Nintendo Switch to świetna konsola, która została doceniona przez graczy na całym świecie. Większość osób zgadza się jednak, że produkt Nintendo ma dwie spore wady, a są nimi: słaba specyfikacja (jak na 2023 rok) i ergonomia w trybie przenośnym. Aby zaradzić temu drugiemu, producenci akcesoriów oferują wiele mniej lub bardziej skutecznych rozwiązań. Jednym z nich są nakładki dla Nintendo Switch. W tym artykule odpowiemy czym konkretnie, są tego typu nakładki, co oferują i czy warto je kupić.

Nakładki dla Nintendo Switcha — co to?

Nakładki na Nintendo Switch zwane też nakładkami na Joy-Cony to małe wstawki zakładane na Joystick naszego pada. Są one oferowane przez większość producentów akcesoriów, a do ich produkcji wykorzystywana jest zazwyczaj miękka, przyjemna w dotyku guma.

Nakładki tego typu zostały przystosowane do wszystkich modeli Nintendo Switch, więc bez problemu założymy je na wersji podstawowej, wariancie Lite, czy też Nintendo Switch OLED.

nakładki na joy con

Nakładki na Joy-Cony — w jakim celu w ogóle je stosować?

Głównym celem stosowania nakładek na Joy-Cony jest zwiększenie profilu oryginalnych joysticków w padach od Nintendo. Domyślne kontrolery do Nintendo Switch mają bowiem niższe i węższe drążki niż większość pełnowymiarowych padów. Poprzez zastosowanie nakładek można to łatwo zmienić i uzyskać lepszy komfort używania popularnej konsoli.

Poza samym zwiększeniem powierzchni i wysokości joysticków nakładki mogą też oferować lepszą przyczepność poprzez zastosowanie mniej śliskiego materiału, czy małych wypustek. Właśnie dlatego warto przemyśleć zakup tego typu akcesorium, jeśli naszym kciukom zdarza się ześlizgnąć z Joy-Cona.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem oferowanym przez omawiane nakładki jest po prostu estetyka. Takie akcesorium pozwala łatwo zmienić to, jak wygląda nasze Nintendo Switch. Można tutaj zabawić się kolorem, teksturą albo nawet motywem z ulubionej gry. Dzięki nakładkom wygląd Joy-Conów dopasujemy dokładnie pod nasze widzimisię.

Nakładki na joystick Nintendo Switch — gdzie kupimy i w jakiej cenie?

Nakładki dla Nintendo Switch kupimy w praktycznie każdym sklepie z elektroniką oraz gadżetami dla konsol. Ich cena jest naprawdę różna i waha się od 10 do około 25 zł za dwie sztuki (czasem sprzedawane tylko po 4 sztuki). Różnica w cenie zależy głównie od użytego materiału, wzoru, czy posiadaniu przez producenta oficjalnej licencji od Nintendo. Wciąż nie są to jednak akcesoria drogie, więc (naszym zdaniem) warto się nimi zainteresować, jeśli chcemy poprawić komfort korzystania lub wygląd Nintendo Switch.

nakładki na joy cony

A wy co myślicie o nakładach do Joy-Conów? Korzystacie z tego typu akcesoriów dla Nintendo Switch czy raczej wolicie grać na hybrydowej konsoli bez żadnych dodatków? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *