Nintendo Switch to jedna z najpopularniejszych konsol handheldowych na świecie. Umożliwia ona rozgrywkę mobilną lub podłączenie do dużego ekranu telewizora – wszystko przy zachowaniu satysfakcjonującej jakości grafiki oraz wydajności. Jakie podzespoły ma konsola? Jeśli chodzi o Nintendo Switch, specyfikacja może być zaskakująca. Poznasz ją w dalszej części artykułu.
Nintendo Switch – specyfikacja techniczna
Konsola świetnie radzi sobie z najnowszymi tytułami, gdzie oprawa audiowizualna jest nierzadko na naprawdę wysokim poziomie. Najważniejszym elementem jest zmodyfikowany procesor NVIDIA Tegra – to rdzeń urządzenia. Jak wygląda specyfikacja techniczna Nintendo Switch?
- Procesor: ARM Cortex-A57;
- Układ graficzny: NVIDIA Maxwell;
- Pamięć RAM: 4 GB;
- Ekran: 6,2-calowy panel dotykowy LCD o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli;
- Pamięć systemowa: 32 GB;
- Sygnał wideo: do 1920 × 1080 przy 60 FPS po podłączeniu do telewizora;
- Bateria: 4310 mAh.
Warto zauważyć, że konsola obsługuje karty pamięci microSD. Jeśli chodzi o łączność, wykorzystano tutaj Wi-Fi oraz Bluetooth 4.1. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w głośniki stereo, złącze USB Typu C, a także specjalny port do ładowania baterii i łączenia konsoli z Nintendo Switch Dock.
Nintendo Switch Lite – specyfikacja techniczna
Nintendo Switch Lite to kompaktowa wersja konsoli, która nie ma funkcji podłączania do ekranu. Dodatkowo w tym sprzęcie Joy-Cony są zintegrowane. Wydajność jest tutaj bardzo podobna, jednak ekran to mniejsza wersja podstawowego LCD. Jeśli chodzi o Nintendo Switch Lite, specyfikacja techniczna może przypominać powyższy sprzęt:
- Procesor: ARM Cortex-A57;
- Układ graficzny: NVIDIA Maxwell;
- Pamięć RAM: 4 GB;
- Ekran: 5,5-calowy panel dotykowy LCD o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli;
- Pamięć systemowa: 32 GB;
- Sygnał wideo: do 1280 × 720 na wbudowanym ekranie;
- Bateria: 3570 mAh.
Różnice są bardzo małe – bateria oferuje niższą pojemność oraz ekran jest tylko 5,5-calowy. Brak funkcji podłączania do ekranu to najważniejszy element odróżniający ten sprzęt od standardowego Nintendo Switch.
Nintendo Switch V2 – specyfikacja techniczna
W tej wersji konsoli przede wszystkim ulepszono efektywność energetyczną oraz ekran. Nintendo Switch V2 wytrzymuje dłużej i wszystko wygląda na nim lepiej. Oprócz tego to podstawowa wersja konsoli:
- Procesor: ARM Cortex-A57;
- Układ graficzny: NVIDIA Maxwell;
- Pamięć RAM: 4 GB;
- Ekran: 6,2-calowy panel dotykowy OLED o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli;
- Pamięć systemowa: 32 GB;
- Sygnał wideo: do 1920 × 1080 przy 60 FPS po podłączeniu do telewizora;
- Bateria: 4310 mAh.
Dłuższy czas pracy na baterii oraz ekran OLED zamiast LCD to wbrew pozorom dość duże zmiany. Dzięki nim korzystanie z konsoli jest wygodniejsze.
Kiedy parametry techniczne Nintendo Switch mogą być przydatne?
W przypadku Nintendo Switch specyfikacja techniczna może przydać się przy wyborze wersji konsoli. Tryb stacjonarny czy ekran to ważne kwestie, a będą różne zależnie od wybranego urządzenia. Znając parametry konsoli także znacznie łatwiej dobrać odpowiednie akcesoria. Ważną kwestią jest również porównanie z innymi platformami czy też po prostu ocena wydajności.
Mimo wszystko specyfikacja techniczna Nintendo Switch nie będzie najważniejsza. Gry są optymalizowane stricte pod ten sprzęt. Dzięki temu zawsze działają bardzo podobnie – niezależnie od dość “leciwej”, jak na 2023 rok, specyfikacji.
Czy specyfikacja techniczna ma znaczenie przy wyborze Nintendo Switch?
Jest to jedna z kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Specyfikacja techniczna różnych wersji Nintendo Switch mówi nam o jakości obrazu, jakiej można oczekiwać, czasie działania na baterii itd. Wszystkie te kwestie są istotne przede wszystkim, jeśli chodzi o komfort podczas rozgrywki.
Opcja skorzystania z trybu stacjonarnego umożliwia także grę na dużym ekranie. Nie wszystkie wersje konsoli oferują taką funkcję. Dlatego też warto znać ich specyfikację techniczną, by wybrać odpowiedni sprzęt.
WARTO PRZECZYTAĆ: