Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy z oczywistych względów coraz rzadziej ludzie widują się twarzą w twarz, program do zdalnego sterowania komputerem nieraz może okazać się przydatny. Często korzystają z niego chociażby specjaliści od wsparcia technicznego, aby rozwiązać problem na komputerze czy laptopie klienta bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nim.

Na rynku dostępne jest sporo programów tego typu, natomiast w tym artykule chcielibyśmy Wam przedstawić dwa naszym zdaniem najlepsze. Powinny one spełnić oczekiwania większości osób. Dodatkowo pochylimy się nad kwestią tego, dlaczego trzeba być ostrożnym przy przekazywaniu zdalnego dostępu do swojego urządzenia. Zapraszamy!

Program do zdalnego sterowania komputerem – 2 najlepsze propozycje

Wybraliśmy dla Was dwa programy, które charakteryzują się takimi cechami, jak łatwość użytkowania, duża ilość przydatnych, zaawansowanych funkcji, a także brak opłat za użytkowanie w celach niekomercyjnych. Oto one:

1. TeamViewer

TeamViewer to prawdopodobnie najpopularniejszy program do zdalnego sterowania komputerem – jest on wydajny, łatwy w obsłudze, dostępny w pełni w języku polskim i całkowicie za darmo (do celów niekomercyjnych). Pozwala nie tylko zdalnie łączyć się z innym sprzętem i nim zarządzać, ale też prosto i bezproblemowo przesyłać pliki między dwoma urządzeniami.

Uzyskiwać dostęp do innego urządzenia możemy za pomocą jego ID i regularnie zmieniającego się hasła. Jeśli to na naszym komputerem ma zarządzać inna osoba, będziemy musieli podać jej właśnie ID i hasło (nie do konta TeamViewer – chodzi tu o tymczasowe hasło dostępu do zdalnego zarządzania, które wyświetla się zaraz pod ID po otworzeniu programu).

Alternatywnie można też po prostu połączyć w ustawieniach konto z danymi urządzeniami, aby nie musieć ciągle podawać danych dostępowych, jeśli regularnie wymieniamy się dostępem między tymi samymi dwoma sprzętami (czyli np. bardzo często z tego samego komputera w pracy uruchamiamy zdalne sterowanie komputerem znajdującym się w domu).

2. AnyDesk

AnyDesk to również stosunkowo popularne rozwiązanie, stosowane przez wielu specjalistów od pomocy technicznej i nie tylko. Ono również pozwala łatwo i szybko łączyć się z innym urządzeniem, a także przesyłać do niego pliki (i odbierać je od niego). Jednak to nie wszystko.

Wśród dodatkowych zalet tego programu można wymienić możliwość zdalnego przeprowadzenia resetu. Jest także możliwość uruchomienia uwierzytelnienia dwuskładnikowego, dzięki któremu przy każdym logowaniu na konto (i/lub logowaniu przy pomocy krótkoterminowego hasła, na przykład w celu dokonania resetu) będzie trzeba potwierdzić swoją tożsamość na jeszcze jeden sposób, a nie wystarczy tylko wpisać hasła.

Dzięki temu korzystanie z programu będzie znacznie bezpieczniejsze. AnyDesk oferuje także m.in. zdalne drukowanie i książkę adresową. Program ten również jest bezpłatny do użytku osobistego, natomiast bez płatnej licencji jego funkcje są znacząco ograniczone.

Na co trzeba uważać, decydując się na zdalne zarządzanie komputerem?

Program do sterowania komputerem może posłużyć do wyrządzenia sporych szkód na Waszym urządzeniu, jeśli za jego pomocą pozwolicie na zdalne zarządzenie komputerem przez niezaufaną osobę. Szczególnie należy wystrzegać się oszustów podających się za pomoc techniczną, którzy na przykład twierdzą, że muszą usunąć wirusy z komputera.

Fakt, prawdziwa pomoc techniczna też często używa tego typu oprogramowania, natomiast zanim się na takie rzeczy zgodzimy, musimy potwierdzić, że na pewno mamy do czynienia z pracownikami naszej firmy lub podwykonawcy, który zajmuje się dla naszej firmy wsparciem technicznym.

Jeśli chodzi o firmy trzecie, z którymi nie jesteśmy powiązani, to one z pewnością nie poproszą o dostęp do naszego komputera, więc od razu powinniśmy podchodzić do zakusów ze strony ich rzekomych pracowników podejrzliwe.

Program do zdalnego pulpitu – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziecie już mieli problemu ze zdecydowaniem, który program do zdalnego sterowania komputerem będzie w Waszym przypadku najlepszym wyborem. Pamiętajcie jednak, aby zachować wszelkie środki ostrożności i udzielać tego dostępu tylko naprawdę sprawdzonym osobom, ponieważ w przeciwnym wypadku może to mieć poważne konsekwencje.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was także do zapoznania się z naszym artykułem odnośnie do tego, jak przyspieszyć komputer, a także z poradnikiem omawiającym nagrywanie ekranu w systemie Windows 10. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne tematy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy zająć się na naszym portalu!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *