Okazuje się, że gracze to łakomy kąsek dla złodziei. Nowy trojan o nazwie BloodyStealer, o którym zrobiło się właśnie głośno, atakuje właśnie ich. Skupia się przede wszystkim na kradzieży loginach i hasłach do kont na platformach gamingowych, takich jak Epic Store, Steam czy GOG, chociaż kradnie także inne dane.

Nowego trojana wykryto już w wielu rejonach

BloodyStealer to trojan, który poza wspomnianymi powyżej kontami do Steama, Epic Store, GOG-a kradnie także dane kart bankowych, informacje o urządzeniu, logi, pliki cookies i nie tylko. Może także wykonywać screenshoty na urządzeniu ofiary.

Odkryli go badacze firmy Kaspersky, najbardziej znanej z oferowanego przez nią oprogramowania antywirusowego. Twierdzą oni, że został już wykryty na urządzeniach użytkowników z różnych rejonów świata, w tym Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji-Pacyfiku.

Chociaż BloodyStealer nie jest przeznaczony wyłącznie do kradzieży informacji związanych z grami, platformy, które są dla niego celem, wyraźnie wskazują na zapotrzebowanie na tego typu dane wśród cyberprzestępców – Kaspersky

Tutaj możecie zobaczyć reklamę BloodyStealera znalezioną przez badaczy Kaspersky’ego:

reklama bloodystealera
Źródło: Kaspersky

BloodyStealer jest sprytny – i tani

Twórcy trojana sprzedają go na forach dla hakerów za stosunkowo niewielką cenę – 10 dolarów za miesiąc użytkowania bądź 40 dolarów za “dożywotnią” licencję. Z kolei ich klienci już zaczynają handlować danymi ukradzionymi za jego pomocą.

Na sprzedaż wystawiono już m.in. zestaw 65,600 logów, podzielonych na regiony – sprzedawca życzy sobie za niego 150 dolarów. Dostępne są też pojedyncze konta i inne dane, sprzedawane za różnorodne ceny, w zależności od typu i wartości.

BloodyStealer to doskonały przykład zaawansowanego narzędzia wykorzystywanego przez cyberprzestępców do penetracji rynku gier.

Dzięki wydajnym technikom antywykrywania i atrakcyjnym cenom z pewnością wkrótce pojawi się w połączeniu z innymi rodzinami złośliwego oprogramowania – Kaspersky

Trojan jest skonstruowany w taki sposób, że ciężko zastosować wobec niego techniki inżynierii odwrotnej. Kaspersky rekomenduje w związku z tym szczególną ostrożność i ściąganie gier oraz oprogramowania tylko z pewnych źródeł, a nie np. z torrentów. Zaleca także stosowanie uwierzytelniania dwuetapowego.



Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

Steam Next Fest Dema będą ważniejsze na Steamie!
Kiedyś niezwykle popularne. Starsi gracze wciąż pamiętają kupowanie gazet o grach z płytami wypełnionymi demami. Dla wielu z nas to była jedyna szansa, żeby w
steam deck Poznaliśmy najpopularniejsze gry na Steam Deck!
Jeśli ktoś jest obeznany z tym, jak działa Steam, to wie, że Valve udostępnia osobną stronę dedykowaną statystykom. Można bez problemu sprawdzić, ile użytkowników Steam
Czy można grać na Faceit z banem VAC? Czy można grać na Faceit z banem VAC?
Każdy gra w CS2 (do niedawna CS:GO) tak jak lubi. Niestety oznacza to, że niektórzy posuwają się do używania cheatów w celu uzyskania nielegalnej i

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *