Zapewne każdy słyszał o słynnym komunikatorze stworzonym przez Facebooka, jakim jest Messenger. Ta niezastąpiona aplikacja służy do codziennej komunikacji z bliskimi osobami, zapewniając z nimi stały kontakt. Komunikator ten oprócz możliwości wysyłania wiadomości tekstowych pozwala również na rozmowy wideo, a także rozmowy głosowe. Jakie jeszcze tajemnice skrywa dla nas Messenger?

Ciekawe funkcje, które Was zaskoczą

Być może niewiele osób wie, że na Messengerze istnieje możliwość ukrycia swojego statusu dostępności. Wystarczy, że po wejściu w “Status aktywności” odznaczymy opcję “Informuj o swojej aktywności”. Dzięki temu, nasi znajomi nie będą wiedzieć, kiedy jesteśmy online, co pozwoli na chwilowe ukrycie się przed nimi. Trzeba jednak pamiętać, że ich status dostępności również stanie się dla nas niewidoczny.

Kolejną ciekawą funkcją jest ustawienie w aplikacji trybu nocnego. Aby to zrobić, należy włączyć opcję “Tryb ciemny”, który spowoduje zmianę tła aplikacji na ciemnoszary. Tryb nocny pozwoli zadbać o nasze oczy, chroniąc je przy słabym oświetleniu podczas wieczorów.

Wszyscy dobrze wiemy, jak dużo transferu potrafią zużyć aplikacje, kiedy nie używamy Wi-Fi. Messenger nie jest tutaj wyjątkiem, zwłaszcza że to jego głównie ma się w zwyczaju używać. Z pomocą idzie ukryta opcja trybu oszczędzania danych. Dzięki temu aplikacja przestanie zużywać tyle danych poprzez automatyczne pobieranie zdjęć i filmów, co wpłynie pozytywnie na transfer internetu.

Możliwości związane z emoji

Kolejne ciekawostki związane są popularnymi emotikonami, zwanymi emoji. Pierwsza z nich dotyczy możliwości zmiany domyślnej ikonki kciuka w konwersacji Messenger na zupełnie coś innego. Wystarczy wybrać z puli dostępnych emotek taką, która Wam się najbardziej spodoba. Nowe emoji z pewnością umili Waszą rozmowę i doda jej zupełnie nowego charakteru. Gdy znudzi Wam się już ustawiona ikonka, możecie zmienić ją na kolejną- i tak za każdym razem!

Czy wiedzieliście, że ustawioną przez Was ikonkę emoji możecie wysłać w dużym rozmiarze? By to zrobić, należy zamiast jednego kliknięcia w ikonkę, przytrzymać ją kciukiem trochę dłużej. Sprawi to powiększenie emoji i wysłanie jej drugiej osobie w nieco większym wydaniu. Na pewno spodoba się to Waszemu rozmówcy oraz wywoła uśmiech na Jego twarzy.

Pozostałe triki godne uwagi

Nie jest tajemnicą, iż Messenger zastąpił nam w pewnym stopniu SMS, które nie jest już tak popularne, jak było kiedyś. Okazuje się jednak, że w łatwy i szybki sposób możemy je wysyłać właśnie przez tę aplikację. Wystarczy włączyć opcję “SMS” w ustawieniach Messengera. Oczywiście nie unikniemy poniesienia kosztów, jak przystało na tradycyjne wysyłanie wiadomości.

Inną ciekawą opcją jest tajna konwersacja, która umożliwia pełne szyfrowanie rozmowy z drugą osobą. Z takiej opcji skorzystać możemy, gdy nie chcemy, by dana rozmowa wyszła na światło dzienne. Tajna konwersacja gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę wiadomości, dzięki czemu nikt spoza czatu nie ma do niej dostępu.

Warto jeszcze wspomnieć o możliwości udostępnienia naszej lokalizacji innej osobie. Pozwala to na pokazanie naszemu znajomemu, w którym miejscu dokładnie się znajdujemy w przypadku np. umówionego spotkania. W tym celu po otwarciu konwersacji należy kliknąć opcję “Lokalizacja”. Udostępniona lokalizacja ma jednak ograniczenie czasowe, więc po jego upłynięciu trzeba oczywiście ją ponowić.

Dowiedz się więcej na https://testoria.pl/poradniki/poradniki-rtv/tajemnice-messengera-poznaj-10-ciekawych-funkcji-i-trikow/

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *