Dotychczas gry Blizzarda raczej nie pojawiały się na innych platformach niż Battle.Net. Launcher Blizzarda ma swoją oddaną rzeszę fanów i raczej widzieliśmy ruchy w drugą stronę: przenoszenie gier Activision ze Steama na Battle.Net. Tymczasem już w sierpniu Overwatch 2 zadebiutuje na najbardziej popularnym launcherze gier na PC, czyli na Steamie!

Piekło zamarzło, gra Blizzarda na Steamie!

Ostatnimi dniami o Activision-Blizzard jest niezwykle głośno. Najpierw kilka dni temu pojawił się wyrok sądu w sprawie przejęcia firmy przez Microsoft, który sprawił, że saga związana z przejęciem jest wyjątkowo bliska szczęśliwemu zakończeniu. Tymczasem ledwo kilka dni później pojawia się informacja, która zaskoczyła chyba wszystkich: Overwatch 2 trafi na Steam!

Skąd taki ruch ze strony Blizzarda? Oddajmy głos Mikowi Ybarrze, prezydentowi firmy:

Naszym celem w Blizzardzie jest słuchanie graczy i przekraczanie ich oczekiwań we wszystkim, co robimy. Chociaż Battle.net pozostaje dla nas priorytetem teraz i w przyszłości, słyszeliśmy, że gracze chcą mieć możliwość wyboru Steama dla pewnych naszych gier, począwszy od Overwatcha 2 10 sierpnia. Cieszymy się, że możemy współpracować z Valve, by tego dokonać.

Wypowiedział się w tej sprawie również znany wszystkim Gabe Newell, czyli prezes Valve:

Zarówno gracze, jak i deweloperzy skorzystają na tym, że Overwatch 2 trafi na Steam. Gracze zyskają kolejną platformę, na której będą mogli zagrać w ukochaną grę wykorzystującą możliwości Steama, a deweloperzy skorzystają na tym, że utalentowany zespół Blizzarda pomoże nam rozwinąć obsługiwane funkcje i funkcjonalności Overwatcha 2.

Co obaj panowie mają na myśli? Overwatch 2 jako gra free-to-play nie stawia przed graczami żadnej bariery wejścia wynikającej z potrzeby zapłaty. Dodatkowo Overwatch, podobnie jak i Steam, ma swój warsztat, w którym gracze mogą dokonywać ciekawych modyfikacji. Połączenie obu funkcjonalności może przynieść bardzo ciekawe rezultaty!

Grę możecie już dodawać do listy życzeń na Steamie, premiera będzie miała miejsce, jak już zdradził w powyższym cytacie prezydent Blizzarda, 10 sierpnia!

Rekordowy czas dla Blizzarda

Czy za decyzją Blizzarda stoi prawdziwa troska o graczy? Pomoc w odpowiedzi na to pytanie może nam przynieść raport wyników finansowych za drugi kwartał 2023 r. opublikowany dosłownie wczoraj. Wynika z niego, że zaangażowanie i liczba graczy Overwatch 2 stale spada i to pomimo rekordowego wyniku całej firmy spowodowanego tym, że Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra Blizzarda w historii.

Oczywiście chęć dbania o swoje interesy nie musi stać w sprzeczności z interesem graczy, a uruchomienie gry na Steamie raczej ciężko odbierać inaczej niż pozytywnie – dopływ nowych graczy przysłuży się wszystkim.

Czy to oznacza, że w przyszłości możemy oczekiwać więcej gier Blizzarda na Steamie? Pewnie w dużej mierze będzie to zależało od wyników Overwatch 2, nie da się jednak ukryć, że drzwi już zostały otwarte.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *