Wiele osób stając przed koniecznością wyboru idealnego krzesła biurowego zastanawia się nad tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Nie mamy co do tego wątpliwości, że ergonomiczny fotel nie może być wyłącznie ładny. Kluczowe jest to, by spełniał swoją funkcję.

Jego funkcjonalność powinna sprowadzać się do zagwarantowania utrzymania sylwetki w zdrowej pozycji i tym samym uwolnienia od niepotrzebnego bólu pleców i drętwiejącego karku. Dodatkowo fajnie byłoby, żeby mebel zapewniał komfort i wygodę, a jego użytkowanie było przyjemne. Chcąc korzystać z niego w długotrwały i intensywny sposób, warto zadbać o poszczególne jego elementy. O częściach do foteli biurowych pisaliśmy tutaj: części do foteli biurowych.

Mechanizm tilt – multiblock

Standardowe fotele biurowe pozwalają na dynamiczne siedzenie. To oznacza, że umożliwiają zmianę pozycji użytkownika z wyprostowanej na odchyloną do tyłu. Pragniemy podkreślić, że takie odchylane oparcie jest jednym z istotniejszych składowych, w które powinien być wyposażony każdy pożądany tego typu mebel. W ofercie rynkowej znajdują się dwa warianty w tej kategorii, a mianowicie:

  • mechanizm tilt
  • multiblock.

Zarówno jeden, jak i drugi pozwala na „bujanie się” na krześle, a w razie potrzeby zablokowanie miski fotela (siedziska oraz oparcia). Jeśli chcesz zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat mechanizmów, zajrzyj do niniejszego artykułu: Mechanizm podnoszenia fotela biurowego + siłownik do fotela. Natomiast szerzej na temat mechanizmu multiblock pisaliśmy tutaj: mechanizm multiblock. Dziś nasza uwaga zostanie skupiona na systemie tilt.

Mechanizm tilt do fotela biurowego – jak działa?

W przypadku foteli biurowych z funkcją bujania tilt możliwa jest blokada siedziska tylko w pozycji pionowej. W momencie zwolnienia zapory istnieje możliwość dogodnego odchylania oparcia wedle własnych preferencji. Opisywany mechanizm jest znacznie prostszy aniżeli multiblock.

Funkcja tilt w fotelu – zalety

System tilt posiada kilka zasadniczych atutów. Oto one:

  • system bardzo prosty w użyciu oraz codziennej biurowej eksploatacji – pozwala tylko i wyłącznie na blokadę krzesła w pozycji pionowej, której zwolnienie daje okazję do odchylenia oparcia,
  • aby cieszyć się wygodną i komfortową pozycją wystarczy skorzystać z dźwigni lub przycisków umieszczonych pod siedziskiem po to, by odchylić oparcie,
  • szansa na utrzymanie sylwetki we właściwej pozycji – uwolnienie się od bólu pleców oraz drętwiejącego karku.

Podsumowanie

Fotele biurowe z mechanizmem tilt to doskonały wybór dla tych, którym zależy na komfortowym meblu. Sprawdzą się nie tylko w biurach, ale też w innych miejscach, w których ich wykorzystanie jest częste i wygoda stanowi priorytet. Ich użycie nie pozostanie obojętne dla zdrowia użytkowników – przeciwnie, może im nawet pomóc.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *