To już pewne – Microsoft pracuje nad droższym planem Game Passa Ultimate, który pozwoli wielu osobom korzystać z jednej subskrypcji (i to bez łamania regulaminu). Wygląda na to, że może to być naprawdę opłacalna oferta.

Microsoft potwierdził krążące od kilku miesięcy plotki

Game Pass to usługa subskrypcyjna, w ramach której użytkownik otrzymuje dostęp do dziesiątek gier. Póki płaci, może je pobierać i grać, kiedy anuluje subskrypcję – utraci dostęp do wszystkich tytułów. Można najprościej powiedzieć, że jest to gamingowy Netflix.

W innym materiale bardziej szczegółowo tłumaczyliśmy, czym jest Game Pass, więc zapraszamy do zapoznania się z tamtym artykułem, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej. W kontekście tej nowości trzeba wiedzieć przede wszystkim, że do tej pory Game Pass był usługą przeznaczoną dla jednego gracza.

Prosta sprawa: kupujesz, korzystasz. Nie jest jednak tajemnicą, że w przypadku usług subskrypcyjnych dzielenie się loginami z rodziną czy znajomymi jest często spotykane. Plotki o tym, że Microsoft planuje “rodzinny” plan dla Game Passa, krążyły już w kwietniu tego roku. Teraz firma opublikowała publiczny wpis na blogu, w którym je potwierdza i dzieli się szeregiem informacji.

Póki co “plan rodzinny” Game Passa jest na etapie testów

Na razie nowość będzie dostępna dla Insiderów, czyli członków programu testerskiego firmy (i to tylko w Irlandii oraz Kolumbii), ale prędzej czy później funkcja ta powinna stać się ogólnodostępna. Jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, stanie się to jeszcze w tym roku.

Chociaż często pojawia się określenie “plan rodzinny”, to oczywiście naprawdę nie będzie zarezerwowany tylko dla rodzin, ale też na przykład dla paczek znajomych. Stworzono go z myślą o 5-osobowych grupach.

Wygląda na to, że każdy członek takiej grupy będzie miał do dyspozycji osobny profil, a więc nie będzie problemu z mieszaniem się zapisów gry. Na razie Microsoft postawił jedynie wymaganie, aby wszyscy członkowie grupy znajdowali się w tym samym kraju.

Xbox Game Pass dla 5 osób za ~100 złotych? Niewykluczone

Dokładna cena za 5-osobowy abonament Game Passa nie jest jeszcze znana, ale jest w tym zakresie pewna wskazówka.

“Zwykła” subskrypcja Xbox Game Pasa Ultimate dla jednej osoby kosztuje 54,99 złotych miesięcznie. Według Microsoftu miesiąc takiej subskrypcji można przekonwertować na 18 dni nowego planu. W teorii oznaczałoby to, że cały miesiąc miesiąc “familijnego” Game Passa będzie warty niespełna 100 złotych miesięcznie (przynajmniej na razie).

Jak za usługę dla 5 osób, wydaje się to naprawdę niezłą propozycją, chociaż firma przestrzega, że wszystko może się jeszcze zmienić.

Jak się zapatrujecie na plany Microsoftu? Bylibyście zainteresowani taką subskrypcją? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *