowarki do hulajnogi. Podobnie istnieje wiele firm, które produkują zastępcze ładowarki.


Ładowarka do hulajnogi elektrycznej, a wymiana baterii
Jak pewnie wiele z was wie, bateria do hulajnogi to część, którą jest łatwo wymienić. Można np. spokojnie wstawić do hulajnogi mocniejszą baterię dla zwiększenia jej mocy lub zasięgu. Inna bateria może wymagać innej ładowarki do hulajnogi. Jeśli zdecydujecie się na taką zmianę, pamiętajcie, żeby sprawdzić, czy wasza ładowarka będzie wciąż odpowiednia!
Podobnie ma się sprawa z powerbankami. Powerbank do hulajnogi to tak naprawdę dodatkowa bateria, którą z reguły montuje się na “pałąku” łączącym podest z kierownicą, po to, żeby zwiększyć zasięg hulajnogi i zmniejszyć częstotliwość ładowania. Tu też warto pamiętać, żeby sprawdzić kompatybilne ładowarki do hulajnogi.
Ładowarki do hulajnogi – podsumowanie
Ładowarki do hulajnogi to podstawowy element wyposażenia potrzebny razem z hulajnogą samą w sobie. Chociaż wymiana ładowarki to zawsze coś nadprogramowego i nieprzewidzianego, czasem trzeba to zrobić. Na szczęście ładowarka to nie silnik do hulajnogi elektrycznej i łatwo zadbać o wymianę samemu. Warto zwrócić uwagę, że ładowarkę do hulajnogi można czasem spotkać pod nazwą zasilacz do hulajnogi elektrycznej, ale raczej odchodzi się od tego określenia.
WARTO PRZECZYTAĆ:





