Seria gier wyścigowych Need for Speed liczy sobie już ponad dwadzieścia części. Doczekała się nawet ekranizacji. Nie da się jednak ukryć, że ostatnie kilka odsłon było przyjmowanych co najwyżej przeciętnie, jeśli nie bardzo źle (zwłaszcza przez graczy, którym niekoniecznie podobały się na przykład eksperymenty twórców z lootboxami).

Stąd też może pojawić się chęć powrócenia do starszych NFS-ów, takich jak chociażby Most Wanted. W tym materiale chcielibyśmy przedstawić Wam szczegółowo stawiane przez Need for Speed wymagania sprzętowe na PC, tak, abyście mogli szybko porównać je ze specyfikacją swojego urządzenia.

Znajdziecie w tym materiale zarówno wymagania minimalne, jak i zalecane (nazywane także rekomendowanymi). Te pierwsze zostały przygotowane z myślą o posiadaczy mniej wydajnych urządzeń, którzy zastanawiają się, czy gra w ogóle pójdzie na ich sprzęcie, nawet na niskich ustawieniach graficznych.

Z kolei wymagania rekomendowane są wskazówką w zakresie tego, czy będzie można grać na wysokich ustawieniach, czy też mimo wszystko nie będzie można w ich przypadku liczyć na stabilne 30/60 FPS-ów. Zapraszamy do dalszej lektury!

Need for Speed Most Wanted wymagania – na PC i nie tylko

Dziewiętnasta odsłona serii Need For Speed nie przeraża swoimi wymaganiami. Przeciwnie, stawiane przez Need for Speed Most Wanted wymagania sprzętowe nie powinny być trudne do spełnienia przez nowsze komputery i laptopy gamingowe.

W razie problemów z porównaniem wymagań gry z posiadanym sprzętem, zapraszamy do materiałów, w których opisujemy, jak sprawdzić parametry komputera, a także, jak sprawdzić model laptopa. Mogą one okazać się przydatne. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na porównanie za pomocą specjalnego programu (np. Can You Run It), czy ręczne, nie powinno to zająć zbyt dużo czasu.

need for speed most wanted wymagania sprzetowe
Źródło: Electronic Arts

Wymagania minimalne na PC

 • System operacyjny: Windows Vista (Service Pack 2 wraz ze wszystkimi aktualizacjami) 32-bit
 • Procesor: 2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2.4 GHZ lub Althon X2 2.7 GHz)
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 10.1, z 512 MB RAM-u (seria ATI RADEON 3000, 4000, 5000 LUB 6000, z wydajnością równą ATI RADEON 3870 lub wyższą)
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

Wymagania zalecane na PC

 • System operacyjny: Windows 7 (Service Pack 1 wraz ze wszystkimi aktualizacjami) 64-bit
 • Procesor: czterordzeniowy CPU
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 11, z 1024 MB RAM-u (NVIDIA GEFORCE GTX 560 lub ATI RADEON 6950)
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

Najważniejsze informacje o NFS: Most Wanted

Omawiane przez nas Need for Speed: Most Wanted miało premierę 30 października (Ameryka Północna)/1 listopada (Europa, Australia) 2012 roku. Tytuł wyszedł nie tylko na PC – pojawił się też na PlayStation 3, Xboxie 360, PS Vicie i Kindle Fire, a także na platformach mobilnych, a więc iOS-ie i Androidzie.

Poza tym nieco później zadebiutowała też wersja na Wii U. W Ameryce Północnej 19 marca 2013 roku, w Australii 21 marca, zaś w Europie 22 marca. Za grę odpowiedzialne było studio Criterion Games. W przypadku późniejszych odsłon pałeczkę przejęło Ghost Games, ale, co ciekawe, sytuacja zmieniła się po premierze NFS Heat w 2019 roku.

Heat jest ostatnią grą z serii przygotowywaną właśnie przez Ghost Games, następną odsłoną zajmą się na powrót twórcy Most Wanted, a więc Criterion. Przy czym nie należy mylić tego Most Wanted, wypuszczonego w 2012, z Most Wanted z 2005 roku, stworzonym przez EA Canada i EA Black Box.

nfs most wanted wymagania na pc
Źródło: Electronic Arts

Gdzie można kupić NFS: Most Wanted?

Mimo, że upłynęło już sporo lat od premiery Need for Speed: Most Wanted, to wciąż można bez problemu tę grę kupić. Jest ona dostępna chociażby na Originie i na Steamie, a z uwagi na taki, a nie inny rocznik, jej cena jest raczej symboliczna. Można ją nabyć na własność już za kilkadziesiąt, a w przypadku promocji nawet zaledwie kilkanaście złotych.

Inną opcją jest subskrybowanie usługi EA Play. Jak sama nazwa wskazuje, jest to usługa dająca dostęp do katalogu gier EA (Electronic Arts) – nie tylko różnych Need for Speedów, ale też m.in. gier z serii FIFA czy Battlefield.

Działa to w ten sposób, że póki co miesiąc opłacamy abonament, możemy instalować i grać w dziesiątki różnych gier bez dodatkowych opłat. Kiedy jednak zakończymy subskrypcję i upłynie ostatni opłacony okres rozliczeniowy, utracimy dostęp do gier (przy czym możemy go w każdej chwili odzyskać, subskrybując ponownie).

EA Play i podobne usługi to więc dobra opcja przede wszystkim dla tych, którzy planują grać w wiele różnych gier znajdujących się w ofercie. Jeśli komuś zależy tylko na jednym lub dwóch tytułach, zwłaszcza takich jak Most Wanted, których cena jest stosunkowo niska, mimo wszystko lepszą opcją może być zakupienie ich na własność.

Need for Speed Most Wanted wymagania – podsumowanie

Z dzisiejszej perspektywy stawiane przez Need for Speed Most Wanted wymagania sprzętowe mogą wydawać się niezwykle niskie. Mamy więc nadzieję, że Wasze sprzęty je spełniają i nie będziecie mieli problemów z płynną grą w ten tytuł.

Problem może pojawić się jedynie ewentualnie w przypadku starszych komputerów stworzonych z myślą o grach retro bądź sprzętów biznesowych, zwłaszcza laptopów. Mimo wszystko jednak wydaje nam się, że będą to pojedyncze przypadki i w większości sytuacji Most Wanted będzie śmigało bez zastrzerzeń.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że to nie pierwszy materiał dotyczący serii Need For Speed, jaki mamy na swoim koncie. Dotychczas zdarzyło nam się między innymi omawiać NFS Heat wymagania i Need for Speed Payback wymagania sprzętowe, a więc zajmowaliśmy się także odsłonami nieco nowszymi niż tytułowe Most Wanted.

Gdybyście chcieli, abyśmy przygotowali artykuły związane także z innymi częściami serii (a jest ich łącznie już ponad dwadzieścia), dajcie nam znać w komentarzach. Jesteśmy także zawsze otwarci na innego rodzaju pomysły, uwagi i sugestie!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *