Błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” pojawia się w Windowsie stosunkowo często. Na forach można znaleźć ogrom postów związanych z rozwiązywaniem tego problemu. Jest to wbrew pozorom stosunkowo proste. Ten błąd dotyczy bibliotek DLL Windowsa 10, 11, 7 i nie tylko i można go rozwiązać na kilka sposobów. Zwykle jeden z nich okaże się skuteczny. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak naprawić powyższy błąd.

Czego dokładnie dotyczy błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”?

Aby wiedzieć, co oznacza ten błąd, należy zastanowić się, czym jest punkt wejścia procedury. To dokładnie moment, gdzie dana aplikacja zaczyna kontrolować zasoby komputera zamiast systemu operacyjnego. Wtedy wykonywane jest uruchomienie programu. Jeżeli znalezienie aplikacji będzie niemożliwe, pojawi się błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”.

Najczęściej problem powoduje jeden z plików DLL, który jest niezbędny podczas uruchamiania programu. Zwykle można po prostu naprawić dane za pomocą jednego ze sposobów. Dostępne jest także zastąpienie pliku DLL nowym, który na pewno działa poprawnie.

nie znaleziono punktu wejścia procedury adddlldirectory kernel32.dll

Powyżej widać jeden z przykładów błędu. Typ pliku, który powoduje problem zawsze będzie zakończony “.dll”. Oczywiście komunikat o błędzie może się różnić zależnie od aplikacji, mimo wszystko zawsze otrzymamy wiadomość “Nie znaleziono punktu wejścia”.

Jak naprawić błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” za pomocą narzędzi systemowych?

System Windows ma wbudowane narzędzia, które wystarczą do naprawienia problemu z punktem wejścia procedury. W większości przypadków wybór jednego z poniższych rozwiązań zlikwiduje błąd.

Wykorzystaj Kontroler plików systemowych

W Windowsie jest wbudowane narzędzie do naprawiania dowolnych plików systemowych. Błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” można rozwiązać za pomocą aplikacji o nazwie SFC. To nic innego jak Kontroler plików systemowych, który umożliwia naprawianie bibliotek DLL. Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, dzięki czemu usuniesz błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”:

 • Naciśnij Windows + R i wpisz cmd, po czym naciśnij Ctrl + Shift + Enter. Możesz też w inny sposób uruchomić wiersz polecenia jako administrator.

nie znaleziono punktu wejścia procedury setdefaultdlldirectories w bibliotece kernel32.dll

 • Wpisz w wierszu polecenia “sfc / scannow” i naciśnij Enter.
 • Rozpocznie się skanowanie plików systemowych oraz naprawianie tych uszkodzonych.

nie znaleziono punktu wejścia procedury windows 10

 • Po zakończeniu pracy programu uruchom ponownie komputer.

Teraz błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” powinien zniknąć. Mimo wszystko w niektórych przypadkach będzie konieczne skorzystanie z kolejnej metody.

Przywróć komputer do punktu, kiedy błąd nie występował

Przywracanie systemu Windows do stworzonego wcześniej backupu może naprawić większość problemów, w tym również błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”. Mimo wszystko należy pamiętać, że używając takiej funkcji, niektóre pliki mogą zostać usunięte oraz ustawienia zostaną przywrócone do domyślnych. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak przywrócić system do stworzonego wcześniej punktu:

 • Wpisz w wyszukiwarce Windowsa “Utwórz wynik punktu przywracania” i kliknij pierwsze narzędzie, które się wyświetla.
 • Wybierz “Przywracanie Systemu” w sekcji “Właściwości”.

nie znaleziono punktu wejścia procedury kernel32.dll xp

 • Kliknij “Dalej” w wyświetlającym się kreatorze.
 • Wybierz punkt przywracania i przejdź przez kolejne kroki według wskazówek kreatora.
 • Po zakończeniu przywracania komputer zostanie zrestartowany.

Błąd powinien w tym momencie zniknąć. Mimo wszystko zdarzają się również bardziej skomplikowane problemy, kiedy komunikat “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” nadal będzie wyświetlany. Wtedy należy skorzystać z poniższych sposobów.

Zaktualizuj system za pomocą narzędzia Windows Update

Warto to zrobić jeszcze przed kolejnymi metodami. Aktualizowanie systemu naprawia wiele problemów, w tym również błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”. Sporadycznie nawet wersja systemu operacyjnego może być przyczyną.

Aktualizacja wymaga jedynie kliknięcia przycisku “Sprawdź aktualizacje” w narzędziu Windows Update. System zrobi wszystko automatycznie, potrzebne pliki zostaną pobrane.

Jak naprawić błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” za pomocą zewnętrznych programów?

Powodem występowania powyższego błędu jest najczęściej uszkodzony plik DLL. Można go pobrać i zainstalować ręcznie, ale to mimo wszystko dość ryzykowne. W ten sposób często przypadkowo użytkownicy wybierają złą bibliotekę lub infekują swój komputer. Nie zawsze ręczne pobieranie i instalacja DLL to najlepsze rozwiązanie.

Napraw lub zainstaluj plik DLL za pomocą zewnętrznego programu

Warto wiedzieć, że w internecie można znaleźć wiele narzędzi, które skanują pliki systemowe, by znaleźć błędy lub brakujące oraz uszkodzone dane. Takich programów jest naprawdę sporo. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji:

 • DLL Suite
 • Smart DLL Missing Fixer
 • SpeedyPC Pro
 • Glarysoft

Zwykle działanie takiego programu polega na kliknięciu jednego przycisku. Po skanowaniu wszystkie problemy zostają automatycznie naprawione. Może to usunąć błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”.

Zainstaluj ponownie aplikację, która powoduje problem

Błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” pojawia się po uruchomieniu aplikacji. Warto odinstalować i jeszcze raz zainstalować dany program. Często może to naprawić powyższy problem, a tak naprawdę ciężko o łatwiejsze rozwiązanie.

Ponowna instalacja aplikacji powinna zlikwidować błąd, ponieważ punkt wejścia procedury również zostanie naprawiony. Mimo wszystko sporadycznie nawet to rozwiązanie nie jest wystarczające.

Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania

Warto skorzystać z dobrego programu antywirusowego w poszukiwaniu wirusów. Błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” może być spowodowany właśnie złośliwym oprogramowaniem. Przeskanowanie komputera nie jest niczym wymagającym i zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Należy jedynie pamiętać, by korzystać ze sprawdzonego skutecznego programu antywirusowego.

Można oczywiście użyć wbudowanego narzędzia systemu Windows, czyli Defendera. Mimo wszystko płatne sprawdzone programy dadzą tutaj lepszy efekt. Charakteryzują się one wyższą skutecznością, jeśli chodzi o wyszukiwanie zagrożeń.

Czy błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” jest niebezpieczny?

Odpowiedź brzmi: nie. Ten błąd dotyczy jedynie tego, że system operacyjny nie może uruchomić wybranej konfiguracji. Brakuje pliku, który oddaje kontrolę nad zasobami komputera dla danego programu. Może go w ogóle nie być lub został po prostu uszkodzony. Nie zawsze błąd dotyczy pliku DLL, jednak to najpopularniejszy problem, dlatego warto w pierwszej kolejności “szukać” właśnie tutaj.

Należy więc pamiętać, że powyższy komunikat jest związany tylko z konkretną aplikacją. Błąd nie spowoduje uszkodzenia systemu, plików osobistych czy innych programów. Dlatego często ponowne zainstalowanie aplikacji naprawia problem, o czym wspominaliśmy powyżej.

Uszkodzona aplikacja – czy może to powodować błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”?

Problem jest związany z plikiem, który pozwala na uruchomienie aplikacji. Jeżeli sam program będzie uszkodzony, to prawdopodobnie nie będzie możliwe korzystanie z niego. Aplikacja jest powodem pojawiania się powyższego komunikatu.

Uszkodzony program będzie zawsze przyczyną, przez którą mamy do czynienia z błędem “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”. Tylko w niektórych przypadkach plik DLL jest uszkodzony z innego powodu. Wtedy przyczyną może być wirus lub nawet nieuważne działania użytkownika.

Co zrobić, kiedy żadna z powyższych metod nie działa?

To oznacza, że mogło dojść do uszkodzenia systemu operacyjnego. Wtedy rozwiązań nie pozostaje już zbyt wiele, konieczne może okazać się tzw. “formatowanie” komputera. To nic innego jak instalacja systemu Windows (np. Windows 11) od początku. W ten sposób zostaną usunięte wszystkie aplikacje czy nawet pliki osobiste.

Niektóre uszkodzenia plików systemowych są niestety zbyt poważne, by naprawić je tradycyjnymi metodami. Ponowna instalacja systemu zawsze sprawia, że dany błąd się nie pojawi. Mimo wszystko to czasochłonny oraz dość problematyczny proces. Warto traktować “formatowanie” jako pewną ostateczność, jeśli chodzi o błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”.

Jeżeli powyższe metody nie przynoszą żadnych skutków, warto również spróbować ręcznej instalacji pliku DLL. Tutaj należy być uważnym, ponieważ jak wspominaliśmy wyżej, można bardzo łatwo zainfekować komputer. Często również zdarzają się, że pobierzemy zły plik DLL, co oczywiście nie naprawi występującego problemu.

Jak wybrać dobry program do naprawy plików DLL?

W internecie jest ich na tyle dużo, że warto wiedzieć, który będzie najlepszy. Warto sprawdzać opinie użytkowników korzystających z danej aplikacji. Dzięki temu od razu ocenisz, czy dana aplikacja spełnia swoje zadanie.

Niekoniecznie trzeba korzystać z płatnych programów, ponieważ wiele darmowych alternatyw sprawdzi się świetnie. Należy pamiętać, by nie pobierać aplikacji od mało wiarygodnych dostawców. W internecie bardzo łatwo trafić na wirusy oraz po prostu złośliwe oprogramowanie.

Jak naprawić błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury”? Podsumowanie

Już wiesz, jak poradzić sobie z takim problemem. Istnieje wiele metod, musisz samodzielnie odkryć, która z nich będzie skuteczna dla Ciebie. Wbrew pozorom powyższy błąd nie jest niczym poważnym i w zdecydowanej większości przypadków można go naprawić w kilka minut, nawet bez zewnętrznych programów.

Komunikat “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” jest niezwykle popularny przy grach lub aplikacjach użytkowych. Niewielu użytkowników wie jednak, że taki problem naprawia się za każdym razem bardzo podobnie.

Wystarczy znać powyższe metody, by bez problemu poradzić sobie z powyższym błędem. Jeżeli nie przynoszą skutku, to prawdopodobnie bardzo uporczywy wirus, z którym poradzą sobie dobre antywirusy, jednak nie zawsze. Już teraz błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury” brzmi mniej tajemniczo.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zrobic vpn windows 7 Jak zrobić VPN Windows 7? Najważniejsze wskazówki i poradnik krok po kroku
Wirtualna sieć prywatna, czyli w skrócie VPN ułatwia pracę w wielu przypadkach oraz gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Ta technologia zapewnia anonimowość podczas korzystania z internetu oraz
antimalware service executable jak wyłączyć Antimalware Service Executable – jak wyłączyć?
Antimalware Service Executable to proces, który ciągle działa w systemach Windows 10 lub 11 i zużywa dość dużo zasobów. Przedstawiamy poradnik krok po kroku, jak
paint usuwanie tła Paint niczym PhotoShop? Microsoft testuje nową funkcję
Paintowi daleko do zaawansowanych edytorów graficznych, ale nie znaczy to, że w ogóle nie idzie z duchem czasu. Microsoft udostępnił testerom nową funkcję, którą można
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *