Dotychczas gry Blizzarda raczej nie pojawiały się na innych platformach niż Battle.Net. Launcher Blizzarda ma swoją oddaną rzeszę fanów i raczej widzieliśmy ruchy w drugą stronę: przenoszenie gier Activision ze Steama na Battle.Net. Tymczasem już w sierpniu Overwatch 2 zadebiutuje na najbardziej popularnym launcherze gier na PC, czyli na Steamie!

Piekło zamarzło, gra Blizzarda na Steamie!

Ostatnimi dniami o Activision-Blizzard jest niezwykle głośno. Najpierw kilka dni temu pojawił się wyrok sądu w sprawie przejęcia firmy przez Microsoft, który sprawił, że saga związana z przejęciem jest wyjątkowo bliska szczęśliwemu zakończeniu. Tymczasem ledwo kilka dni później pojawia się informacja, która zaskoczyła chyba wszystkich: Overwatch 2 trafi na Steam!

Skąd taki ruch ze strony Blizzarda? Oddajmy głos Mikowi Ybarrze, prezydentowi firmy:

Naszym celem w Blizzardzie jest słuchanie graczy i przekraczanie ich oczekiwań we wszystkim, co robimy. Chociaż Battle.net pozostaje dla nas priorytetem teraz i w przyszłości, słyszeliśmy, że gracze chcą mieć możliwość wyboru Steama dla pewnych naszych gier, począwszy od Overwatcha 2 10 sierpnia. Cieszymy się, że możemy współpracować z Valve, by tego dokonać.

Wypowiedział się w tej sprawie również znany wszystkim Gabe Newell, czyli prezes Valve:

Zarówno gracze, jak i deweloperzy skorzystają na tym, że Overwatch 2 trafi na Steam. Gracze zyskają kolejną platformę, na której będą mogli zagrać w ukochaną grę wykorzystującą możliwości Steama, a deweloperzy skorzystają na tym, że utalentowany zespół Blizzarda pomoże nam rozwinąć obsługiwane funkcje i funkcjonalności Overwatcha 2.

Co obaj panowie mają na myśli? Overwatch 2 jako gra free-to-play nie stawia przed graczami żadnej bariery wejścia wynikającej z potrzeby zapłaty. Dodatkowo Overwatch, podobnie jak i Steam, ma swój warsztat, w którym gracze mogą dokonywać ciekawych modyfikacji. Połączenie obu funkcjonalności może przynieść bardzo ciekawe rezultaty!

Grę możecie już dodawać do listy życzeń na Steamie, premiera będzie miała miejsce, jak już zdradził w powyższym cytacie prezydent Blizzarda, 10 sierpnia!

Rekordowy czas dla Blizzarda

Czy za decyzją Blizzarda stoi prawdziwa troska o graczy? Pomoc w odpowiedzi na to pytanie może nam przynieść raport wyników finansowych za drugi kwartał 2023 r. opublikowany dosłownie wczoraj. Wynika z niego, że zaangażowanie i liczba graczy Overwatch 2 stale spada i to pomimo rekordowego wyniku całej firmy spowodowanego tym, że Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra Blizzarda w historii.

Oczywiście chęć dbania o swoje interesy nie musi stać w sprzeczności z interesem graczy, a uruchomienie gry na Steamie raczej ciężko odbierać inaczej niż pozytywnie – dopływ nowych graczy przysłuży się wszystkim.

Czy to oznacza, że w przyszłości możemy oczekiwać więcej gier Blizzarda na Steamie? Pewnie w dużej mierze będzie to zależało od wyników Overwatch 2, nie da się jednak ukryć, że drzwi już zostały otwarte.

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach World of Warcraft wraca do Chin. Blizzard dogadał się z NetEase
15-letnia współpraca Blizzarda z NetEase zakończyła się w 2023 roku w, delikatnie mówiąc, nieprzyjemny sposób. Gigant z Hangzhou odpowiadał za dystrybucję gier „Blizza” w Chinach,
iem 2024 podsumowanie IEM 2024 przeszedł do historii. Sprawdź wyniki!
Wszystko, co dobre, musi kiedyś dobiec końca. Ledwo pisaliśmy o tym, że IEM już trwa, a już zastał nas poniedziałek, a to oznacza, że IEM
jak sprawdzić steam id Jak sprawdzić Steam ID? Wystarczą dwie minuty!
W wielu przypadkach może się zdarzyć, że jakaś aplikacja czy strona poprosi nas o podanie Steam ID, czyli unikalnego 17 lub 18-liczbowego kodu, przypisanego danemu
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *