W opublikowanej wczoraj aktualizacji Messengera pojawiła się możliwość wysyłania  zdjęć sferycznych i filmów w wysokiej rozdzielczości. Czy Facebook chce, abyśmy jak najszybciej zapomnieli o aferze #deletefacebook?

O ile z możliwości dzielenia się zdjęciami sferycznymi można już w Polsce korzystać, to na filmy w HD przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak na razie są one niedostępne dla polskich użytkowników. Aktualizacja komunikatora, w której ta możliwość się pojawiła, udostępniona została w 18 krajach i do Polski dotrze trochę później.

W oczekiwaniu na filmy HD Polacy testować mogą dzielenie się zdjęciami sferycznymi. Do korzystania z tej funkcji nie potrzeba zbyt wiele wysiłku, albowiem wystarczy wykonać zdjęcie telefonem, w trybie panoramy 360 i przesłać je przez Messengera. Komunikator zajmie się jego konwersją. Zdjęcie sferyczne będzie odpowiednio oznaczone i użytkownik odrazu będzie wiedział, z czym ma do czynienia. Funkcja zdjęć sferycznych jest dostępna zarówno w telefonach z iOS, jak i tych z Androidem.

messenger

Polska znajduje się w czołówce krajów, gdzie najczęściej wykorzystuje się Messengera do rozmów. Aż dziwne, że nie otrzymaliśmy aktualizacji dotyczącej wysokiej jakości filmów. Jej brak nie jest jednak póki co wielką tragedią – tyle czasu funkcjonowaliśmy bez niej to z pewnością i teraz nam się to uda. Facebook nie podaje konkretnych terminów zatem na kolejną funkcję przyjdzie nam poczekać od kilku dni do kilku miesięcy.

A zdjęcia 360? Kto z nich korzysta? Na Facebooku są one dostępne nie od dziś i osobiście używam ich tak często, jak nakładki pieska w SnapChacie, a więc wcale. Możliwe jednak, że jestem odosobnionym przypadkiem i moje zdanie może diametralnie odbiegać od stanu faktycznego. Sądzę jednak, że nie będzie to zbyt często wykorzystywana funkcja. Mimo wszystko szybciej jest nagrać film, który potrafi pokazać tyle samo elementów, co fotografia sferyczna, a więc element aktualizacji dostępnej dla Polaków.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *