Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Oculus, znana firma produkująca zestawy VR, należy od 2014 roku do Facebooka. Dotychczas jednak można było zakładać konto Oculus VR bez łączenia go z kontem na platformie społecznościowej. To jednak zmieni się już w październiku.

Od października nowe logowania do Oculusa tylko z Facebookiem

Nowi użytkownicy zestawów Oculusa od października tego roku będą mogli zalogować się tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu konta Facebook. Jeśli ktoś takowego nie posiada, to po prostu będzie musiał je założyć.

Używanie profilu VR, który jest wspierany przez konto Facebook i autentyczną tożsamość pomaga nam chronić naszą społeczność i pozwala zaoferować dodatkowe narzędzia integracji. – Oculus

Według oświadczenia Oculusa, już w tym momencie większość użytkowników usługi posiada konto połączone z kontem Facebook. Biorąc pod uwagę falę krytyki, jaka spadła na firmę po ogłoszeniu tej zmiany, ciężko jednak w to uwierzyć.

Danie ludziom jednego sposobu na zalogowanie się do Oculusa – używając ich konta Facebook i hasła – uczyni prostszym znalezienie, łączenie się i granie z przyjaciółmi w VR. – Oculus

Co z dotychczasowymi użytkownikami?

Osoby, które posiadają tradycyjne konto Oculus VR (lub założą je do października, kiedy to zmiany wejdą w życie), będą mogły normalnie korzystać z niego w pełni do 1 stycznia 2023 roku. W tym czasie w dowolnej chwili będzie można połączyć konto tradycyjne z Facebookiem, tak, aby zachować jego pełną funkcjonalność nawet po tej dacie.

Co stanie się, jeśli do tego momentu konta z Facebookiem nie połączymy? Oculus nie udzieli już naszemu kontu żadnego wsparcia i nie będziemy mogli korzystać z pełnych funkcjonalności urządzenia. Nie stanie się ono w pełni bezużyteczne, ale też nie wszystko będzie działać poprawnie.

Po 1 stycznia 2023 zakończymy wsparcie dla kont Oculusa. Jeśli zdecydujesz się nie połączyć swoich kont do tego czasu, możesz dalej używać swojego urządzenia, ale pełna funkcjonalność będzie wymagała konta Facebook.

Co kuriozalne, Oculus nie obiecuje, że będzie można bez Facebooka skorzystać ze wszystkich gier i aplikacji, za które się zapłaciło.

Poczynimy kroki, aby pozwolić Ci wykorzystywać treści, które zakupiłeś, ale spodziewamy się, że niektóre gry i aplikacje mogą już nie działać. Może tak być, ponieważ zawierają one elementy, które wymagają konta Facebook lub deweloper zdecydował się nie wspierać już aplikacji lub gry, którą zakupiłeś. – Oculus

Bardzo ciekawa jest jeszcze jedna informacja, którą Oculus zawarł w oficjalnym ogłoszeniu. Wszystkie przyszłe urządzenia Oculusa, które nie miały jeszcze premiery, będą również wymagały konta Facebook, nawet, jeśli ktoś posiada wciąż aktywne konto Oculusa.

Co sądzicie o takiej decyzji? Uważacie, że to krok w dobrą stronę, czy jesteście z niej niezadowoleni? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *