W opublikowanej wczoraj aktualizacji Messengera pojawiła się możliwość wysyłania  zdjęć sferycznych i filmów w wysokiej rozdzielczości. Czy Facebook chce, abyśmy jak najszybciej zapomnieli o aferze #deletefacebook?

O ile z możliwości dzielenia się zdjęciami sferycznymi można już w Polsce korzystać, to na filmy w HD przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak na razie są one niedostępne dla polskich użytkowników. Aktualizacja komunikatora, w której ta możliwość się pojawiła, udostępniona została w 18 krajach i do Polski dotrze trochę później.

W oczekiwaniu na filmy HD Polacy testować mogą dzielenie się zdjęciami sferycznymi. Do korzystania z tej funkcji nie potrzeba zbyt wiele wysiłku, albowiem wystarczy wykonać zdjęcie telefonem, w trybie panoramy 360 i przesłać je przez Messengera. Komunikator zajmie się jego konwersją. Zdjęcie sferyczne będzie odpowiednio oznaczone i użytkownik odrazu będzie wiedział, z czym ma do czynienia. Funkcja zdjęć sferycznych jest dostępna zarówno w telefonach z iOS, jak i tych z Androidem.

messenger

Polska znajduje się w czołówce krajów, gdzie najczęściej wykorzystuje się Messengera do rozmów. Aż dziwne, że nie otrzymaliśmy aktualizacji dotyczącej wysokiej jakości filmów. Jej brak nie jest jednak póki co wielką tragedią – tyle czasu funkcjonowaliśmy bez niej to z pewnością i teraz nam się to uda. Facebook nie podaje konkretnych terminów zatem na kolejną funkcję przyjdzie nam poczekać od kilku dni do kilku miesięcy.

A zdjęcia 360? Kto z nich korzysta? Na Facebooku są one dostępne nie od dziś i osobiście używam ich tak często, jak nakładki pieska w SnapChacie, a więc wcale. Możliwe jednak, że jestem odosobnionym przypadkiem i moje zdanie może diametralnie odbiegać od stanu faktycznego. Sądzę jednak, że nie będzie to zbyt często wykorzystywana funkcja. Mimo wszystko szybciej jest nagrać film, który potrafi pokazać tyle samo elementów, co fotografia sferyczna, a więc element aktualizacji dostępnej dla Polaków.

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *