Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, które mają poprawiać nawilżenie wdychanego powietrza. W takim ogromie opcji ciężko jednak wybrać coś, co będzie naprawdę porządne. Właśnie dlatego w tym artykule przyjrzymy się bliżej nawilżaczom powietrza od Eldom i podpowiemy, czy są one warte zakupu.
Nawilżacz powietrza Eldom — dla kogo się sprawdzi?
Eldom to popularna wśród polskich konsumentów marka produkująca wiele urządzeń AGD. Jednym z głównych produktów Eldom są elektryczne nawilżacze ultradźwiękowe (po więcej informacji na temat tego typu sprzętu polecamy sprawdzić nasz artykuł dotyczący rodzajów nawilżaczy). Praktycznie wszystkie urządzenia firmy mają dobrą pojemność i oferują najważniejsze funkcje dodatkowe takie jak higrometr, tryb automatycznej pracy czy jonizator. Eldom w opisach swoich produktach często podkreśla kwestie wyglądu. Akcesoria firmy mają oryginalny design i rzeczywiście mogą się podobać.
Nawilżacze ultrasoniczne Eldom są dość duże, a podłącza się je do standardowego gniazdka, dlatego nie polecamy ich do samochodu (tutaj o wiele lepiej sprawdzą się nawilżacze USB). Przeznaczenie nawilżaczy Eldom to raczej nieco większe pomieszczenie lub małe mieszkanie z powierzchnią do 35 metrów kwadratowych (jest to maksymalna przestrzeń nawilżania dla najwydajniejszych urządzeń Eldom).
Poniżej opisujemy nieco dokładniej 3 popularne nawilżacze od Eldom.
Nawilżacz powietrza Eldom NU5
Eldom NU5 to bardzo prosty w użyciu elektryczny nawilżacz powietrza o mocy 30W przeznaczony do pomieszczeń o rozmiarze 15-20 metrów kwadratowych. Wszystkie ustawienia zmieniamy tutaj za pomocą 6 fizycznych przycisków, a najważniejsze informacje o pracy urządzenia wyświetlane są na zintegrowanym okrągłym ekranie.
Sporą zaletą opisywanego urządzenia jest z pewnością jego pojemność. Nawilżacz pomieści w sobie aż 5,2 litra wody, co według producenta powinno wystarczyć na około 17 godzin ciągłej pracy. Nawilżacz posiada oczywiście higrometr, dzięki któremu możliwe jest uruchomienie trybu automatycznej pracy (gdy zawilgocenie spadnie poniżej danego poziomu). Na pokładzie jest też jonizator powodujący opad kurzu oraz pyłów obecnych w powietrzu na podłogę.
Omawiając NU5 nie można zapomnieć o jego wyglądzie. Biało-fioletowa obudowa urządzenia raczej nie jest zbyt minimalistyczna, ale jej charakterystyczna estetyka z powodzeniem wpasuje się w wielu pomieszczeniach. Kwieciste akcenty na froncie urządzenia na pewno przypisują osobom, które chcą postawić nawilżacz blisko wazonu z realnymi roślinami.
Nawilżacz powietrza Eldom NU6
Eldom NU6 to kolejne 30-watowe urządzenie przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 15-20 metrów kwadratowych. W dużej mierze mamy tutaj powtórkę z tego, co widzieliśmy już w NU5. Dostajemy tu więc spory pojemnik na wodę (4,5l = 15h), czytelny wyświetlacz, higrostat do trybu automatycznego oraz jonizator powietrza. Urządzenie podłączane jest do standardowego gniazdka i tak samo, jak pozycja powyżej, nie ma zintegrowanego akumulatora.
Tym, czym NU6 wyróżnia się od swojego (nieco) większego brata, jest wygląd. Tym razem widzimy tu bardziej stonowaną biało-czarną kolorystykę, będącą świetnym wyborem dla minimalistycznych mieszkań. Urządzenie wciąż jednak wyróżnia się na tle innych przedmiotów swoim charakterystycznym kształtem (osobiście: przywodzi mi on na myśl niektóre klasyczne metronomy albo konsolę PS5).
Nawilżacz powietrza Eldom NU100 auro
Eldom NU100 jest urządzeniem przeznaczonym do nieco większych pomieszczeń niż dwie poprzednie propozycje. Nawilżacz ma moc 32W i producent poleca go do pomieszczeń o powierzchni 30 metrów kwadratowych. NU100 ma wszystkie przydatne funkcje nawilżacza: jest nawilżacz powietrza z jonizatorem, higrometr, tryb półautomatyczny, czy duży wyświetlacz z łatwym sterowaniem.
Oprócz tego producent chwali się, że NU100 został wyposażony w specjalny antybakteryjny filtr z jonami srebra. W budowie nawilżacza zintegrowano również Zeolit, dzięki czemu może on służyć jako (mało wydajny) oczyszczacz powietrza. Niestety na tym wszystkim cierpi nieco pojemność urządzenia. Nawilżacz pomieści w sobie maksymalnie 3,5L wody co ma wystarczać na około 12 godzin.
Nawilżacz powietrza Eldom instrukcja obsługi — jak skorzystać z urządzenia?
Korzystanie z nawilżaczy powietrza Eldom jest bardzo proste. Wystarczy tylko: odłączyć urządzenie od prądu, zdjąć pokrywkę zbiornika, napełnić zbiornik wodą, upewnić się, że filtr jest odpowiednio zamontowany, zamknąć nawilżacz, podłączyć go do prądu i nacisnąć przycisk włączania.
W tym momencie nawilżacz powinien rozpocząć pracę w swoim najniższym trybie. Aby zmienić ustawienia i tryb pracy należy posłużyć się zintegrowanymi przyciskami lub prostym w obsłudze panelem dotykowym.
Eldom nawilżacz powietrza opinie użytkowników
Ogólne opinie użytkowników na temat nawilżaczy Eldom są bardzo pozytywne. Nabywcy urządzeń chwalą sobie przede wszystkim:
- Wygląd i jakość wykonania
- Ogólną wydajność
- Prostotę obsługi i łatwe czyszczenie urządzenia
- Dość cichą pracę (chociaż może być słyszalny w nocy, gdy ustawimy go blisko łóżka — ogółem jednak to dobra opcja dla osób, które preferują cichy nawilżacz powietrza)
- Wysoką pojemność
- Wiele dodatkowych funkcji
- Długowieczność
To ostatnie jest szczególnie ważne, aby zagwarantować, długą i bezproblemową pracę urządzenia, dlatego poniżej pokazujemy, jak wygląda czyszczenie takiego nawilżacza.
Jak czyścić nawilżacz powietrza Eldom?
Czyszczenie nawilżacza powietrza Eldom, podobnie, jak samo używanie urządzenia, nie jest zbyt trudne. Producent poleca, aby taką konserwację przeprowadzać regularnie w celu zapobiegania powstawaniu kamienia.
Do zwykłego czyszczenia pojemnika na wodę oraz podstawy, należy odłączyć urządzenie od prądu i obmyć oba elementy wodą lub zwykłymi mydlinami. W momencie, gdy zauważymy biały osad na podstawie, zaworze lub przetworniku ultradźwiękowym powinniśmy wymontować zabrudzoną część i zalać ją roztworem wody oraz octu spirytusowego na około 30 minut. Taka mieszanka sprawnie usunie zaległy kamień i nie będzie szkodliwa dla samego sprzętu.
Oprócz w miarę regularnego czyszczenia nawilżacza trzeba pamiętać też o konserwacji zintegrowanego filtra. Eldom sugeruje, by co najmniej raz w miesiącu obmyć go pod bieżącą wodą i wymienić całkowicie mniej więcej po roku użytkowania.
Jeśli chcemy zminimalizować osadzanie się kamienia w nawilżaczu powietrza, to powinniśmy wlewać do niego przefiltrowaną wodę miękką. Zawiera ona mniej związków magnezu oraz wapnia, które są główną przyczyną powstawania nieestetycznego białego osadu. Do zmiękczenia wody możemy użyć popularnych dzbanków filtrujących lub dedykowanych zmiękczaczy wody.
Podsumowanie
Urządzenia firmy Eldom są bardzo popularne wśród polskich konsumentów i dzięki powyższej analizie, jasne jest już dlaczego. Wszystkie zaprezentowane nawilżacze Eldom są pojemne, wydajne, mają bogate funkcje i nie posiadają żadnych większych wad. Ich użytkowanie proste (tak samo zresztą, jak i czyszczenie), a modele z większą mocą sprawdzą się nawet w naprawdę dużych pomieszczeniach.
Patrząc na całokształt, musimy stwierdzić, że osoby planujące zakup nawilżacza Eldom, powinny być zadowolone z otrzymanej jakości. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nawilżaczy, to koniecznie sprawdźcie nasz dedykowany ranking nawilżaczy powietrza.
WARTO PRZECZYTAĆ: