Nowa funkcja SnapChata umożliwia rozmowy grupowe!

Firma SnapChat wprowadziła nową funkcję, która umożliwia prowadzenie wideokonferencji z 16-uczestnikami! 

Od 3 kwietnia użytkownicy SnapChata mogą korzystać z zalet rozmów grupowych. Firma wprowadziła możliwość wideokonferencji ograniczając tym samym liczbę uczestników do 16-osób. Ci, którzy zamierzają rozmawiać z szerszą grupą odbiorców nie powinni się jednak smucić. SnapChat pozwala także na prowadzenie rozmów głosowych w grupie, gdzie możliwości dotyczące maksymalnej liczby uczestników są nieco większe. W przypadku audio-konferencji wraz z Tobą rozmawiać mogą 32-osoby!

Korzystanie z nowych możliwości SnapChat-a nie jest niczym trudnym. Wystarczy, bowiem kliknąć w ikonę wideo na czacie grupowym lub rozpocząć rozmowę z kilkoma osobami. Następnie można zapraszać nowych użytkowników do przyłączenia się. W przypadku wideorozmów w grupie, aplikacja pozwala na wykorzystywanie filtrów. Uczestnicy, którzy biorą udział w konwersacji mogą przełączać się pomiędzy wideo, a audio – czyli mówiąc prościej – mogą wyłączać kamerę i rozmawiać przy pomocy samego głosu.

Po raz pierwszy funkcja czatu grupowego i rozmowy wideo pojawiła się na Snapie w 2016 roku. Firma przekazała w ten sposób użytkownikom swojej aplikacji możliwość korzystania z nowych sposobów komunikowania. Od momentu uruchomienia funkcji rozmowy wideo, społeczność generuje miliony połączeń dziennie.

Powodem rozszerzenia możliwości wideorozmów na Snapie po 2-latach istnienia tej funkcji może być zamieszanie wokół #deletefacebook. Możliwe, że SnapChat chce wykorzystać tę sytuację, by ponownie stać się centrum zainteresowania. Wraz z wprowadzeniem grupowych rozmów SnapChat daje użytkownikom także platformę @mentions. Od teraz można oznaczać się nawzajem w swoich materiałach, wpisując @ przed nazwą użytkownika. Ci, którzy zostali oznaczeni, otrzymają stosowne powiadomienie, gdy pojawią się w Story u swoich znajomych.

Nowa funkcja SnapChata umożliwia rozmowy grupowe!
Oceń ten post!

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password