Po wstępnej zapowiedzi nowej gry na początku tego miesiąca Activision przeszło do oficjalnego komunikatu. W końcu możemy obejrzeć kolejną grę spod szyldu Call of Duty, tym razem padło na Modern Warfare III!

Nowe Call of Duty na pierwszym trailerze

Fabularnie gra będzie kontynuacją poprzedniej części, ale ma zostać wzbogacona o nowy tryb misji, które mają dać graczom jeszcze większą decyzyjność i pozwalać na wybór między strzelaniem i przechodzeniem po cichu. Jednocześnie ma nie mieć to wpływu na linearność samej fabuły.

Jeśli chodzi o multiplayer, gra będzie mieć 16 map na start oraz przynajmniej 12 dodatkowych w updatach po premierze i trzy nowe tryby gry (w tym jeden będący walką trzech drużyn 3v3v3). Rozgrywka online ma być ściśle powiązana z zeszłoroczną produkcją.

Całość zostanie uzupełniona o znany wszystkim tryb Zombie (za który odpowiada studio Treyarch). Oczywiście zostanie on zaktualizowany i ma dostać „największą mapę z dotychczasowych gier”. Wspomniany tryb będzie miksem odbijania zakładników (extraction), survivalu i nowych mechanik.

Multiplayer ma mieć też pewien znajomy twist. Oddajmy głos Activision:

Po raz pierwszy w historii Call of Duty, ogromna ilość zawartości z poprzedniej gry Modern Warfare zostanie przeniesiona i będzie dostępna w następnym tytule Modern Warfare. Wszystkie bronie i zawartość operatorów, które zostały wcześniej odblokowane lub są obecnie dostępne dla graczy w Modern Warfare II, zostaną przeniesione między Modern Warfare II i Modern Warfare III”.

Mechanika przeniesienia osiągnięć i postępów w multiplayerze wydaje się wybitnie podobna do innego tytułu ze stajni Activision-Blizzard: Overwatch 2. To spotkało się ze sporym niezadowoleniem fanów, które zostało wyrażone w negatywnych recenzjach, gdy Overwatch 2 trafił na Steam. Czy tak będzie też tym razem?

Co tam panie w Call of Duty?

Jeśli nie spodobał wam się piąty sezon w Modern Warfare II i fakt, że nową operatorką będzie Nicki Minaj, już niedługo czeka was reset wraz z wydaniem kolejnej gry z serii. Call of Duty: Modern Warfare III to bezpośrednia kontynuacja CoD: Modern Warfare II z zeszłego roku. To oznacza, że nie jest remasterem lub remakiem Modern Warfare 3 z 2011 roku.

Fakt bycia bezpośrednią kontynuacją zeszłorocznej gry trochę psuje CoD-ową tradycję. Co prawda coroczne wydania trwają już od 2005 roku, ale nie zdarzyło się jeszcze, żeby dwie części rok po roku miały ciągłość. Według Activision deweloperzy ze Sledgehammer Games odpowiedzialni za nową produkcję współpracowali już z Infinity Ward, gdy ci działali nad zeszłorocznym tytułem. Wszystko po to, aby gry nie różniły się zbyt między sobą.

Activision opisało tę sytuację na swoim blogu:

Nasza wizja dostarczenia kolejnych gier z serii Modern Warfare powstawała latami. Od początku prac nad Modern Warfare II i Modern Warfare III, Sledgehammer Games ściśle współpracowało z Infinity Ward, aby stworzyć przebojową kontynuację serii Modern Warfare, w której powrócą zarówno kultowi bohaterowie, jak i złoczyńcy. Gracze będą mogli zbliżyć się do postaci, zagłębić się w fabułę i kontynuować budowanie progresji i wyposażenia bez przerwy”.

Premiera już niebawem, bo 10 listopada. Gra pojawi się na: PC (przez Battle.net i Steam), Xbox oraz (mimo wykupienia Activision Blizzarda przez Microsoft) na PlayStation. W końcu 1 milion posiadaczy PlayStation gra tylko w Call of Duty.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *