Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

W dzisiejszym świecie prawie każde urządzenie działa na wbudowaną baterię. Ma to swoje zalety: nie trzeba co chwila kupować i wymieniać paluszków. Ma to jednak też swoje wady: baterie wielorazowe się zużywają, a z wymianą tych wbudowanych nie jest już tak łatwo.

Baterie do hulajnogi nie różnią się niczym w tej materii. Jeżeli chodzi wam po głowie kupno hulajnogi elektrycznej lub odczuwacie, że w waszej hulajnodze elektrycznej bateria nie starcza już na tak długo, jak na początku, pewnie zastanawiacie się: czy da się wymienić baterie do hulajnogi?

Czy da się wymienić baterie do hulajnogi?

Da się! Nie jest to nawet zbyt skomplikowany proces, aczkolwiek warto zauważyć, że nie jest to też porównywalnie łatwe z wymianą baterii w starszych telefonach. Akumulator do hulajnogi nie wyjdzie tak po prostu z obudowy. Z drugiej strony, nie jest to silnik do hulajnogi elektrycznej.

Bateria do hulajnogi elektrycznej powinna być zbliżona sposobem montażu niezależnie od marki i modelu: producenci już wiedzą, gdzie najlepiej je montować. Mimo wszystko każda hulajnoga podobnie jak każdy akumulator do hulajnogi elektrycznej są trochę inne, więc ograniczymy się do ogólnego opisu.

baterie do hulajnogi elektrycznej
Źródło: sportrebel.pl

Jak wymienić baterie do hulajnogi?

  1. Odkręć śruby, które blokują dostęp do pojemnika z baterią. Możesz potrzebować zwykłych śrubokrętów, jak i kluczy imbusowych. Śruby polecam odłożyć w bezpieczne miejsce, żeby ich nie zgubić
  2. Usuń starą baterię. Zwróć jednak uwagę, że bateria może być czymś przymocowana w miejscu. Wtyczki kabli powinny dać się łatwo wyjąć (np. naciskając specjalny klips)
  3. Umieść w pojemniku nową baterię i podłącz odpowiednio kable. Następnie przymocuj ją tak samo jak oryginalną baterię, żeby trzymała się w miejscu
  4. Zamknij pojemnik i przykręć z powrotem wszystkie śruby.

Uwaga! Jeśli nie czujesz się na siłach, nie zabieraj się za to. Każdy profesjonalny sklep sprzedający akumulatory do hulajnogi elektrycznej, ma w swojej ofercie również ich wymianę.

Kiedy wymienić akumulator do hulajnogi?

Nie ma tu konkretnej zasady, kiedy wymienić akumulator do hulajnogi. Sami poznacie to najlepiej w trakcie korzystania. Jeśli bateria się wolno ładuje, a zasięg jest wyraźnie mniejszy i przestaje wam wystarczać, to poważne wskazanie za tym, żeby wymienić akumulator do hulajnogi elektrycznej.

Jaką baterie do hulajnogi kupić?

Ponownie: nie ma jednego uniwersalnego modelu. Każdy producent montuje baterie o mocy odpowiedniej dla danego modelu. Nierzadko baterie do hulajnogi będą różnić się kształtem, wymiarami, czy sposobem podłączenia. Trzeba po prostu kupić akumulator do konkretnego modelu hulajnogi i producenta. Dokładnie tak samo, jakbyście kupowali ładowarki do hulajnogi.

Ile kosztuje bateria do hulajnogi?

Nie jest to niestety tania część. Na baterie do hulajnogi będziecie musieli poświęcić przynajmniej kilkaset złotych. Cena baterii do hulajnogi zależy od:

  • Mocy baterii
  • Producenta baterii
  • Producenta i modelu hulajnogi
  • Dostępności

Czy muszę kupić oryginalny akumulator do hulajnogi?

Nie. Razem z upowszechnieniem się mody na hulajnogi elektryczne, powstały też firmy oferujące zamienne baterie. Takie akumulatory do hulajnogi elektrycznej nie będą odstawały pod żadnym względem od oryginalnej baterii, a możliwe jest nawet wstawienie mocniejszej baterii do hulajnogi. Takie baterie będą oczywiście miały gwarancje.

Profesjonalne serwisy będą również z reguły mieć w ofercie wymianę baterii w hulajnodze elektrycznej, a także inne części do hulajnogi elektrycznej.

Co robić, jeśli nie mogę znaleźć baterii do mojej hulajnogi?

Bez paniki! Profesjonalne firmy i serwisy, które specjalizują się w produkcji baterii do hulajnóg elektrycznych, mogą też zrobić baterie na zamówienie, pod konkretną hulajnogę. Będzie się to oczywiście wiązać z większą ceną, ale to wciąż wyjdzie taniej, niż kupno nowego pojazdu.

Czym się różnią baterie do hulajnogi od powerbanków?

Pod terminem “bateria do hulajnogi” znajdziecie akumulatory do hulajnogi i powerbanki, często zwane “bateriami zewnętrznymi”. Czym to się różni? Baterie do hulajnogi są wbudowane na stałe i wymienia się je co długi okres jak w telefonach. Powerbanki natomiast montuje się dodatkowo na hulajnodze, aby rozszerzyć moc baterii i zasięg hulajnogi.

Bateria do hulajnogi – podsumowanie

Baterie są jak opona do hulajnogi elektrycznej: można to dosyć łatwo wymienić samodzielnie, ale jeśli obsługa prostych narzędzi jest dla was obca, lepiej zostawić to fachowcom. Niestety dzisiejszy świat tak działa, że jeśli nie chcecie co dwa lata płacić za nowy sprzęt, trzeba zapłacić za nową baterię, która przedłuży żywotność hulajnogi. Szczególnie że mechanika nie starzeje się tak szybko, jak akumulator do hulajnogi.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *