Nintendo Switch to jedna z najpopularniejszych konsol handheldowych na świecie. Umożliwia ona rozgrywkę mobilną lub podłączenie do dużego ekranu telewizora – wszystko przy zachowaniu satysfakcjonującej jakości grafiki oraz wydajności. Jakie podzespoły ma konsola? Jeśli chodzi o Nintendo Switch, specyfikacja może być zaskakująca. Poznasz ją w dalszej części artykułu.

Nintendo Switch – specyfikacja techniczna

Konsola świetnie radzi sobie z najnowszymi tytułami, gdzie oprawa audiowizualna jest nierzadko na naprawdę wysokim poziomie. Najważniejszym elementem jest zmodyfikowany procesor NVIDIA Tegra – to rdzeń urządzenia. Jak wygląda specyfikacja techniczna Nintendo Switch?

 • Procesor: ARM Cortex-A57;
 • Układ graficzny: NVIDIA Maxwell;
 • Pamięć RAM: 4 GB;
 • Ekran: 6,2-calowy panel dotykowy LCD o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli;
 • Pamięć systemowa: 32 GB;
 • Sygnał wideo: do 1920 × 1080 przy 60 FPS po podłączeniu do telewizora;
 • Bateria: 4310 mAh.

Warto zauważyć, że konsola obsługuje karty pamięci microSD. Jeśli chodzi o łączność, wykorzystano tutaj Wi-Fi oraz Bluetooth 4.1. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w głośniki stereo, złącze USB Typu C, a także specjalny port do ładowania baterii i łączenia konsoli z Nintendo Switch Dock.

nintendo switch specyfikacja techniczna

Nintendo Switch Lite – specyfikacja techniczna

Nintendo Switch Lite to kompaktowa wersja konsoli, która nie ma funkcji podłączania do ekranu. Dodatkowo w tym sprzęcie Joy-Cony są zintegrowane. Wydajność jest tutaj bardzo podobna, jednak ekran to mniejsza wersja podstawowego LCD. Jeśli chodzi o Nintendo Switch Lite, specyfikacja techniczna może przypominać powyższy sprzęt:

 • Procesor: ARM Cortex-A57;
 • Układ graficzny: NVIDIA Maxwell;
 • Pamięć RAM: 4 GB;
 • Ekran: 5,5-calowy panel dotykowy LCD o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli;
 • Pamięć systemowa: 32 GB;
 • Sygnał wideo: do 1280 × 720 na wbudowanym ekranie;
 • Bateria: 3570 mAh.

Różnice są bardzo małe – bateria oferuje niższą pojemność oraz ekran jest tylko 5,5-calowy. Brak funkcji podłączania do ekranu to najważniejszy element odróżniający ten sprzęt od standardowego Nintendo Switch.

Nintendo Switch V2 – specyfikacja techniczna

W tej wersji konsoli przede wszystkim ulepszono efektywność energetyczną oraz ekran. Nintendo Switch V2 wytrzymuje dłużej i wszystko wygląda na nim lepiej. Oprócz tego to podstawowa wersja konsoli:

 • Procesor: ARM Cortex-A57;
 • Układ graficzny: NVIDIA Maxwell;
 • Pamięć RAM: 4 GB;
 • Ekran: 6,2-calowy panel dotykowy OLED o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli;
 • Pamięć systemowa: 32 GB;
 • Sygnał wideo: do 1920 × 1080 przy 60 FPS po podłączeniu do telewizora;
 • Bateria: 4310 mAh.

Dłuższy czas pracy na baterii oraz ekran OLED zamiast LCD to wbrew pozorom dość duże zmiany. Dzięki nim korzystanie z konsoli jest wygodniejsze.

Kiedy parametry techniczne Nintendo Switch mogą być przydatne?

W przypadku Nintendo Switch specyfikacja techniczna może przydać się przy wyborze wersji konsoli. Tryb stacjonarny czy ekran to ważne kwestie, a będą różne zależnie od wybranego urządzenia. Znając parametry konsoli także znacznie łatwiej dobrać odpowiednie akcesoria. Ważną kwestią jest również porównanie z innymi platformami czy też po prostu ocena wydajności.

Mimo wszystko specyfikacja techniczna Nintendo Switch nie będzie najważniejsza. Gry są optymalizowane stricte pod ten sprzęt. Dzięki temu zawsze działają bardzo podobnie – niezależnie od dość “leciwej”, jak na 2023 rok, specyfikacji.

Czy specyfikacja techniczna ma znaczenie przy wyborze Nintendo Switch?

Jest to jedna z kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Specyfikacja techniczna różnych wersji Nintendo Switch mówi nam o jakości obrazu, jakiej można oczekiwać, czasie działania na baterii itd. Wszystkie te kwestie są istotne przede wszystkim, jeśli chodzi o komfort podczas rozgrywki.

Opcja skorzystania z trybu stacjonarnego umożliwia także grę na dużym ekranie. Nie wszystkie wersje konsoli oferują taką funkcję. Dlatego też warto znać ich specyfikację techniczną, by wybrać odpowiedni sprzęt.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *