Wielkim echem przeszła rekordowa umowa, jaką streamer Ninja podpisał z należącym do Microsoftu Mixerem, aspirującym do bycia konkurentem Twitcha. Po jakimś czasie Mixer połączył się z Facebookiem i w związku z tym streamerzy mieli możliwość podpisania nowych umów z Facebook Gaming lub poszukanie szczęścia gdzie indziej.

Ultra-popularny Ninja wybrał to drugie i już wiemy, że podpisał nową umowę z Twitchem, według której ponownie będzie streamował tylko i wyłącznie na tej platformie.

Ninja flirtował z YouTube, ale ostatecznie wybrał Twitcha

Świeżo po odejściu z Mixera Tyler “Ninja” Blevins streamował na YouTube, potem znów próbował swoich sił na Twitchu, ale nie w pełnym wymiarze. Teraz doszedł do porozumienia z Twitchem, aby stał się on ponownie jego jedyną platformą.

Nie wiadomo, jak długo trwała będzie umowa, ani na jaką kwotę opiewała. Jego poprzednia umowa z Mixerem miała być rzekomo warta między 20 a 30 milionów dolarów. Ciężko powiedzieć, czy tym razem wynegocjował podobnie wysoką sumę, aczkolwiek trzeba wskazać, że chociaż Twitch jest najpopularniejszą platformą streamingową, to nie jest jedyną. Umową z Ninją mogły być też zainteresowane YouTube i połączony z Mixerem Facebook Gaming.

Jestem podekscytowany powrotem do streamingu w pełnym wymiarze czasu i łączeniem się z moimi lojalnymi fanami. Dobrze się zastanowiłem, która platforma jest najlepsza i Twitch w trakcie całego tego procesu wspierał mnie i rozumiał moje ogólne cele zawodowe. – Ninja

Ninja podzielił się także informacją, że będzie współpracował z Twitchem w zakresie zwrócenia większej ilości uwagi na działania twórców z grup niedostatecznie reprezentowanych.

To nie jedyny powrót do Twitcha streamera, który wcześniej przeskoczył do Mixera

Ninja nie jest jedynym znanym streamerem, który po klęsce Mixera powrócił do Twitcha. Podobną decyzję podjął w zeszłym miesiącu Michael “Shroud” Grzsesiek. Do Mixera przeniósł się w 2019 roku, kilka miesięcy po Ninji, a 11 sierpnia 2020 roku podpisał on nową umowę z Twitchem.

Zgadliście, że Ninja powróci na stałe na Twitcha, a może wolelibyście oglądać go na innej platformie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *