Im więcej wiemy o danej osobie, tym łatwiej będzie nam znaleźć dla niej odpowiedni prezent. Jeśli szukamy podarku dla mężczyzny, który wiemy, że jest fanem nowinek technologicznych, to możemy więc przebierać w ogromie interesujących pomysłów z różnych kategorii cenowych.

W tym materiale zebraliśmy najlepsze naszym zdaniem pomysły na prezent dla geeka – mamy nadzieję, że okażą się one dla Was przydatne! Wszystkie zgromadzone poniżej gadżety są bardzo uniwersalne, można więc swobodnie dać je komuś na święta, urodziny, imieniny czy z dowolnej innej okazji.

Elegancki smartwatch lub zegarek hybrydowy

Porządny zegarek to niezbędny atrybut każdego eleganckiego mężczyzny. Obecnie jednak coraz częściej zamiast zegarków tradycyjnych wybierane są smartwatche bądź zegarki hybrydowe, które długo trzymają na baterii i na pierwszy rzut oka wyglądają dość typowo, a w rzeczywistości mają także “inteligentne funkcje”.

Sprzętu dostępnego do wyboru jest bardzo wiele, każdy więc powinien być w stanie coś zgodnego z preferencjami adresata prezentu i swoimi możliwościami finansowymi. Najpierw warto się jednak dyskretnie upewnić, czy na pewno dana osoba już jakiegoś smartwatcha nie posiada, ponieważ może w takiej sytuacji nie potrzebować już kolejnego.

Dobrze też zweryfikować, jakiego smartfona używa. Wiele osób za najlepsze smartwatche na rynku uznaje Apple Watche, ale nie są one kompatybilne z Androidem, jeśli więc nie chcemy komuś kupować w prezencie także iPhona, koniecznie trzeba sprawdzić, z jakiego sprzętu aktualnie korzysta.

Jeśli chcemy komuś zrobić większy prezent, bądź też połączyć nowoczesność z tradycją, to możemy na przykład wejść na Modini i do smartwatcha dołączyć eleganckie spinki do mankietów bądź krawata. Zadowolenie obdarowywanej osoby niemal gwarantowane!

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe to niezwykle użyteczne gadżety, które można z łatwością połączyć ze smartfonami, laptopami, komputerami z modułem Bluetooth czy smartwatchami. Z roku na rok stają się coraz bardziej niezbędne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele nowych modeli smartfonów nie posiada już portu mini jack na tradycyjne słuchawki przewodowe.

Dla posiadacza iPhone’a wartym uwagi modelem będą przede wszystkim oczywiście AirPodsy Pro, względnie “zwykłe” AirPodsy drugiej generacji. W przypadku, gdy chcemy obdarować posiadacza telefonu z systemem Android, warto przyjrzeć się przede wszystkim produktom takich firm, jak Sony czy Samsung.

Czytnik e-booków

Jeśli ktoś jest fanem nowych technologii, a przy tym zapalonym molem książkowym, czytnik e-booków może być dla niego strzałem w dziesiątkę. To znacznie wygodniejsza opcja niż czytanie e-booków na laptopie, monitorze czy telefonie, a do tego zajmuje znacznie mniej miejsca niż książki papierowe. Bardzo dobry czytnik można kupić już za zaledwie kilkaset złotych i jest to solidna inwestycja na lata.

Oczy mniej się męczą, a w podróż można zabrać ze sobą dosłownie tysiące książek – i to bez zapychania walizek. Jeśli ktoś dotychczas był zwolennikiem czytania książek papierowych, to wcale nie oznacza, że czytnik się u niego nie sprawdzi. Urządzenia te posiadają specjalne ekrany imitujące papier, w związku z czym czytanie przy ich pomocy daje zupełnie inne odczucia niż gdy korzystamy z wspomnianych już tradycyjnych ekranów.

Pendrive lub powerbank

Jeśli szukasz uniwersalnego i taniego gadżetu dla geeka, pendrive jest opcją wartą rozważenia. Niewątpliwie odarowywany entuzjasta nowinek technologicznych już jakiś posiada, ale to jest gadżet, którego nigdy za dużo. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że obecnie pamięć jest tania jak barszcz, a do tego produkowane są urządzenia, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale też świetnie wyglądają.

Zamiast stawiać na klasyczny kubek i skarpety, pomyśl na przykład o pendrive inspirowanym ulubionym filmem, serialem czy grą danej osoby. Oczywiście, takie gadżety produkowane są głównie dla najpopularniejszych marek, więc nie zawsze będzie to możliwe. Bardzo często wybierane są chociażby pendrive’y z Harrym Potterem.

Jeśli wiemy, że ktoś pendrive’ów ma dużo i naprawdę więcej nie potrzebuje, bądź po prostu z jakiegoś innego powodu nie będzie to dobry wybór, już spieszymy z alternatywą. Powerbanki również są stosunkowo tanie i przydatne, a do tego coraz częściej nie są już minimalistyczne, a zamiast tego też posiadają design inspirowany jakąś markę. Przykładem może być chociażby… powerbank inspirowany Gwiazdą Śmierci z Gwiezdnych Wojen.

To już wszystkie propozycje, które dzisiaj dla Was przygotowaliśmy. Dajcie znać, jeśli zdecydowaliście się z którejś z nich skorzystać!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *