To już pewne – Microsoft pracuje nad droższym planem Game Passa Ultimate, który pozwoli wielu osobom korzystać z jednej subskrypcji (i to bez łamania regulaminu). Wygląda na to, że może to być naprawdę opłacalna oferta.

Microsoft potwierdził krążące od kilku miesięcy plotki

Game Pass to usługa subskrypcyjna, w ramach której użytkownik otrzymuje dostęp do dziesiątek gier. Póki płaci, może je pobierać i grać, kiedy anuluje subskrypcję – utraci dostęp do wszystkich tytułów. Można najprościej powiedzieć, że jest to gamingowy Netflix.

W innym materiale bardziej szczegółowo tłumaczyliśmy, czym jest Game Pass, więc zapraszamy do zapoznania się z tamtym artykułem, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej. W kontekście tej nowości trzeba wiedzieć przede wszystkim, że do tej pory Game Pass był usługą przeznaczoną dla jednego gracza.

Prosta sprawa: kupujesz, korzystasz. Nie jest jednak tajemnicą, że w przypadku usług subskrypcyjnych dzielenie się loginami z rodziną czy znajomymi jest często spotykane. Plotki o tym, że Microsoft planuje “rodzinny” plan dla Game Passa, krążyły już w kwietniu tego roku. Teraz firma opublikowała publiczny wpis na blogu, w którym je potwierdza i dzieli się szeregiem informacji.

Póki co “plan rodzinny” Game Passa jest na etapie testów

Na razie nowość będzie dostępna dla Insiderów, czyli członków programu testerskiego firmy (i to tylko w Irlandii oraz Kolumbii), ale prędzej czy później funkcja ta powinna stać się ogólnodostępna. Jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, stanie się to jeszcze w tym roku.

Chociaż często pojawia się określenie “plan rodzinny”, to oczywiście naprawdę nie będzie zarezerwowany tylko dla rodzin, ale też na przykład dla paczek znajomych. Stworzono go z myślą o 5-osobowych grupach.

Wygląda na to, że każdy członek takiej grupy będzie miał do dyspozycji osobny profil, a więc nie będzie problemu z mieszaniem się zapisów gry. Na razie Microsoft postawił jedynie wymaganie, aby wszyscy członkowie grupy znajdowali się w tym samym kraju.

Xbox Game Pass dla 5 osób za ~100 złotych? Niewykluczone

Dokładna cena za 5-osobowy abonament Game Passa nie jest jeszcze znana, ale jest w tym zakresie pewna wskazówka.

“Zwykła” subskrypcja Xbox Game Pasa Ultimate dla jednej osoby kosztuje 54,99 złotych miesięcznie. Według Microsoftu miesiąc takiej subskrypcji można przekonwertować na 18 dni nowego planu. W teorii oznaczałoby to, że cały miesiąc miesiąc “familijnego” Game Passa będzie warty niespełna 100 złotych miesięcznie (przynajmniej na razie).

Jak za usługę dla 5 osób, wydaje się to naprawdę niezłą propozycją, chociaż firma przestrzega, że wszystko może się jeszcze zmienić.

Jak się zapatrujecie na plany Microsoftu? Bylibyście zainteresowani taką subskrypcją? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *